maroel
02.05.08,23:19
Dobry den, hladam niekoho kto by mi vedel poradit,ako postupovat pri odcudzeni danovych dokladov,uctovnicka mi ukradla danove doklady za treti stvrtrok,ale este pred tym mi stihla vyrarat DPH este za ten treti stvrtrok,ktoru som riadne zaplatil.takze DPH som odviedol,ale ak mi pride dan.kontrola, tak za tie tri mesiace budem mat len prijem a ziadny vydaj.a na rocne zuctovanie som na zaklade policajnej spravy dostal odklad do 30.6.2008, je daka moznost,aby som nemusel doplatit znovu celu DPH za treti stvrt rok 2007 len s prijmu.... DAKUJEM
danushka
03.05.08,06:34
Vyžiadaj si opis došlých faktúr a príjmových dokladov od dodávateľov. Ak si kupoval u obchodníka a dostal si doklad z ERP, tak aj toto predsa obchodník musí mať na kontrolnej páske, ktorú je povinný archivovať. Banka Ti výpisy za dané obdobie poskytne za poplatok.
Tak zachrániš aspoň časť dokladov.

A teraz budem možno trošku mimotemy, ale buď si si nezvolil profesionálku, alebo bude za tým niečo iné;). Ak to iné vysporiadaš, ver že pani účtovníčka doklady vráti:D:D:D.

...juj, ale som dneska jedovatá...
aktaK
03.05.08,06:51
presne tak, nakolko Ti uctovnicka odcudzila doklady, v podstate mas narok na nu podat trestne oznamenie, no nie?
ale asi mas nejaky dovod na to, ze to neurobis...a toho si je zrejme vedoma aj ona...
Zita5
03.05.08,06:53
presne tak, nakolko Ti uctovnicka odcudzila doklady, v podstate mas narok na nu podat trestne oznamenie, no nie?
ale asi mas nejaky dovod na to, ze to neurobis...a toho si je zrejme vedoma aj ona...

Dotazujúci spomína policajnú správu , to znamená už trestné oznámenie podal .;)Jeden fakt je , že účtovníčka na to čo spravila , nemá právo .
aktaK
03.05.08,07:12
hm, jasne, ved je to tam spomenute... ale to vie len zadavatel temy a samozrejme jeho uctovnicka, preco k takemuto nedorozumeniu doslo... (samozrejme, ze uctovnicka na to nema pravo, ale bohuzial, je to asi jediny a najucinnejsi sposob toho, ako si u svojho klienta "vymoct svoje prava"...)
danushka
03.05.08,07:30
...no ja neviem dievčatá, ja tým svojim už dlhší čas prízvukujem-poďte si to všetko zobrať, ja nie som Váš archív... Tá účtovníčka od Maroela musí mať nejakú mániu...no ale s nami ženskými to je ťažké...už som počula o odcudzení kadečoho, ale účtovné doklady:eek::eek::eek::eek:, dá sa to nejako speňažiť?...

Prepáč Maroel, viem že si v nezávidenia hodnej šlamastike, asi som tu vyrobila mrník, ale nepresvedčil si ma úplne o svojom zúfalstve.
Ide o to, kto je tu viac zúfalý...Ty, či ona? Potom ľudia robia ptákoviny...
Zita5
03.05.08,07:39
Dobry den, hladam niekoho kto by mi vedel poradit,ako postupovat pri odcudzeni danovych dokladov,uctovnicka mi ukradla danove doklady za treti stvrtrok,ale este pred tym mi stihla vyrarat DPH este za ten treti stvrtrok,ktoru som riadne zaplatil.takze DPH som odviedol,ale ak mi pride dan.kontrola, tak za tie tri mesiace budem mat len prijem a ziadny vydaj.a na rocne zuctovanie som na zaklade policajnej spravy dostal odklad do 30.6.2008, je daka moznost,aby som nemusel doplatit znovu celu DPH za treti stvrt rok 2007 len s prijmu.... DAKUJEM

Musíte spraviť všetko preto , aby ste doklady všetky sústredili ku Vám . Je dosť možné , že v prípade DK , Vám môžu dať doplatiť výšku DPH za 3.štvrťrok 2007, nakoľko nemáte s čím preukázať uplatnený odpočet .

V každom prípade sa skúste s účtovníčkou dohodnúť , potom nebude potrebné ani zháňať opis dokladov , alebo ich kópie .
maroel
03.05.08,20:37
ahoj dakujem,za tvoj prispevok, ta uctovnicka bola rodinna znama a narobila sarapatu viacerim,nie len mne, a druhym este vacsiu a zdrhla den pred vyplatou co nedava vobec zmysel,opis faktur som zohnal,ale retazce,ako TESCO,a LIDL sa somnou nebavili. tresne oznamenie som podal,ale policia, v mojej veci nemoze nic podniknut,pokial mi nevznikne priama skoda, ktora mi zatial nevznikla len mi chybaju doklady.
Zita5
04.05.08,04:31
ahoj dakujem,za tvoj prispevok, ta uctovnicka bola rodinna znama a narobila sarapatu viacerim,nie len mne, a druhym este vacsiu a zdrhla den pred vyplatou co nedava vobec zmysel,opis faktur som zohnal,ale retazce,ako TESCO,a LIDL sa somnou nebavili. tresne oznamenie som podal,ale policia, v mojej veci nemoze nic podniknut,pokial mi nevznikne priama skoda, ktora mi zatial nevznikla len mi chybaju doklady.

Som inak prekvapená postupom polície .Nakoľko počas 5-tich rokov ste pod hrozbou dodanenia DzP, DPH a pokuty . A to podľa policajtov neznamená nič?

Ale ,ak by prišlo ku kontrole zo strany DU , tak správca dane v oznámení o výkone daňovej kontroly zároveň aj vyzve daňový subjekt na predloženie daňových dokladov za kontrolované obdobie ,ak tento ich následne nepredloží, správca dane má možnosť zo zákona u d e l i ť pokutu ....

Zákon o správe daní a poplatkov

§ 35
Správne delikty
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html#hore)
(12) Ak daňový subjekt nesplní niektorú z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona alebo osobitného zákona11ab) alebo povinnosť uloženú rozhodnutím správcu dane, za ktorých porušenie sa neukladá pokuta podľa odsekov 1 až 11, môže mu správca dane uložiť pokutu do 1 000 000 Sk. Pokutu možno uložiť opakovane, a to vo výške jej dvojnásobku, ak jej uloženie neviedlo k náprave a protiprávny stav trvá; maximálna výška pokuty ustanovená v prvej vete musí byť zachovaná. Rovnako môže správca dane uložiť pokutu za nesplnenie niektorej z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona aj tretej osobe.




Čo sa týka polície , neviem či postupovala správne , alebo sa im nechce , ako to už býva , ale snáď sa k tomu ešte niekto vyjadrí .
Zasa na druhej strane , neviem ako ste zmluvne mali ošetrenú spoluprácu s účtovníčkou ....a nakoniec ako dokážete , že ste jej doklady odovzdali .

Ešte si pozrite aj teto §§ hore menovaného zákona ...

§ 29
Dokazovanie
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html#hore)
STRELEC
04.05.08,05:07
ahoj dakujem,za tvoj prispevok, ta uctovnicka bola rodinna znama a narobila sarapatu viacerim,nie len mne, a druhym este vacsiu a zdrhla den pred vyplatou co nedava vobec zmysel,opis faktur som zohnal,ale retazce,ako TESCO,a LIDL sa somnou nebavili. tresne oznamenie som podal,ale policia, v mojej veci nemoze nic podniknut,pokial mi nevznikne priama skoda, ktora mi zatial nevznikla len mi chybaju doklady.
Vznikla Ti priama škoda. Jej hodnotu si vieš veľmi rýchlo spočítať - je to rozdiel medzi pôvodnou DPH a DPH "po rekonštrukcii dokladov". Túto čiastku môžeš nahlásiť polícii ako výšku spôsobenej škody. Škodou je podľa môjho názoru aj duplicitne uhradené spracovanie časti účtovníctva a výdavky súvisiace so získaním duplikátov , opisov dokladov, výdavky na právne poradenstvo a právne zastúpenie, možná pokuta od DÚ (zodpovedáš za doklady, udalosť si zrejme DÚ nenahlásil)..... ale to už by zrejme bolo problematickejšie reálne uplatňovať. Hoci pre účely pokračovania v konaní polície a prokuratúry by som škodu vyčíslil v jej maximálnej možnej výške.

Pokiaľ zistená škoda (resp. možná škoda) bude nad hranicou pre trestný čin, tak by som to oznámil a začal jednať s býv. účtovníčkou. + by som sa určite poradil s právnikom (advokátom = trestné právo)!
Riešiť veci dohodou strán je určite najracionálnejšie riešenie sporu. Najmä by som radil zabudnúť na akúkoľvek pomstychtivosť a obdobné záležitosti. Nevedie to k ničomu dobrému a len to človeka zaťažuje.
Ovšem - nad detailami sa dá povzniesť, nad zásadnejšími vecami - nie.
?!
maroel
04.05.08,21:58
ahoj,dik za par tych rad co si mi dal. inak,to som si aj ja myslel a dokonca aj policia ze mi vznikla priama skoda,ale po prestudovani kopec paragrafov dospeli k zaveru,ze to nieje priama skoda a ta vznikne az po zplatani pokuty,alebo doplatenie rozdielu madzi povodnou DPH a DPH po rekonstrukcii,sa mozrejme som im ten rozdiel preratal,co roby 70 tis. a ze potom aby som prisiel a vtej chvyli mozu oni konat,dovtedy ju nomozua ani predvolat ani hladat, udalost som nahlasil na DU asi v tom zmysle,ze som na zaklade polic. spravy,kde sa pise o odcudzeni dokladov poziadal o odklad,co mi aj vyhoveli, este raz ti ekne dakujem a skusim to cez toho pravnika, len nemam sajnu,kde sa ta uctovnicka nachdza,lebo odysla z masta.
Vladimír Ozimý
05.05.08,06:40
Hm je to sranda kam sa človek môže dostať dôverou voči rodinným príslušníkom :). Opis niektorých dokladov máte, asi by som si vypočítal DPH nanovo a ak by bola možnosť doplnil by som to bločkami od známych ak by bola taká možnosť. A jednoznačne sa dohodnúť s "účtovníčkou" na vrátení dokladov. Hm ktovie čo ju k tomu viedlo a ešte k tomu rodinný príslušník...no čo keď účtovníctvo dnes robí hocikto...