asdas
04.05.08,13:46
Mam objednanu rastlinku Stevia zo stranky ZelenyCukor.sk. Ake mate skusenosti s pestovanim tejto rastlinky? Ja som ju este nemal, tak mam trosku obavy, ci to zvladnem. Privitam kazdu radu. Dik.
korela
04.05.08,12:08
Steviu predáva aj táto firma. K rastlinke je vedená diskusia. http://www.rastlinky.sk/inshop/zbozi/[id-520380]-stevia-rebaudiana-stevia-cukrova-10-15-cm-k7.html

Rada druhá v poradí je od p. Seemanna, majiteľa fy.
(2.10.2007 15:03 RE:Stevia Flora Exotika
"Dobry den,

so skracujucimi sa dnami potrebuje stevie premiestnit na chladnejsie svetle miesto. Pre rastlinu je prirodzene, ze na zimu drzi iba par listockov na konci konarikov alebo aj uplne uschne a vyrasi na jar od korenov. V kazdom pripade ju treba zimovat na chladnom a svetlom mieste pri obmedzenej zalievke.
S pozdravom a zelanim mnohych pestovatelskych uspechov, Seemann"
.
Listy stevie obsahujú steviozid, ktorý je mnohonásobne sladší ako cukor, a pritom neškodí ani diabetikom. Túto bylinu môžeme počas roka aj trikrát zostrihnúť. Sušené lístky sa najčastejšie požívajú na sladenie čaju.
Vlastnosti produktu
Umístění polotieň
Zálievka stredná
Dodávané bal. 10-15 cm, K7
Min. zimovacia teplota 5 °C
mocagrande
07.10.08,20:49
Prosim vas, vie mi niekto poradit, ako z tych listkov tu sladku chut dostat?
Skusala som zaliat horucou vodou aj suseny aj cerstvy listok a nic sa nestalo....:(
Da sa z toho pripravit nejaky sirup alebo nieco na ten sposob, alebo co s nou mam robit aby sladila?:( Dakujem za odpoved.