tanami
03.05.08,19:49
Dobry den,

potrebujem radu ohladom prevodu bytu do osobneho vlastnictva.

V roku 1992 som podpisal najomnu zmluvu s bytovym podnikom mesta. Predmetom najomnej zmuvy bol byt vo vlastnictve mesta ale v sprave Posadkovej spravy armady. Po dohode s posadkovou spravou som ako civil ziskal do najmu uvedeny byt s tym, ze najomna zmluva bola napisana na dobu urcitu, pricom tam nebol stanoveny datum expiracie a pod tym bolo napisane, ze po exipiracii sa v pripade neporusenia najomnych podmienok najomna zmluva predlzuje o dalsich 5 rokov. Avsak na inom tlacive povrdzujucom najomny vztah, ktore nie je sucastou zmluvy ale kopiu maju zrejme vsetky strany je uvedene, ze zmluva je uzatvorena na 3 roky do roku 1995.
Dalsi problem je ze cca v roku 2000 previedlo mesto tento bytovy dom do vlastnictva a spravy bytovej agentury ministerstva obrany, ktora vsak novu zmluvu na odvtedy uz sluzobny byt neposlala, ale po prevzati agendy dalej posielala faktury na moje meno. Vsetko bolo v poriadku az doteraz, ked sa uvedena organizacia chysta na odpredaj sluzobnych bytov.

V podmienkach odpredaja maju okrem vyrovnania podlznosti (ktore nemam) aj ine specificke podmienky. Cestne prehlasenie a dotaznik, kde musim uviest kedy som bol prepusteny z rezortu MOSR a deklarovat ze nevlastnim ine nehnutelnosti.

Pri tomto nastava problem, kedze ja som civilna osoba, ktora v rezorte nikdy nepracovala, a najomne platim v uvedenom byte uz riadne 16 rokov a nechcel by som onho prist kvoli nejakej byrokracii.

Takze mam najomnu zmluvu na dobu neurcitu (?) s bytovym podnikom na byt, ktoreho vlastnikom je uz ministerstvo obrany - bytova agentura, ktora ten byt povazuje za sluzobny a chysta sa ho odpredat.

Aku mam prosim Vas sancu uvedeny byt ziskat ?
Na koho strane je pravo a na koho sa mam s problemom obratit??

Dakujem mockrat za odpoved !!
Mária27
04.05.08,15:19
Podľa tvojho popisu o služobný byt nejde, si normány nájomca.
Odporúčam naštudovať zákon č. 189/1992 Zb. , z ktorého vyberám:
§ 1 Služobné byty
1)Služobným bytom je byt, ktorého nájomca vykonáva prácu, na ktorú je nájom služobného bytu viazaný.
2)Služobným bytom je
e) byt získaný vojenskou správou zo štátnej bytovej výstavby podľa doterajších predpisov, ak jeho nájomcom ku dňu účinnosti tohto zákona je vojak z povolania (vojenský byt),
(3) Služobným bytom je aj byt vo vlastníctve štátu trvalo určený na bývanie
a) profesionálnych vojakov ozbrojených síl, /1a/
c) zamestnancov štátnych rozpočtových organizácií a štátnych príspevkových organizácií /1c/ a zamestnancov Armády Slovenskej republiky, /1d/
tanami
05.05.08,03:44
Verim ze to pomoze, dakujem velmi pekne !