efka23
04.05.08,16:47
Ahojte, potrebovala by som poradiť s výberom čerpadla na polievanie záhrady, ktorá má dĺžku cca 90 m a vodu čerpám z rieky. Pôvodné ponorné čerpadlo vzhľadom na starobu doslúžilo a treba mi polievať. Dík za pomoc.
annina
04.05.08,15:45
efka--myslím že v obchode kde ich predávajú ti poradia,aj nám odyšlo minulý rok čerpadlo,ktoré sme mali v studni a v predajni nám poradili,tak sme ho kúpili a sme spokojní
efka23
05.05.08,04:34
asi bude najrozumnejšie nechať to na odborníkov ale aj tak dík!
Miru
09.05.08,05:01
Kým pôjdeš do obchodu skús neako odhadnúť prípadne zmerať výškový rozdiel z rieky do záhrady ,v obchode ti potom vedia presne ponúknuť čerpadlo ,je rozdiel mať záhradu na kopci alebo skoro v rovine s riekou.
efka23
10.05.08,13:04
z rieky je to cca l,5 m prevýšenie a záhrada je na rovine.
cipo13
10.05.08,17:39
Ahoj. To nemáš veľké prevýšenie v obchode ti určite poradia a nebude to ani veľmi drahé, len treba prejsť viac obchodov a správne sa rozhodnúť.
efka23
13.05.08,17:19
ďakujem všetkým
bkubat
19.05.08,12:28
Používam na polievaní z 10m hlbokej studne na 75m dlhú záhradku ponorné čerpadlo Ruche 1NG,ktoré vyrábajú v Olomouci a na Slovensku ho predávajú fy Mountfield a a tiež predajne Sigma.Je to vylepšená podoba čerpadla Malyš so spevnenou kotvou a nerezovými skrutkami.Používam hadicu dlhú 60metrov
1/2 coulovú a na čerpadle mám upevnenú krátku hadicu 3/4 s prechodom na 1/2.Čerpadlo používam na chalupe cca 5 rokov a bez poruchy mi slúži.V lete so sprchovou koncovkou pracuje ako záhradná sprcha v spojení s vyradeným bojlerom v ktorom slniečko cez deň zohrieva vodu
Orim
19.05.08,20:33
Ahojte, potrebovala by som poradiť s výberom čerpadla na polievanie záhrady, ktorá má dĺžku cca 90 m a vodu čerpám z rieky. Pôvodné ponorné čerpadlo vzhľadom na starobu doslúžilo a treba mi polievať. Dík za pomoc.

a možno by si ani nemusela kupovať nové. Využi silu rieky na polievanie. Síce polievaš málo ale stále (trvale).
bkubat
20.05.08,09:41
JaDo sa pýta na použitie bojlera :bojler bez izolácie som natrel čiernou farbou a postavil na urobený stojan pri studni.Prívod od čerpadla do bojlera cez ventil a vývod ,ktorý je vnútri vyvedený pri hornom veku je pripojený na sprchu .Po zapnutí čerpadla studená voda vytláča teplú a toho využívam na sprchovanie