bete
02.05.08,20:15
Dobry den, mama kupila halogen.ohrievac od firmy aml stranka aml-slovakia.sk na predajno - predvádzacej akcii za 4000sk. Zistil som ,ze take ohrievace sa bezne predavaju za 1200sk.
Poradte je mozne vratit tento ohriavac ,kdesi som cital ,ze je mozne vratit
do 7 dni bez udania dovodu. dakujem
Chobot
06.05.08,10:10
Dobry den, mama kupila halogen.ohrievac od firmy aml stranka aml-slovakia.sk na predajno - predvádzacej akcii za 4000sk. Zistil som ,ze take ohrievace sa bezne predavaju za 1200sk.
Poradte je mozne vratit tento ohriavac ,kdesi som cital ,ze je mozne vratit
do 7 dni bez udania dovodu. dakujem



Áno, je to možné vrátiť na základe § 8 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji:

§ 7
Povinnosti predávajúceho


(1) Pri podomovom predaji je predávajúci povinný okrem všeobecných podmienok predaja 13) a podmienok prevádzkovania živnosti 14) splniť tieto povinnosti:...

d) písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.


§ 8
Odstúpenie od zmluvy


(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy v lehote podľa § 7 ods. 1 písm. d). Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

(2) Spotrebiteľ v lehote siedmich pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvy vráti tovar predávajúcemu bez ohľadu na to, či tovar bol použitý alebo má vady, ktoré spotrebiteľ nespôsobil; primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná.

(3) Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo vrátiť spotrebiteľovi preddavok najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.