Micky737
04.05.08,19:25
Dobrý deň, mám 32r.a problém, ktorý sa mi objavil po asi 4 rokoch a to : najskôr aj na ľakťoch a rukách , teraz len na rukách, presnejšie na hánkach sa mi objavili malé pupáčiky, ktoré sa časom zväčšujú. Po čase ostane fialovkastá farba, neskôr to zmizne úplne. Problémom je, že sa mi to od začiatku jari opakuje každé dva týždne. Výsledky krvi najskôr poukázali na slabo pozitívnu boréliu, po návšteve infektologickej ambulancie a nových testoch a výteroch, som mal všetko negatívne. Som alergik, všeci tvrdia, že to je zo slnka, no nechce sa mi tomu veriť. Okrem toho mám už od 20 rokov seboreickú dermatitídu - okolie nosa- na čo používam niekoľko rokov kortikoid AFLODERM. Ak by ste mali niekto podobný problém prosím dajte vedieť. vyskúšal som aj liečbu u rôznych "homeopatov a liečiteľov", no tí mi pomohli mi znížiť akurát stav financií v peňaženke - výsledok žiadny. :-)
motylik7
16.05.08,06:46
Ahoj, nechápem že si pochodil toľko liečiteľov a nepomohli ti? Ja mám skúsenosti s alternatívnou medicínou viaž než dobré a skôr ako vyšetreniu u lekára dávam prednosť jej. Nikdy som to ešte neoľutovala. Uvediem príklad podobný tvojmu. Tri roky dozadu som začala mať výrazné reumatické problémy (+ obrovská únava, strata chuti do života, nadmerné vypadávanie vlasov, nevysvetliteľné teploty atď.) a začala som pravidelne chodiť na reumatologiu. Ale nepchala som do seba chemické lieky na lekársky predpis od reumatologičky, ale liečila som sa alternatívnou medicínou (konkrétne *******izovanou modrozelenou riasou). Prvýkrát som prišla na reumatologiu v septembri a poslednýkrát na poslednú kontrolu v máji, kedy mi doktorka povedala, že moje výsledky sú výborné a už viac nemusím chodiť (aj subjektívne som bola OK). Vtedy som jej aj povedala o mojom spôsobe liečby, ale prijala to dobre, to je teraz vedľajšie. Fungovala som vyše roka a pol bez problémov až do obdobia, kedy sa mi začali problémy vracať a navyše ešte (ako u teba) sa mi objavila seboroická dermatitída, našťastie iba vo vlasoch. Tieto problémy sú spojené s pečeňou a už predtým ma zarážali symptomatické prejavy na mojom tele, že nemám v poriadku pečeň. Len som stále nevedela, prečo, lebo životosprávu sa snažím dodržiavať čo najlepšiu, pravidelne sa detoxikujem a komplexne sa udržiavam v poriadku. Zase sa mi vrátili reumatické prejavy aj únavový syndróm sa mi objavil. Našťastie som medzitým zmenila obvodného lekára (predchádzajúci mi chcel nahovoriť, že som hypochonder - čuduje sa niekto potom, že lekárom neverím ?) a moja nová lekárka mi dala urobiť komplexnejšie vyšetrenia. Tak mi zistili najskôr infekčnú mononukleózu (po mojom preliečení modrozelenou riasou boli po štyroch mesiacoch už iba hraničné hodnoty-lekárka to doteraz nepochopila) a následne po mesiaci ešte zistili aj boreliózu. Ked som sa na infekčnom lekárky spýtala, či tá reuma a seboroická dermatitída súvisia s boreliózou, povedala že nesúvisia :eek: Pritom je všeobecne známy fakt, že borelióza napáda kosti v tele, pečeň a ostatné vnútorné orgány a dokonca môže človek skončiť na invalidnom vozíčku ak nie predčasne na cintoríne. Myslela som si, že zle počujem ! (Ale čo tiež zaráža, ani moju obvodnú doktorku ani reumatologičku nikdy nenapadlo, prečo mladá žena so zdravou životosprávou má z ničoho nič reumu.) A antibiotiká som neužívala, tie kardinálne zasvinia telo. Radšej som si pomohla alternatívnou medicínou, presne podľa odporúčaní tých, čo už s ňou majú skúsenosti.
Micky737
17.11.08,09:06
Ahoj,

až dnes po cca 6 mesiacoch som si prečítal Tvoju odpoveď. Som mierne šokovaný, lebo aj môj obvodný sa správa ako by som ja bol hypochonder. Žiadam každý rok o testy krvi. V čase keď sa mi objavili fľaky na rukách som utekal doktorovi, že chcem aby mi urobili komlet. anlýzu krvi. On zaškrtol tie políčka, čo treba urobiť,ale až kožná doktorka tam zaškrtla ešte niečo. Po tuším dvoch týždňoch prišli výsledky. Vraj slabá borelióza. Tak som šiel infekčnej. Proces sa opakoval a výsledky krvi všetko v poriadku. Počul som ale, že vraj keď robia testy krvi, čaká sa na viacero vzoriek aj iných pacientov kým sa naplní prístroj, aby vraj nešiel zbytočne len s "jednou" vzorkou. Tento proces môže vraj trvať niekoľko dní, čím sa môže vzorka krvi znehodnotiť . Takže možno by bol aj výsledok pozitívny, ale .... . Momentálne neviem čo si mám myslieť, elbo mám problém, že mi vyskakujú stavce na chrbtici. Spomínaš , že môže byť problém aj s kosťami. Napíš mi prosím o tej riase, kde sa to dá kúpiť a pod.? No kam už mám ísť k doktorovi, aby mi urobili testy krvi a vedel som výsledky čo najskôr?

Ďakujem

M.