david93
02.05.08,21:38
chcel by som sa vas spytat , ako sa da odstranit pupava z travnika....dakujem:rolleyes:
pohodička
02.05.08,20:33
Mne sa najviac osvedčilo ručné vyrezávanie s nožom do koreňa. Záhradka s dvorom nie je veľmi veľká. Robím to druhý rok, dávam pozor, aby náhodou nejaká neodkvitla a už sa skoro vôbec neobjavuje. Chémiu nepoužívame, lebo máme malé deti, ktoré sa vonku hrajú.
david93
03.05.08,08:36
no ale ja mam 10 ar-ovu zahradu a pupavou je pokryta uplne cela...taq ze rucne by to bolo nad moje sily:)
tetrisss
03.05.08,11:50
Je dostat postrek na nicenie sirokolistych burin z travnika, len zial neviem teraz ako sa volal, pouzili sme ho minuly rok a sem tam este co ostalo, tak po dazdi nozikom docistit - vyrezat aj z korenom, najlepsie ak sa da za mokra vytiahnut. V specialnych predajniach urcite ti ten postrek poradia.
arizona
03.05.08,18:37
Nám sa osvedčilo vyrezať nožom,ak sa aj nejaká vyskytne, tak odtrhnúť pred vysemenením:mad::D
durisovad
03.05.08,20:05
Z vlastnych skusenosti viem, ze pupavy sa zbavit neda, len ju drzat na patricnej uzde. Cely rok chodim s vidlami a vykopavam ju aj s korenmi, ale staci, aby niekde v okruhu kilometra nieco rozkvitlo a vysemenilo sa a uz to mame vsetci v zahradach. Chemicke nicenie je mi proti mysli, tak likvidujem mechanicky.
dalida
05.05.08,10:59
My máme tiež pomerne rozsiahly trávnik, takže mechanické odstraňovanie púpavy by bolo veľmi náročné a nie dosť účinné. Ja používam Bofix, selektívny listový herbicíd na použitie v trávnikoch. Cez listy preniká až do koreňov, takže zlikviduje celú rastlinu.
nidoh
05.05.08,17:53
Postrek sa volá Bofix,stačí postriekať ,púpava postupne do 2-3 týždňov vyhynie.Odskúšané!