megyzah
04.05.08,09:34
Na porade som našla veľa odpovedí ohľadom účtovania či miezd, dnes sa obraciam s prosbou o radu v trochu inej veci. Minulý týždeň som si našla pod pazuchou maličkú hrčku, neváhala som ani chvíľu a hoci s pocitom, či sa lekár nebude na mňa pozerať ako na panikárku , išla som na chirurgiu. Lekár ma posiela ešte na ultrazvuk prsníkov, v správe som si prečítala že tú hrčku nazval " malým tumorčekom ", je to moja chyba viem, mala som sa rovno opýtať ale bola som vystrašená , prosím nestretli ste sa niekto s niečím podobným, prípadne ako to u vás liečili? Ďakujem.
AnikoAd
04.05.08,08:06
navštív www.stranku www.primar.sk ,tam sa vela dočítaš
lindusaaa
04.05.08,08:18
Urcite sa neplas, moze to byt len neskodna hrcka a nemusi to byt hned zhubne. Je dobre, ze si hned isla k lekarovi. Viacej budes vediet po tom ultrazvuku.
vogel
04.05.08,08:40
ahoj, príspevok si nazvala tumor. Tento termín je bežne ľuďmi chápaný ako nádor. V lekárskej praxi sa používa aj na všeobecné vyjadrenie- hrčka, zdurenina. Takto je to myslené aj v Tvojom prípade. Je to teda zdurenina a podla toho čo píšeš nieje je ešte jasné akého povodu. Je oveľa pravdepodobnejšie, že to nebude nič závažné /napr. zápalovo zdurená lymfatická uzlina, tuková hrčka, zdurená potná alebo mazová žliazka.... príčin je skutočne velmi vela/. Najvacsie obavy vzbudzuje zhubný nádor, je to však podstane menej pravdepodobné ako iné nezávažne príčiny. Urobila si velmi dobre, že si okamžite vyhladala lekára. Tým su prípadné riziká neskorej diagnozy minimalizované.
lindusaaa
04.05.08,09:14
V dnesnej dobe sa uz aj zhubne nadory ak sa odhalia vcas, resp. co najskor su liecitelne. Neznepokojuj sa zbytocne, urcite ti to neprospeje.
A hlavne ked budes u lekara pytaj sa, na vsetko. To vravim z vlastnej skusenosti, dokonca si doma pripravim otazky :).
megyzah
04.05.08,10:56
Ďakujem všetkým, upokojilo ma to, pravdu povediac ja som si v živote bolesti užila viac ako dosť, som na to zvyknutá, to jediné čo ma však v súvislosti s tumorom napadlo bolo, čo by bolo s deťmi, sú ešte malé. Až som závidela Ondrejvl, ktorá tým peklom prešla ale aspoň vie že jej deti stoja na vlastných nohách, priznám sa toho sa bojím najviac. Zajtra dám vedieť ako som pochodila na ultrazvuku. Ešte raz ďakujem.
megyzah
05.05.08,13:04
Ahojte tak to mam za sebou, ziaden zhubny nador nemam, ide o nejake papilomy, aj som si vdaka AnikoAd nasla na stranke primar.sk, este som nebola s vysledkom u chirurga, ale ako mi povedal na ultrazvuku niet sa preco desit, myslim ze to bude treba dat asi von, ale ja som hlavne rada, ze to nie je ziadna rakovina. A hlavne: skutocne niet dovod pri takych zalezitostiach otalat, ak to nie je take vazne, tak otalanim si clovek minimalne zbytocne traumatizuje zivot.