petmar
03.05.08,18:52
Milí poraďáci, iste mi budete vedieť poradiť:
Mám internet cez T-COM , ktorí mi účtujú už druhý mesiac vyše 100 Sk za PC secure (predtým vraj 3 mesiace zadarmo-kampaň) . Program s takýmto názvom ani v počítači nemám, mám Norton Internej Security a Norton Security Scan zdá sa mi že nejaké skúšobné verzie čo boli v počítači pri kúpe, či kde sa vzali, lebo s PC niekedy robila aj dcéra, mohla nejakú ponuku potvrdiť .
Tieto programy mi sami nabiehajú, väčšinou nájdu vírus, nevedia ho odstrániť, prepoja ma na materskú stránku, kde mi za 50-60eur chcú predať celú svoju verziu, ktorá mi všetko vyrieši. Myslím si, že sú to reklamné ťahy , lebo keď niektorý Norton spustím sám, nenájde nič. Ja by som si najradšej kúpil NOD, ktorý poznám , pripadne AVG, ale čo s tým T-Comom...? Čo je vlastne PC Secure ?
diry
03.05.08,17:10
"Služba PC Secure vám prináša jednoduché a profesionálne riešenie, ktoré zaistí úplnú bezpečnosť vášho PC, dát a komunikácie cez internet. Ide o komplexné bezpečnostné riešenie pre ochranu vášho PC a pripojenia do internetu od renomovaného výrobcu Panda Software - Panda Internet Security" - podrobnejšie je to na stránke:
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1250&Section=home
Fero11
03.05.08,17:11
pc secure je balik aplikacii: antivir, spyware atd.....Ja na svojom PC WinXP SP2, mam NOD32 a Kerio Personal Firewall, co sa tyka bezpecnosti je to vsetko.
Ale ak chces fakt kupit, tak skus NOD32.ESET.Smart.Security, alebo tak nejak sa to vola, je to tiez balik s viac aplikaciamy
arizona
03.05.08,17:59
Milí poraďáci, iste mi budete vedieť poradiť:
Mám internet cez T-COM , ktorí mi účtujú už druhý mesiac vyše 100 Sk za PC secure (predtým vraj 3 mesiace zadarmo-kampaň) . Program s takýmto názvom ani v počítači nemám, mám Norton Internej Security a Norton Security Scan zdá sa mi že nejaké skúšobné verzie čo boli v počítači pri kúpe, či kde sa vzali, lebo s PC niekedy robila aj dcéra, mohla nejakú ponuku potvrdiť .
Tieto programy mi sami nabiehajú, väčšinou nájdu vírus, nevedia ho odstrániť, prepoja ma na materskú stránku, kde mi za 50-60eur chcú predať celú svoju verziu, ktorá mi všetko vyrieši. Myslím si, že sú to reklamné ťahy , lebo keď niektorý Norton spustím sám, nenájde nič. Ja by som si najradšej kúpil NOD, ktorý poznám , pripadne AVG, ale čo s tým T-Comom...? Čo je vlastne PC Secure ?
Skús sa najskôr spýtať v Tcome. Ak si si nič neobjednal,nemôžu Ti to účtovať.Alebo si pozorne prečítaj zmluvu,či si sa k niečomu nezaviazal .
Ja som tiež dostala od Tcomu -PC security grátis, na 6meiacov.Nakoľko sa jednalo o program,ktorý dosť spomaľuje systém,ani som si ho neinštalovala.Využívala som 3 mesiace Norton, ktorý som dostala grátis pri kúpe notebooku. Ale potom som ho odinštalovala a zakúpila som si NOD 32 smart security.Som zatiaľ spokojná.
petmar
04.05.08,04:27
Ďakujem všetkým za pomoc, zájdem za beťármi z T-comu
gasdiv
04.05.08,06:17
Ten antivírus bol 3 mesiace zadarmo, ale do skončenia termínu ho bolo treba hoci aj telefonický odhlásiť , nakoľko pri podpísovaní zmluvy o pripojení ste súhlasíl s jeho poskytnutím na 3 mesiace. Keď ste ho neodhlásil do konca termínu , tak platite. Viem to preto, lebo aj ja som ho mala na skúšku. Odhlásili mi ho aj na základe telefonickej požiadavky.
gasdiv
Katabaticky
07.05.08,00:15
este pre upresnenie :)
niejeto program vo vasom pc

platite T comu za kontrolu vasich dat ktore tecu zec ich firewall a antivir cize oni vam pustia do pocitaca len skontrolovane veci

Vyhoda:
+jednoznacne vyhoda je ze ak su naozaj odbornici (nemozem tvrdit ani + ani - nemam skusenosti s tymto produktom)
tak sa vam do pc nic nedostane kedze kopec antivirov dokaze haved identifikovat nie vsak zabit alebo ho ani nenajde :) tak ste nakazeny aj ked o tom neviete
+2. firemny zakaznikom sa bezne ponuka pri takychto sluzbach nahrada skody sposobenej havedou ktora presla cez takyto system ako je to vsak u nas a u nasho T comu netusi :)
+je to bez starosti :)

Nevyhody:
-vacsinou nieje garandovane dodrzanie rychlosti linky cize vy platite za kontrolu nielen peniazmi ale aj spomalenim vasho internetu :)
-casto otravne a neprijemne hlasky a upozornenia aj pri nevinnych aplikaciach :)


tot vse panove :)
petmar
07.05.08,07:53
Telefonicky som PC secure odhlásil - prijali bez komentára. Dal som si zatiaľ NOD32 -free verziu na 1 mesiaca tá nenachádza žiadny vírus (klepem na drevo)
Ďakujem :)
anka_p
07.05.08,08:02
ja mám podobný "problém", ale neriešim ho. tiež mi sám nabieha Norton security scan, a to t-comu ani neplatím za Pandu. neviem odkiaľ sa mi v PC vzal. sám sa naštartuje a scanuje PC, ja ho stále vypnem a on sa zase niekedy (možno o 2 týždne, možno o mesiac) spustí. už som ho aj natvrdo odstránila z PC a on sa mi stále objavuje. :cool:
petmar
07.05.08,09:35
anka_p:
skôr či neskôr ti začnú účtovať, zrejme máš 3 alebo 6 mesiacov zdarma, ako iní...
Orim
07.05.08,18:17
Milí poraďáci, iste mi budete vedieť poradiť:
Mám internet cez T-COM , ktorí mi účtujú už druhý mesiac vyše 100 Sk za PC secure (predtým vraj 3 mesiace zadarmo-kampaň) . Program s takýmto názvom ani v počítači nemám, mám Norton Internej Security a Norton Security Scan zdá sa mi že nejaké skúšobné verzie čo boli v počítači pri kúpe, či kde sa vzali, lebo s PC niekedy robila aj dcéra, mohla nejakú ponuku potvrdiť .
Tieto programy mi sami nabiehajú, väčšinou nájdu vírus, nevedia ho odstrániť, prepoja ma na materskú stránku, kde mi za 50-60eur chcú predať celú svoju verziu, ktorá mi všetko vyrieši. Myslím si, že sú to reklamné ťahy , lebo keď niektorý Norton spustím sám, nenájde nič. Ja by som si najradšej kúpil NOD, ktorý poznám , pripadne AVG, ale čo s tým T-Comom...? Čo je vlastne PC Secure ?

Mňa a to upozornili pri kúpe internetu, že je to na 3 mesiace zdarma a potom že sa to platí. Ak to nechcem mám to nahlásiť a oni to zrušia. Tak som aj spravil. Prebehlo to bezbolestne.

Ja som si nainštaloval antivirus Kasperský internet security. Funguje dobre, nechce ma pustiť ani na seznam.cz vraj je to zakázané. :D Už mi takto sám zakázal niekoľko stránok, zatial neviem zistiť kde sa to dá povoliť.
:)
anka_p
07.05.08,18:49
anka_p:
skôr či neskôr ti začnú účtovať, zrejme máš 3 alebo 6 mesiacov zdarma, ako iní...

ale oni nemôžu, však som nič nepodpísala a ani nesťahovala. ked mi chodili ponuky mailom, tak som to stále odignorovala. mám NOD a som spokojná, takže nič som meniť nechcela. a t-com mám už skoro dva roky, takže myslím, že ak by mi mala prísť faktúra aj za intivir, tak by už došla. len nechápem odkiaľ sa mi to v PC stále objavuje.....:confused:
Stefan2005
07.05.08,18:58
...Už mi takto sám zakázal niekoľko stránok, zatial neviem zistiť kde sa to dá povoliť.

Miro skús sa pozrieť na tento návod, môže to byť riešenie...

http://www.mojebanka.cz/file/cs/povol_kom_fw_KasperskyIS6.pdf
Katabaticky
09.05.08,15:06
ale oni nemôžu, však som nič nepodpísala a ani nesťahovala. ked mi chodili ponuky mailom, tak som to stále odignorovala. mám NOD a som spokojná, takže nič som meniť nechcela. a t-com mám už skoro dva roky, takže myslím, že ak by mi mala prísť faktúra aj za intivir, tak by už došla. len nechápem odkiaľ sa mi to v PC stále objavuje.....:confused:


Mohol byt sucastou kupovanej PC zostavy alebo v baliku s nejakym novo nainstalovanym softwarom :)

A norton s T-com om nic nema takze ziadna faktura prist nemoze :)
arizona
09.05.08,17:52
Skús sa najskôr spýtať v Tcome. Ak si si nič neobjednal,nemôžu Ti to účtovať.Alebo si pozorne prečítaj zmluvu,či si sa k niečomu nezaviazal .
Ja som tiež dostala od Tcomu -PC security grátis, na 6meiacov.Nakoľko sa jednalo o program,ktorý dosť spomaľuje systém,ani som si ho neinštalovala.Využívala som 3 mesiace Norton, ktorý som dostala grátis pri kúpe notebooku. Ale potom som ho odinštalovala a zakúpila som si NOD 32 smart security.Som zatiaľ spokojná.
:D:D:D dnes som tiež dostala fa od Tcomu navýšenú o PC security:D
Takže na objasnenie.
Pri podpisovaní zmluvy(vianočná akcia Magio+internet) mi pani povedala, že budem mať 6mes.zdarma antivir.ochranu od nich.Nakoľko sa jednalo o Pandu a viacerí neboli spokojní,vraj spomaľuje PC, tak som si to ani nenainštalovala.Myslela som, že je to vybavené.Nik ma ale neupozornil, že po tomto čase ju budú automaticky účtovať.Ani v zmluve som nič také nenašla.
Mne logika hovorí, že keď si nič neobjednám,ani zdarma ponúknuté nepoužívam,nemám za čo platiť.:rolleyes:
Ale logika Tcomu je iná. Vraj som to mala odmietnuť pri podpisovaní zmluvy...
Nuž, zase som o niečo múdrejšia.
Ale bolo fajn,že sa to dalo bez problémov telefonicky zrušiť:)
Len by ma zaujímalo, koľko zákazníkov z nevedomosti platí, za niečo čo nevyužíva???:confused:
Ofélia
09.05.08,18:06
ja mám podobný "problém", ale neriešim ho. tiež mi sám nabieha Norton security scan, a to t-comu ani neplatím za Pandu. neviem odkiaľ sa mi v PC vzal. sám sa naštartuje a scanuje PC, ja ho stále vypnem a on sa zase niekedy (možno o 2 týždne, možno o mesiac) spustí. už som ho aj natvrdo odstránila z PC a on sa mi stále objavuje. :cool:

Mala som obdobný problém, nešlo mi ho ani odstrániť. Takže zo servisu panda mi poslali programy PSinfo, ktorý im preskenoval môj PC a potom mi poslali program ktorý ukončil a odstránil všetko ohľadom pandy z PC. Odvtedy mám pokoj.
vyr skalny
09.05.08,20:23
Mam podobnu skusenost s internetom od t-mobilu, v zmluve je automaticky podrobny vypis na 3 mesiace a dalej za 60 korun mesacne, tiez som to hned zrusil s riadnym vynadanim ujovi na telefone ze ako si dovoluju aktivovat nieco bez mojho suhlasu, podrobny vypis chodi dalej ale uz za to nic neuctuju - chapem to ako zlodejinu - posielaju to automaticky vsetkym ale kto sa ozve nic neplati a kto cusi plati. Kedze t-com patri do rovnakej bandy tak pouzivaju rovnake praktiky - tym co cusia uctuju zbytocny poplatok za "ochranu" ktoru im poskytne hocijaky free soft. Nikdy som nepouzival ziadny antivir (cca 7 rokov) a nikdy som nemal problem, antiviry len spomalia pocitac a vacsinu virov aj tak neodstrania, raz za pol roka preinstalujem win a ziadny problem, urcite by som neplatil debilnemu t-comu 100 korun mesacne za "ochranu" (vypalne).
Katabaticky
09.05.08,22:17
to ze si nemal problem nemozes tvrdit pretoze si len o nom nevedel :D
a to ze ma niekto zozberane vsetky tvoje hesla alebo tvoje sukromne foto pripadne vie s kym a o com pises to je tvoj problem... :)

a ludia aka zlodejina radsej sa skuste pozriet do seba a spytajte sa sami seba kolko zmluv ste precitali pred podpisom... v tej zmluve to je jasne uvedene ze vam poskytuju takuto sluzbu nikto ju nezapol bez vasho vedomia a suhlasu :rolleyes:

v dnesnej dobe nemat antivir antispy a firewall... no na :mee: vraj informacny vek
Fero11
10.05.08,03:08
Nikdy som nepouzival ziadny antivir (cca 7 rokov) a nikdy som nemal problem, antiviry len spomalia pocitac a vacsinu virov aj tak neodstrania, raz za pol roka preinstalujem win a ziadny problem
To fakt ???? A este stale ides bez antiviru ?
Stevo5
10.05.08,10:38
Žiadny antivír neochráni PC na 100%. S t-com už nemám nič spoločné. Ale napríklad.:
Bol by som zvedavý - ako by sa zachovali na t-com ak by som im ozmámil že mám napadnuté PC vírusom a musel som ho dať do servisu preinštalovať. A ešte prípadná strata dát. Výsledná suma by mohla byť zaujímavá - ale veď im platím za ochranu PC.
Predpokladám že to majú nejako ošetrené v zmluve, ale potom je tu otázka - je to pre zákazníka výhodné?. Mesačne 100.- Sk a žiadne záruky?

Podľa mňa je jednoznačne výhodnejšie si zakúpiť kvalitný antivír, ktorý mi ochráni PC nielen proti hrozbám z internetu ale na rozdiel od toho od t-comu aj proti hrozbám z iných zdrojov - CD, diskety, iné pripojené PC, USB kľúčiky a pod.
Katabaticky
10.05.08,18:25
hej o garanciach som pisal :)
je to bezne u firiem ktore sa zivia takymito sluzbami ale kedze t com je t com
tak by to aj mna zaujimalo :)
ale nemam cas sa o to teraz zaujimat tak ak by sa tu nasiel nejaky pracovnik pripadne uzivatel inak napojeny na t com ktory by mohol poskytnut dane info budem vdacny :)
nidoh
10.05.08,19:48
Už asi 4 roky používam antivirový program AVAST.Surfujem pomerne často,ale veľakrát mi tento program pomohol.Je v domácej verzii bezplatný,len sa treba zaregistrovať a vždy 1x ročne si požiadam o vygenerovanie nového hesla.Stačí v Google zadať Avast,vyhľadať produkt "Home edition"posledná verzia je "4.8"
S týmto používam ešte na čistenie systému :
Spybot - Search & Destroy
Ad-Aware 2007
Všetky programy sú zdarma a zatiaľ ma nesklamali.Môžem iba doporučiť!!!
vyr skalny
11.05.08,07:24
Ak sa zda niekomu normalne ze pri podpise zmluvy je uz automaticky zakrizkovana nejaka doplnkova sluzba ktora zasadne meni cenu sluzby bez toho aby o tom zaznela nejaka zmienka tak by mu ani nebolo vobec cudne keby mu v potravinach hadzali do kosika veci ktore nechce. Seriozne firmy jednoducho taketo praktiky nepouzivaju.
arizona
15.05.08,10:57
:D:D:D dnes som tiež dostala fa od Tcomu navýšenú o PC security:D
Takže na objasnenie.
Pri podpisovaní zmluvy(vianočná akcia Magio+internet) mi pani povedala, že budem mať 6mes.zdarma antivir.ochranu od nich.Nakoľko sa jednalo o Pandu a viacerí neboli spokojní,vraj spomaľuje PC, tak som si to ani nenainštalovala.Myslela som, že je to vybavené.Nik ma ale neupozornil, že po tomto čase ju budú automaticky účtovať.Ani v zmluve som nič také nenašla.
Mne logika hovorí, že keď si nič neobjednám,ani zdarma ponúknuté nepoužívam,nemám za čo platiť.:rolleyes:
Ale logika Tcomu je iná. Vraj som to mala odmietnuť pri podpisovaní zmluvy...
Nuž, zase som o niečo múdrejšia.
Ale bolo fajn,že sa to dalo bez problémov telefonicky zrušiť:)
Len by ma zaujímalo, koľko zákazníkov z nevedomosti platí, za niečo čo nevyužíva???:confused:
9.5.2008 som Tcom chválila, že bez problémov telefonicky zrušili tú ich "security". Dnes mi prišiel od nich dopis:
Na základe Vašej obj. zo dňa 10.5.2008 vám zriaďujeme službu PC security...
No ja už fakt nemám slov...
Braňo
15.05.08,12:22
9.5.2008 som Tcom chválila, že bez problémov telefonicky zrušili tú ich "security". Dnes mi prišiel od nich dopis:
Na základe Vašej obj. zo dňa 10.5.2008 vám zriaďujeme službu PC security...
No ja už fakt nemám slov...

to je sila :cool:
Zdenka 0705
15.05.08,12:31
Nedá mi nepridať sa. V januári zriadený internet od t-comu. Vo februári som zistila, že bude navyše a zadarmo 3 mesiace táto služba. Ihneď som ju zrušila - telefonicky. V apríli mi došiel list, že na základe mojej telefonickej objednávky /uvedený aprílový dátum/,mi zriaďujú službu pc security. Vytočilo ma to do nepríčetnosti, samozrejme, že som tú službu neobjednávala. Po okamžitom telefóne mi bolo povedané, že sa jedná o omyl. Uf! Vydýchla som si. Nie nadlho. V aprílovej faktúre svieti služba PC security!!!
Katabaticky
19.05.08,20:05
Ak sa zda niekomu normalne ze pri podpise zmluvy je uz automaticky zakrizkovana nejaka doplnkova sluzba ktora zasadne meni cenu sluzby bez toho aby o tom zaznela nejaka zmienka tak by mu ani nebolo vobec cudne keby mu v potravinach hadzali do kosika veci ktore nechce. Seriozne firmy jednoducho taketo praktiky nepouzivaju.


ale oni na to upozornuju
aspon maju take instrukcie sa nato spytat (resp mali by sa spytat ci si ju zelate alebo ci si ju nezelate vobec alebo ci si ju zelate po 3 mesiacoch zrusit) taku maju totiz kolonku vo folmulari :)
a to ze to odflakne zamestnanec to je uz o niecom inom...
ako aj ich prepojenie a informovanost medzi oddeleniami
+
v kazdej zmulve je to uvedene urcite takze neseriozne to nieje (skor neeticke)

ach sluzby na slovensku su na :mee:
Orim
19.05.08,20:57
Ja som to zrušil písomne a mám pokoj. To sa už nedá ignorovať a keď to pustia nebudem to platiť. Mám od nich potvrdený papier, že to nechcem.
:D :) ;)
Agostino
19.05.08,21:15
Ja mám tiež internet od T-com. Tak isto som mal PC Secure. Ja som to ani vôbec nepoužíval. Preto so navštívil pobočku T-com. A tam som požiadal hneď na začiatku o jeho zrušenie. Mám nainštalovaný NOD 32 a som s ním celkom spokojný.