agon
04.05.08,10:05
Má niekto skúsenosti so septoplastikou / nosová prepážka/? Ak áno, napíšte aké a chcela by som vedieť, aké ste mali problémy.
belanka
04.05.08,11:27
Mne opervali vybočenú nosnú prepážku pred 8 rokmi.U mňa všetko prebehlo v pohode.Dokonca ma potom nič nebolelo.Jediné trochu nepríjemné,ale nie bolestivé bolo,keď mi odstraňovali z nosa tampóny.Inak OK.Nejakú dobu som nesmela robiť prudké pohyby hlavou a tak,ale nič hrozné.
agon
04.05.08,11:45
belanka- smiem vediet ake si mala pred tym problemy ?
DanielaSL
04.05.08,12:03
Môjmu mužovi túto operáciu doporučili cca pred 7 rokmi. Dodnes nebol..asi sa bojí. Vidím, že začína mať problémy, má stále upchatý nos, potom si kvapká kvapky, v noci chrápe. A dookola. Ale..ako sa hovorí...kto chce kam....... Nasilu ho tam ťahať nemôžem. Ináč známej syn bol v Ružomberku, vraj je tam veľmi dobrý odborník na tieto operácie.
belanka
04.05.08,13:40
Následkom pádu v detstve som mala blokovanú 1 nosnú dierku.Keď sa mi tá voľná napr. pri nádche upchala,musela som dýchať ústami.Aj v noci sa mi zle dýchalo.Kvôli tomu som spávala väčšinou na ľavom boku,kedy to bolo lepšie.Nebolo to "neprežiteľné",ale teraz je to rozhodne lepšie.
certik
26.08.08,07:56
Ahojte, pred týždňom mi robili septoplastiku a zajtra mi budú vyberať tie umelohmotné dlahy z nosa. Na čo sa mám pripraviť?
agon
26.08.08,19:49
certik- ako prebehla operacia,stav po operacii. ake si mal problemy, ked si siel na operaciu? pozri si zdravie- forum- choroby vseobecne z 28.7.08
martina blahova
08.11.08,07:11
Môjmu mužovi túto operáciu doporučili cca pred 7 rokmi. Dodnes nebol..asi sa bojí. Vidím, že začína mať problémy, má stále upchatý nos, potom si kvapká kvapky, v noci chrápe. A dookola. Ale..ako sa hovorí...kto chce kam....... Nasilu ho tam ťahať nemôžem. Ináč známej syn bol v Ružomberku, vraj je tam veľmi dobrý odborník na tieto operácie.


Ja som sa akurat vratila z Ruzomberku.Operoval ma primár Dr.Rac.Je velmi dobry odbornik na tieto veci.Operacia nie je bolestiva,len neprijemna ked sa preberiete z narkozy ,ze musite dychat ustami.Je lepsie ked sa septoplastika urobí,problemy zmiznú.Naozaj clovek nema mat z coho strach.
martina blahova
08.11.08,07:14
Ja som sa vratila akurat z operacie septoplastiky.Mala som zdeformovanu prepazku a cystu v lavej prinosovej dutine.Operovali ma v Ruzomerku.Zakrok nie je bolestivy.
pivko
08.11.08,07:41
Ja som sa vratila akurat z operacie septoplastiky.Mala som zdeformovanu prepazku a cystu v lavej prinosovej dutine.Operovali ma v Ruzomerku.Zakrok nie je bolestivy.
Zákrok nie, mňa operovali v narkóze ,ale potom keď vyberaju dreny...:mee::mee::mee:
by som nepovedal že to nieje bolestive a ako ti vyteka 3 dni z nosa krv to je tiež super :eek:
marcel...
28.05.11,12:23
ja som sa dnes vratil z nemocnice a vyberali mi tu gazu (mal som pocit ze az z mozgu) a chcem sa oputat ze ci vyberanie toho plastu alebo co tam este mam boly viac ako ta gaza dakujem