rooobertek
04.05.08,18:52
Dobrý deň

Neviem, ako vy, ale keď mám ísť na úrad, tak už týždeň predtým ma bolí brucho a zúfalo hľadám akékoľvek informácie a častokrát nepomôže ani všemocný google.
Keďže som programátor, tak mi napadlo, že by som spravil nejaký portál, kde by boli informácie o štátnych úradoch, poisťovniach a pod. Pre začiatok aspoň stránkové hodiny.
No a moje otázky znejú:
Neexistuje už náhodou niečo také?
Mali by ste o takúto vec záujem?
Ak ste prešli cez prvé dve otázky, tak by ste napísali na nejaké ministerstvo email, ktorý si aj tak nikto neprečíta, že nech z každého úradu vyčlenia jedného technicky zdatného človeka, ktorý dokáže napísať na počítači stránkové hodiny alebo by ste to chceli úplne volne na spôsob wikipedie, že kto vie, nech napíše?
Mohlo by to kľudne fungovať aj ako ďalšia sekcia na porade.
Teším sa na akékoľvek odpovede, pripomienky a nápady, prípadne keby to chcel zrealizovať niekto iný, tak nie som proti, hlavne aby som nemusel strácať toľko času hľadaním.
rickman
06.05.08,10:03
Ahoj Robo. Pozri si toto: http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx, take nieco?

Inac ake jazyky ovladas resp. okrem stranok vies vytvorit aj aplikaciu pre PC? + grafiku?
arizona
06.05.08,10:45
Dobrý nápad,držím palce! Keď sa do toho pustíš,nezabudni na triedenie a vyhľadávanie podľa miest,príp. okresov. Menšie mestá sú dosť znevýhodnené pri vyhľadávaní.
rooobert.j
06.05.08,11:30
to rickman: portal.gov.sk má docela malú databázičku a je to v štátnych rukách = nič moc. Keď si dáš abecedný zoznam inštitúcií, nájdeš ich tam len málo.
Orientujem sa na web, programujem hlavne v PHP, čiže klasické počítačové aplikácie nerobím. Grafiku by som rád robil, ale nemám na to talent, to som zdedil asi po otcovi :-) S grafikou by mi bolo hej...

to arizona: plnenie databáz zrejme budú mať za úlohu dobrovolníci, ktorí budú chcieť budúcim hľadačom informácií uľahčiť prácu. Keby všetko išlo ako po masle, tak by sme mohli pomaličky pokryť celé územie slovenska od Záhorskej Vsi až po Novú Sedlicu.

to all: táto téma je v kategórii podnikateľské nápady len preto, že sa inam nehodila :-) bude to čisto iba dobrovolnícka záležitosť. Ak chce niekto prispieť akýmkoľvek dielom, stačí napísať alebo sa inak skontaktovať. Cieľom je uľahčiť nekonečný boj s nedostatkom informácií o štátnych (aj neštátnych) inštitúciách na internete.

Najbližší pravdepodobný postup bude taký, že spustím nejaký testovací portál a na základe návštevnosti a ohlasov sa rozhodnem, čo ďalej.
Zoltán Kovács
06.05.08,11:42
mimotemy
rooobertek = rooobert.j ? Aspoň z predchádzajúcej odpovede to tak vyznieva.
rooobert.j
06.05.08,11:52
mimotemy to smith: Veď tu mám iba jedno konto, prečo mám dve prezývky? To je nejaká haluška. Odpoveď je áno
Zoltán Kovács
06.05.08,11:58
mimotemy to smith: Veď tu mám iba jedno konto, prečo mám dve prezývky? To je nejaká haluška. Odpoveď je áno

No registrovať si sa musel ty. Iný to nevie za teba spraviť.
rooobert.j
06.05.08,12:05
No registrovať si sa musel ty. Iný to nevie za teba spraviť.
Ďakujem za upozornenie, normálne som zabudol, že mám dve kontá :-O niektoré veci píšem už automaticky a ani si nepozriem, čo to píšem
Zoltán Kovács
06.05.08,12:06
Ďakujem za upozornenie, normálne som zabudol, že mám dve kontá :-O niektoré veci píšem už automaticky a ani si nepozriem, čo to píšem

Hovoríme tomu klon. Nie je to najlepšie riešenie.
Zoltán Kovács
06.05.08,12:10
A dokonca si prihlásený súčasne na obe kontá. Takže buď pracuješ naraz na dvoch PC, alebo v dvoch oknách.
amakov
06.05.08,12:18
dobrý nápad, možno by pomohlo keby si vytvoril schému a ostatní by sme ju zodpovedne vyplnili po tom ako by sme si zistili všetky potrebné informácie na danných úradoch v svojom bydlisku, blízkom okolí, je nás tu už viac ako 1000 z rôznych kútov Slovenska a podľa mňa mohla by vzniknúť dobrá databáza a informácie z nej by nám mohli uľahčiť komunikáciu s týmito inštituciami a nemuseli by to byť iba úrady, možno aj iná oblasť. Dalo by sa to rozvíjať. mne sa páči ako si navzájom pomáhajú personalisti, daňovníci, ekonómovia...na tomto fóre, majú slušnú zbierku aj dokumentov,tlačív..., navzájom si pomáhajú. Určite ponúkam pomoc pri zostavovaní databázy pre moje mesto a blízke okolie
rooobert.j
06.05.08,12:21
som sa bol pozrieť, čo to je to druhé konto a prečo ho vôbec mám. Som zistil, že to je ešte z čias keď som chodil na strednú a asi som zabudol, že mám toto konto... Nedá sa nejako zrušiť?
Zoltán Kovács
06.05.08,12:23
som sa bol pozrieť, čo to je to druhé konto a prečo ho vôbec mám. Som zistil, že to je ešte z čias keď som chodil na strednú a asi som zabudol, že mám toto konto... Nedá sa nejako zrušiť?

Nahlás adminovi, resp. popros o zrušenie jedného konta. Adminom je Richard.
rooobert.j
06.05.08,12:25
to amakov: super, keď to pôjde takto, bude to mať slušný úspech.
rickman
06.05.08,13:16
Mozno by pomohlo viac, ak by urady vyuzivali intenzivnejsie e-mailovu komunikaciu a pracovali racionalnejsie. Nejaky kontakt a otvaracie hodiny sa niekde najde, no nechcem ta od toho odhovarat :).