katarisma
04.05.08,12:40
ahojte! chcem sa opytat..pracujem ako predavacka - smenová vedúca od septembra 2007. uz dlhsie som mala podozrenie, ze udaje na vyplatnej paske niesu pravdive. sichtovnicu mame cely mesiac v satni zamestnancov a kazdy si pise vlastne hodiny. na konci mesiaca ju zamestnavatel zoberie na vypocet mzdy a potom ju uz nemame moznost vidiet. a tak som si ju okopirovala, podpisala mi ju veduca a ked som dostala vyplatnu pasku bola som zhrozena.nesedel mi ani pocet dni a hodiny uz ani nevravim. nemam zaplatených 60!!!hodin.to uz nevravim o tom kolko z toho bol nadcas, ktory je plateny inou tarifou. som momentalne na marodke a ked sa vratim do prace neviem ako postupovat. samozrejme pojdem za sefom, nech mi to vysvetli, kedze mam aj podpisany dokaz.rozmyslam ho udat na danovy urad, pretoze sa to nestalo urcite 1x. len neviem ako postupovat. poradte mi prosim vas ak ma niekto podobne skusenoosti.
Dakujeeem velmi krasne...
Katarisma
Zoltán Kovács
04.05.08,11:17
Daňový úrad s tým neurobí nič. Skôr Inšpektorát práce.
arizona
29.05.08,19:04
Nič v zlom, ale to ste si doteraz nevšimli?
60 hodín je dosť, aby to udrelo do očí, aj keby ste to nekontrolovali...
Na čo si potom píšete tú dochádzku a počet hodín?
Skúste si celý mesiac všetci písať presný počet hodín, dní, nadčasov, sobôt ,sviatkov a pod. ak to nebude sedieť, pýtajte od zamestnávateľa vysvetlenie!
Máte nárok nielen za príplatky za nadčas, ale aj za soboty a nedele.
Váš zamestnávateľ zrejmä využíva vašu nevedomosť a ukracuje Vás.