alpland
05.05.08,08:24
Ahojte poprosím o radu: ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón kadiť.každé ráno o 5-6:00 priletí 2-3 holuby, už asi 7 dni a hrkútaju si tam a aj sa vykadia, je možné ich nejako odplašiť?Pomôžte
arizona
05.05.08,06:30
Ahojte poprosím o radu: ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón kadiť.každé ráno o 5-6:00 priletí 2-3 holuby, už asi 7 dni a hrkútaju si tam a aj sa vykadia, je možné ich nejako odplašiť?Pomôžte
Skús klietku s papagájom. Ten si bude brániť svoje teritórium,holuby budú chodiť inde.
Chobot
05.05.08,08:47
Ahojte poprosím o radu: ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón kadiť.každé ráno o 5-6:00 priletí 2-3 holuby, už asi 7 dni a hrkútaju si tam a aj sa vykadia, je možné ich nejako odplašiť?Pomôžte

Skús tam povešať pár starých CD-čiek, nech sa ligocú.
duves
05.05.08,09:05
Ja by som ich vystrašil iným vtákom.:D;):---
Sokolom.
aktaK
05.05.08,09:23
http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg=2&re=387598&text=holuby&reakcii=117

zaujala ma táto diskusia, názory milovnikov holubov kontra nestastnikov, ktorí sa ich nijakym sposobom nedokazu zbavit, to znamena, ze to nie je take jednoduche...
Nika
05.05.08,09:51
Skús tam povešať pár starých CD-čiek, nech sa ligocú.

Na balkóne oproti nám tmajú tiež povešané CD-čka. A holub si posedáva na okraji balkóna a ďobe do nich ......... :D.
charonme
05.05.08,11:54
ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón
p0z0r, on chce zabranit, aby mu NEchodili na balkon, nie aby mu chodili.

a teraz vazne: co takto sirena na fotobunku? a mohla by sa vypnut vtedy, ked su otvorene dvere na balkon
Bendymicus
05.05.08,13:59
Nuz ja o tom tiez mozem rozpravat... Byvame v byte na najvyssom poschodi, o dva domy dalej je prazdny dom a tam sa nastahovala asi 100vka holubov, ked som sa tam isla pozriet po streche, na balkone toho domu a na zemi lezalo plno zdochnutych holubov a nakadena tam bola riadna vrstva. kazde rano nam chodia kakat na balkon a robia si hniezdo v mojich kvetoch, ozieraju vyhonky a lamu mi vsetky kvety, vsetko je od nich zdevastovane, hocikedy ked nechame pootvorene okno v lete, vojdu do bytu a kakaju po kuchyni, linke, po stole, rozbili mi uz par crepnikov a tanier v kuchyni, pokakali nam spalnu... Raz som pozerala telku v obyvacke a normalne tam vosiel parik holubov rovno ku mne, uz sme nevedeli co si pocat, kadejake metody, nic nezaberalo, tak sme raz kupili jed na potkany, taka psenica napustena jedom, vsetky sa na to zleteli, 3kg jedu zmizlo v ich hrvoloch za jeden den a nic, ani jeden nezdochol... stalo nas to 2000 sk, no co uz, moj priatel uz vie, ako ich chytat, tak sme uz par holubom zatocili krkom.... ale co nam naozaj pomohlo, sme zavolali na urad a poslali nam chlapika s klietkou, umiestnil ju na strechu a kazdy den rano ju pride vyprazdnit, takze uz sme za mesiac pochytali asi 50 holubov, oni neviem co s nimi robia, ale sme si vydychli, lebo tie najhorsie holuby su uz prec, este su tu nejake, ale tie su plache. Ked holuby vymizli, zacali nam chodit na balkon sykorky a drozdy :))) Odporucam to riesit takto, je to bezplatne.
charonme
06.05.08,09:53
neviem co s nimi robia melu ich do parkov
Zdenka Tax
23.05.09,08:05
AHoj Bendymicus, no som rada, ze sa ti podarilo holubov zbavit pomocou uradu, my sme od domovej spravy nemohli roky dosiahnut aby s tym nieco spravili.

to mysli, bezny miestny urad?
Pohar
23.05.09,09:07
melu ich do parkov
ty myslíš vážne??
piggos
23.05.09,11:37
ty myslíš vážne??

no len dúfajme že to bol fór,,aj keď sa hovori ,,keď sa chce všetko sa dá,,:o::rolleyes:
danushka
23.05.09,11:48
Ktovie čo s nimi robia, ale ja som jedla už vývar z holuba s domácimi rezancami z domácich vajec, je to naozaj chutná polievočka. Odporúčam.
piggos
23.05.09,12:00
Ktovie čo s nimi robia, ale ja som jedla už holubí vývar s domácimi rezancami z domácich vajec, je to naozaj chutná polievočka. Odporúčam.
a tých holubov v Košiciach je viac než dosť však danushka:---
Blankake
23.05.09,13:25
Ja vyjdem na balkón, že odplaším holuba (alebo hrdličku), ktorý sedí na šnúre na prádlo, aj sa rukou zaženiem a on len na mňa pozerá, čo chcem.:D
cowboyka
09.07.10,09:46
aj my máme problémy s holubmi posledné dva - tri týždne, aj cd-čka sú povešané, aj prádlo na balkóne a oni jednoducho nemajú voči ničomu zábrany. Koľko krát ich nájdem aj na stolíku a tie "nakladené" veci pod nimi ani nehovorím - mám malé dieťa a je alergik a fakt už nevieme, čo s týmito holubmi robiť. Ráno okolo piatej - hrkú, hrkú, hrkú a mňa ide šlak trafiť.

Nevie fakticky niekto nejakú metódu na tie holuby? Zaskliť balkón zatiaľ nechcem, nakoľko mám dosť teplý byt... sem -sem s nápadmi ...
bettylou
09.07.10,12:25
Evkake
09.07.10,14:22
skusali sme CD-cka, igelitky, leskle pruzky, ... balkon vyzeral ako cirkusovy siator a oni si aj tak behom par hodin zvykli a opat prilietali. Pomohlo az zasklenie balkona. Takze pokial vam to financie dovoluju, radim zasklit, budete mat od nich urcite pokoj.
Oliwa
09.07.10,15:54
Ak nechceš zaskliť, čo keby si skúsila natiahnuť okolo balkóna nejakú sieť s veľkými okami /ale nie tak veľkými, aby sa do nich holub vmestil/ - ako je to napr. na pamiatkach v Rakúsku či v Čechách. Niečo bezfarebné z PVC, čo by z diaľky nebolo vôbec vidno, ale účel by to splnilo. Tak mi napadlo -vlani som v záhradkárskych potrebách kupovala za pár centov na metráž tenučkú zelenú sieť s okami asi 10x10 cm na uhorky - možno dostať niečo také aj bezfarebné /ako rybársky či aranžérsky nylon/ a v iných rozmeroch - záleží, aký veľký ten balkón je...

- ak sadajú na parapet - skús tam dať hrantíky s kvetmi /bodliakmi?/ :(
- na okno skús nalepiť nejakého dravca /ako na diaľničných "presklených" stenách/
- ak na okraj balkóna, skús tam dať tie špice /ako na pamiatkach, aby si tam nesadali/
- kdesi v inej téme radili nejaký sprej, ktorý vraj zaberá
- už sa mi minuli nápady :D :)
Gapo
09.07.10,17:30
Ja vyjdem na balkón, že odplaším holuba (alebo hrdličku), ktorý sedí na šnúre na prádlo, aj sa rukou zaženiem a on len na mňa pozerá, čo chcem.:D
Nemajú radi fialový dáždnik, ten keď otvorím, tak uletia všetci.:D
buchač
09.07.10,18:30
Ja vyjdem na balkón, že odplaším holuba (alebo hrdličku), ktorý sedí na šnúre na prádlo, aj sa rukou zaženiem a on len na mňa pozerá, čo chcem.:D
Veď by Ťa ruka mohla bolieť ...
Je síce pravda , že počiatočné náklady sú trochu vyššie , ale dobrú vzduchovku teraz je možnosť v pohode od ruky kúpiť aj do tých 100 € .

Nemajú radi fialový dáždnik, ten keď otvorím, tak uletia všetci.:D
Keď človek pustí jednu dobre mierenú , tak na balkóne zostane len jeden ...maximálne na podlahe ležať bude , ak ho ovšem strela neodhodí až mimo balkón ..
misoft
09.07.10,18:51
Boduješ! Môj synátor (nie senátor!) si tiež kúpil - aj s teleskopom. Suseda tiež "otravovali" holuby, nuž tak na oplátku jedného "sundal" - tie potvory si to zapamätajú, že je tam nebezpečno a začnú sa tomuto miestu vyhýbať.
bettylou
10.07.10,04:29
Keď človek pustí jednu dobre mierenú , tak na balkóne zostane len jeden ...maximálne na podlahe ležať bude , ak ho ovšem strela neodhodí až mimo balkón ..

Brutal
Laco-monter
10.07.10,04:51
Holuby hľadajú miesto kde by mohli ZAHNIEZDIŤ.

Preto je dobre všetky škáry a medzery viditeĺné zvonku bytovky /medzera medzi zábradlím a podlahou ,či medzi stenou/
niečím ZALOŽIŤ.
Mne sa osvedčil ALOBAL narezaný pozdlžne a prichytený na parapete ,
alobal sa hýbe vo vetre a holuby na balkon nechodia.
Oliwa
12.07.10,18:58
Nemajú radi fialový dáždnik, ten keď otvorím, tak uletia všetci.:D
Myslíš, že je to tou farbou dáždnika? :(
Ja by som povedala, že skôr zvukom - nie je náhodou vystreľovací? :D
tina1
12.07.10,19:04
Myslíš, že je to tou farbou dáždnika? :(
Ja by som povedala, že skôr zvukom - nie je náhodou vystreľovací? :D

Nie je to zvukom, ani dazdnikom, ale je to fialovou farbou. Nahodou som si obliekla fialove tricko a nas papagaj zacal vyvadzat. Ukludnil sa, az ked som odisla z dohladu :D:D:D
Oliwa
12.07.10,19:11
Nie je to zvukom, ani dazdnikom, ale je to fialovou farbou. Nahodou som si obliekla fialove tricko a nas papagaj zacal vyvadzat. Ukludnil sa, az ked som odisla z dohladu :D:D:D
V tom prípade by si si to mohla dať patentovať ako vynález, resp. objav a tu prítomným nešťastníkom (z holubích návštev/ navrhnúť, aby odteraz kupovali a na balkón vešali len fialové oblečenie, fialovú posteľnú bielizeň, na balkóne pestovali len fialové kvety... a majú po probléme.:D:D:D
tomasenkoslav
13.07.10,06:07
Skús tam povešať pár starých CD-čiek, nech sa ligocú.
nepomáha
tomasenkoslav
13.07.10,06:19
Ja by som ich vystrašil iným vtákom.:D;):---
Sokolom.
ty volaš toho svojho vtáka sokol ?


ale važne, kde bežny smrtelnik zoženie sokola /a ešte predpokladam, že uvažuješ o cvičenom / mi ešte porad. :eek:
Berci60
17.03.11,07:22
Sused mi včera poradil napnúť strunu (rybársky silon) nad zábradlie balkóna, tým pádom tam nevedia pristáť. Ja som rybársku strunu nemal, tak som tam dal nerezovú strunu 0,5 mm cca 5 cm nad zábradlie - a hľa - nevedia pristáť, balkón je dodnes bez potkanov.:D:D:D
Letko
18.03.11,08:30
My sme balkón vypratali, teraz na ňom nie je takmer nič, je tam poriadok a vždy, keď som videl nejakého holuba na balkóne, tak som ho išiel vyplašiť. Už k nám nechodia. Takže podľa mňa im to treba sťažiť tým, aby nemali pokoj.
ucitel.dotaznik
03.04.11,09:30
Skus taky tyzden sypat susedovy zrno na balkon mozno si zvyknu chodit ku nemu :) skus z papiera vystrihnut nejakeho vacsie dravca,sokola, orla to je jedno, hlavne aby bol vacsi ako holuby a umiestni ho na viditelne miesto na balkon, mali by mat respekt nad nadranenym, skus mozno pomoze taka maketa :)
verkaz
03.04.11,09:43
Ja som si pomohla tak, že do kvetináčov s muškátmi som umiestnila veterné vrtulky a od tej doby mám pokoj.
alaya1
03.04.11,12:14
U nas v panelakui to je zariadene tak, ze na vsetky balkony je natiahnuta taka sietka, od vrchu az po posledny spodny balkon.
mizu24
03.04.11,12:33
My sme si balkón zasklili a máme kľud.
Zdenka 0705
03.04.11,13:14
My sme balkón vypratali, teraz na ňom nie je takmer nič, je tam poriadok a vždy, keď som videl nejakého holuba na balkóne, tak som ho išiel vyplašiť. Už k nám nechodia. Takže podľa mňa im to treba sťažiť tým, aby nemali pokoj.
Odvtedy, čo som bola na liečení 3 týždne v marci dva roky po sebe, som na holuby alergická aj ja... po návrate som balkóny /mám 2/, nemohla doumývať, o vajíčkach ani nehovorím... teraz už nelietajú, vedia, že len čo dosadnú a začnú to svoje "vrkú", tak ich vyháňam a plaším ...a tiež nemám na balkóne žiadne zbytočnosti /odložené veci/, iba stoličku a kvety
hubatá
03.04.11,14:56
Už som to tu tuším radila minulý rok, len neviem sa nájsť: skúste natiahnuť na balkón rybársky silon, holub ho vidí ako prekážku. Trebárs krížom cez balkón, alebo dajme tomu 3 x v odstupoch cca 40 cm, alebo ak máte kvety tak zapichnúť paličku a nad kvetmi viesť ten silon aby si holubisko nemohol sadnúť ....... každý podľa svojich možností. Rybársky silon má tú výhodu že ho nie je vidno, je teda estetickejší ako CD, pritom je pevný a prakticky nezničiteľný. Trošku snáď robí problém ako ho upevniť.
Marta L.
30.06.11,20:09
Ahoj, mala som aj ja ten broblém s holubami. Dokonca do kvetináčov mi zniesli vajíčka. Nič nepomáhalo.až sa mi podarilo kúpiť vranu z plastu v životnej veľkosti. Oblepila som ju perím, to preto, aby vyzerala ako živá. Odvtedy sa mi neukázal ani jeden holub. PARÁDA. Nebolo by od veci keby si si zohnala aj vyreparovaného dravca, napr. sovu, jastraba... Prajem ti veľa šťastia.
lujza.j
28.04.12,14:51
holuby mi na balkóne zniesli 2ks vajec,čo s nimi ?mám ich surovo vyhodiť?
buchač
28.04.12,15:36
holuby mi na balkóne zniesli 2ks vajec,čo s nimi ?mám ich surovo vyhodiť?
...šak daj do chladničky ....

Zajtra dolož tie poľské ...šak dovoz - dolet , vsio rovno ...
Šmaríš na panvičku slaninku , cibuľku , trochu šunky ...pri náležitej konzistencii udrieš vajíčka a je po ptákoch...:---:D
misoft
28.04.12,15:38
Šak holub nem chránený - ...a je po ptákoch :D
pavol54
28.04.12,15:59
holuby mi na balkóne zniesli 2ks vajec,čo s nimi ?mám ich surovo vyhodiť?
rozbi a daj šteniatku
lujza.j
28.04.12,16:35
ja už len At vajcia....:D
lujza.j
28.04.12,16:36
chalani, ale ona tam na nich sedká.....
buchač
28.04.12,16:53
...šak daj do chladničky ....

Zajtra dolož tie poľské ...šak dovoz - dolet , vsio rovno ...
Šmaríš na panvičku slaninku , cibuľku , trochu šunky ...pri náležitej konzistencii udrieš vajíčka a je po ptákoch...:---:D


chalani, ale ona tam na nich sedká.....
...vajíčka ako som vravel....

...nech nesedká ...do polievky šmar ...:---:D
pavol54
28.04.12,17:28
...vajíčka ako som vravel....

...nech nesedká ...do polievky šmar ...:---:D
do polievky starého holuba ani nepriateľovi.
niella
28.04.12,17:32
Niekde som čítala, že holuby nemajú radi červenú a bielu farbu. Pomáha to !!! V prípade dlhšej neprítomnosti vyvesím na balkón textil v týchto farbách a je to !!!
srska
28.04.12,17:34
to sú dobré signály - dajú sa použiť aj na iné :-)
Marta L.
29.04.12,14:52
Ja som ich tam dala ale nepomáhalo to.:mee:
Marta L.
29.04.12,14:55
no mne sedkali v pažítke. neporazilo by ťa??? :eek::( A to si mám dať na chleba?
lujza.j
29.04.12,14:55
Ja som ich tam dala ale nepomáhalo to.:mee:
ani mne....vajcia som im dnes zrušila....som zvedavá dokedy sem budú lietať:mad:
Marta L.
29.04.12,14:59
Áno, po vonku sa venčí veľa psov a mačiek, určite si na nich pochutnajú. Veď holubov je veľmi veľa, sú premnožené a ochranári ak sa majú angažovať, sa stiahnú.
Paula
29.04.12,15:00
do polievky starého holuba ani nepriateľovi.


Súhlasím a nemusí byť ani starý (ten holub) . Prišla som o otecka v príliš mladom mojom veku a to vďaka pliage, ktorú roznášajú :mee:. Odvtedy je holub úhlavný nepriateľ nielen môj.
Marta L.
29.04.12,15:07
Tak to aby si tam stála 14 hodín denne. Nezávidím ti , lebo ak odídeš, priletia znovu. Ešte si po nich nečistila ?
Marta L.
29.04.12,15:18
Skúste lep na hlohavce. Ja som to skúsila. Bola som mimo domova dva dni, a keď som sa vrátila, našla som nalepených kopu pierok. Odvtedy neprišli. Ale asi budem mať znova holubiu návštevu, lebo mi zateplujú činžiak. A vizáž balkóna sa zmení. Ak to znova zaberie, napíšem Vám.;)
lujza.j
29.04.12,15:19
Tak to aby si tam stála 14 hodín denne. Nezávidím ti , lebo ak odídeš, priletia znovu. Ešte si po nich nečistila ?
dnes som upratala balkon, bordel na nenarobili, dve sa striedali na vajciach...
pavol54
29.04.12,15:56
Súhlasím a nemusí byť ani starý (ten holub) . Prišla som o otecka v príliš mladom mojom veku a to vďaka pliage, ktorú roznášajú :mee:. Odvtedy je holub úhlavný nepriateľ nielen môj.
aj môj najmä v hrachu vraždil by som
Stanislav 1975
30.04.12,19:38
každý živý tvor si zaslúži našu úctu a pokoru...
bjuty smis
03.05.12,07:13
však preto sa ich chcú zbaviť z balkonov a nie pozabíjať ich....
buchač
03.05.12,10:22
každý živý tvor si zaslúži našu úctu a pokoru...

...a bol by si pokorný a úctivý ( napríklad ) aj k pitbullovi , ktorý sa zakúsil do ruky Tvojho synátora ???
pavol54
03.05.12,13:06
každý živý tvor si zaslúži našu úctu a pokoru...
ale keď to tie holuby nevedia, jedine ak by si im to povedal rečou holubou aby mali voči nám úctu a pokoru, ja im za to dám nažrať.
Gapo
03.05.12,15:27
Holuby kŕmiť je zakázané už aj preto, že je to lietajúci nosič chorôb.
Mestské holuby roznášajú viac chorôb a patogénov, než si vieme predstaviť. Už len hniezda sú hotovým rajom pre niekoľko druhov roztočov a parazitov. Najnápadnejší je takmer centimeter veľký kliešť holubí (Argas reflexus). Ukrýva sa najčastejšie pod trámami strešných krovov alebo v puklinách stien, kde väčšinou uniká dosahu bežných dezinsekčných postrekov. V byte ho možno objaviť ešte niekoľko rokov po úspešnej likvidácii holubacej populácie. Tento kliešť dokáže šikovne liezť po fasádach, a tak nie je problém, aby sa cez otvorené okná či škáry dostal až do bytu. V noci si s chuťou zacicia na niektorom z členov domácnosti, pričom tento hodokvas môže u citlivých jedincov zanechať citeľné následky. Objavia sa výrazné kožné reakcie, svrbenie, horúčky a zmeny tepu. Hrozivé sú i ďalšie skutočnosti. Keď sa tesne pred prevratom robil v Brne a Bratislave výskum chorôb prenosných zo zvierat na človeka, zistilo sa, že holuby prenášajú ornitózu (v Bratislave nakazených 26% ľudí), vtáčiu tuberkulózu (5%), kliešťovú encefalitídu (37%), salmonely (7%), rôzne cudzopasné prvoky, trichomonázu alebo toxoplazmózu. Posledne uvedenú nákazu prenášajú predovšetkým mačky, ktoré zožerú chorého alebo mŕtveho holuba a potom vás z lásky vyoblizujú.
No a teraz, buďme pokorný a úctivý.....
Ja im nehodím ani odrobinku a dôchodcom čo ich kŕmia by som znížil penziu. Ja si zdravie vážim.
bjuty smis
03.05.12,15:43
aha, takže 80% blavákov je nakazených....., alebo niektorí to majú komplet ????

a odkial že to čerpáš info ????
Gapo
03.05.12,15:50
aha, takže 80% blavákov je nakazených....., alebo niektorí to majú komplet ????

a odkial že to čerpáš info ????
Existuje niečo ako GOOGLE.:cool:
Gapo
03.05.12,15:52
Asi si chýbal v škole, keď učili čísla tuším :D
bjuty smis
03.05.12,16:49
hej ? tak ma oprav...
bjuty smis
03.05.12,16:50
viem, a aj niečo také, ako trepotalovia....
Gapo
03.05.12,17:05
26+5+37+7= ??
Gapo
03.05.12,17:17
http://www.vkinfo.sk/dokumenty/461_16b.pdf
http://tivi.azet.sk/video/624156/takto-bleskovo-chytaju-lietajuce-potkany-v-barcelone.html
http://www.it24.sk/clanky?extend.1082_Lietajuce-potkany

No a mnoho ďalších materiálov od trepotalov. Iba sa treba pozrieť na vec objektívne.
Aj ten čo chcel pobozkať svojho miláčika a ten mu skoro odhryzol tvár, zmenil názor.
bjuty smis
03.05.12,17:46
to je ok, ja viem, že mestské holuby sú problém a treba sa ich zbaviť...ale pýtal som sa, odkial máš tie nezmyselné cifry nakazených blavákov....

ako môžeš eriozne tvrdiť, že 80% je nakazených od holubov ???
alebo niektorý majú všetky choroby ???
to je otázka.....a vidím, že ti vadí, že som len od oka spočítal tvoje počty, tak kludne zareaguj na presné :)))
pavol54
03.05.12,17:52
to ešte nemusí znamenať že bratislavčan môže byť nakazený len jednou chorobou
pavol54
03.05.12,18:06
Ja by som to nezľahčoval. Napríklad niektoré druhy zeleniny sú citlivé na vírusové ochorenia(rajčiny, zemiaky, atď) ak robíme základný výskum pri každom vstupe do porastu musím použiť ochranné návleky aby som ho nezaniesol z prípadného hostiteľa a naopak aby som náhodou nepreniesol vírusové ochorenie pri výstupe von z porastu, aké používa tá lietajúca bagáž stovka holubov? má iné účinky ako jeden dva bažanty.
bjuty smis
03.05.12,18:20
preto sa pýtam, či ich niektorí majú komplet..
Gapo
04.05.12,05:04
Veď ja sa nehádam, iba som zareagoval na výpočet , zdalo sa mi že ironizuješ;)
To nie je moje tvrdenie, ale tých čo o tom niečo vedia.
No a zdroj bol napr. tento : http://www.inzine.sk/article.asp?art=9655
Ja sa vôbec nedivím tým údajom, pretože tých holubov je tu strašne veľa a ľudia sú nepoučiteľný, stále ich kŕmia.
arizona
04.05.12,05:22
mas nieco proti pitbullom, buchy? .-)
bjuty smis
04.05.12,07:18
a pritom mladé holubä, alebo polievka zo staršieho je naozaj delikatesa a velmi dietne jedlo...
samozrejme, domáce, môj dede ich choval a ked som bolmalý, často som ich jedával...

že na pochádza z typického sídliska a ked som jej to hovoril, striasalo je od hnusu...:))
Gapo
04.05.12,10:13
:D :D a čuduješ sa, to by si mohla dať rovno lyžičku cyankáli.
Samozrejme, že o domácich tu reč nie je. Ale aj polievka z vrany je super.
pavol54
04.05.12,10:30
a pritom mladé holubä, alebo polievka zo staršieho je naozaj delikatesa a velmi dietne jedlo...
samozrejme, domáce, môj dede ich choval a ked som bolmalý, často som ich jedával...

že na pochádza z typického sídliska a ked som jej to hovoril, striasalo je od hnusu...:))
ale tie holuby čo sa jedia nelietajú a ak tak pár metrov, holuba čistiť -na prácu si nepriateľa pozvať
bjuty smis
04.05.12,11:14
ale tie holuby čo sa jedia nelietajú a ak tak pár metrov, holuba čistiť -na prácu si nepriateľa pozvať

no nie je to úplne tak...
dedo choval poštové holuby a moravské pštrosy a tie chodili tzv. poliariť., čiže chodili sa nažrať na polia..
lujza.j
24.06.12,14:35
ešte stále bojujem s tými mrchami.....už x krát zniesla vajce...vyhodila som ho...ale stále sa tam chodia muchlovať......nepomohla ani červená farba. dnes som na špagát navliekla vypálené čajové kahančeky urobila som v strede nožnicami dieru a to som priviazala na držiaky hrantov.....tak uvidím.
srska
24.06.12,14:47
ešte stále bojujem s tými mrchami.....už x krát zniesla vajce...vyhodila som ho...ale stále sa tam chodia muchlovať......nepomohla ani červená farba. dnes som na špagát navliekla vypálené čajové kahančeky urobila som v strede nožnicami dieru a to som priviazala na držiaky hrantov.....tak uvidím.skús českého orla:D http://www.harmony-shop.cz/digi-dum/eshop/8-1-Plasice-ptaku-mysi-skudcu/0/5/364-Plasic-ptaku-orel
lujza.j
30.06.12,05:59
ešte stále bojujem s tými mrchami.....už x krát zniesla vajce...vyhodila som ho...ale stále sa tam chodia muchlovať......nepomohla ani červená farba. dnes som na špagát navliekla vypálené čajové kahančeky urobila som v strede nožnicami dieru a to som priviazala na držiaky hrantov.....tak uvidím.
tak zatiaľ som bez holubov....;)
hubatá
30.06.12,17:54
Už som to tu na porade niekde písala, ale zopakujem to: na balkón natiahnite rybársky vlasec tak aby holub nemal kde sadnúť. Je to estetickejšie ako všelijaké CD-čka, alebo kahančeky. Holub vidí prekážku a nesadne si.
lujza.j
30.06.12,18:20
Už som to tu na porade niekde písala, ale zopakujem to: na balkón natiahnite rybársky vlasec tak aby holub nemal kde sadnúť. Je to estetickejšie ako všelijaké CD-čka, alebo kahančeky. Holub vidí prekážku a nesadne si.
vlasec mám, ale nemala by som to kde upevniť.....len o tie hranty, ale môžem to tam namotať....tak či tak mi to tam vadí, na estetiku momentálne kašlem som rada, že tie mrchy mi tam nelietajú....
Andy Kralik
30.06.12,19:09
ešte stále bojujem s tými mrchami.....už x krát zniesla vajce...vyhodila som ho...ale stále sa tam chodia muchlovať......nepomohla ani červená farba. dnes som na špagát navliekla vypálené čajové kahančeky urobila som v strede nožnicami dieru a to som priviazala na držiaky hrantov.....tak uvidím.

Na holuby nefungovalo nic. Az tento rok nam tu zacali lietat sokoly myšiare.. a holuby zmizli :)
lujza.j
30.06.12,19:15
no aj tak sa dá...ale ani z toho by som sa netešila....
hubatá
30.06.12,19:37
Natiahni vlasec na dve paličky zastrčené do zemi v hrantíkoch .......
Katka01
19.10.12,23:03
Ahojte. Mám problém s holubmi a chcela by som ich otráviť otráveným zrnom. Ako ja som inak milovník všetkého živého, ale len od určitej miery. Holuby mi nikdy nevadili, ale keď som sa presťahovala do nového bytu, tu ich je hrozne veľa. Na balkón mi nechodia, je zasklený. Ale medzi mojim a susedovým balkónom je v stene diera a tam chodia. Pravidelne ráno ma začnú budiť hneď ako začne svitať. Vlezie do tej diery jeden aj dvaja a hrkútajú, neviem čo tam ešte robia, ale robia aj hluk, mám pocit, akoby mi niekto chodil po balkóne. Dnes ráno ma zobudili 4 krát, vždy keď som otvorila balkón, hneď uleteli a keď som zas zaspala, zobudili ma zas. Ja by som s tou dierou niečo spravila, ale nemám sa k nej ako dostať, na balkóne mám 4 sklá a len dve z nich sa dajú otvoriť, zrovna to čo je najbližšie k diere sa otvoriť nedá. A tak ma napadlo, že si kúpim kŕmidlo a nasypem im tam otrávené zrno a za čas snáď bude od nich pokoj. Všade len serú a pierka od nich niekedy nachádzam aj na záchode, bývam najvyššie a oni sedávajú na streche a cez tie rúry to nejak prejde či čo. Chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s tým otráveným zrnom? Tu som o ňom čítala jeden príspevok, že všetko vyzobali a nič to s nimi nespravilo. Má s tým ešte niekto skúsenosti? Musím sa ich zbaviť lebo sa v tom byte zbláznim.
Katka01
19.10.12,23:08
A to ma sprvoti úplne ignorovali, nevedela som ich ani odohnať. Až som vzala metlu, načiahla som sa za nimi a pár krát som ich s ňou vyplieskala. Tá diera je malá, takže kus holuba trčí vždy von. Odvtedy si na mňa začali dávať pozor aspoň v tom, že keď otvorím okno na balkóne, v momente odletia, sadnú si oproti na strechu a čumia na mňa. A jak zavrem, zalezem do postele a zaspím, už sú tam zas.
korela
19.10.12,23:58
Keď bývaš na poslednom poschodí, skús si nájsť niekoho, kto sa spustí zo strechy a zatrie ti tú dieru. Alpinistu, človeka čo robí vo výškach, čističov okien na výšk. budovách. Nájdeš.
Holuby vydajú zo seba vždy menej decibelov ako kohút. Ak začne o druhej v noci, priskorý budíček.
buchač
20.10.12,04:16
A to ma sprvoti úplne ignorovali, nevedela som ich ani odohnať. Až som vzala metlu, načiahla som sa za nimi a pár krát som ich s ňou vyplieskala. Tá diera je malá, takže kus holuba trčí vždy von. Odvtedy si na mňa začali dávať pozor aspoň v tom, že keď otvorím okno na balkóne, v momente odletia, sadnú si oproti na strechu a čumia na mňa. A jak zavrem, zalezem do postele a zaspím, už sú tam zas.
...že akoby som ich jáááá ignoroval ...
...a čumel na nich cez kuker .................................................. .........na vzduchovke namontovaný.....:---

Keď bývaš na poslednom poschodí, skús si nájsť niekoho, kto sa spustí zo strechy a zatrie ti tú dieru. Alpinistu, človeka čo robí vo výškach, čističov okien na výšk. budovách. Nájdeš.
Holuby vydajú zo seba vždy menej decibelov ako kohút. Ak začne o druhej v noci, priskorý budíček.
:eek:
...kúúúúa .......drahé holuby by boli ......drahé ........:confused:
lujza.j
20.10.12,04:24
...že akoby som ich jáááá ignoroval ...
...a čumel na nich cez kuker .................................................. .........na vzduchovke namontovaný.....:---

:eek:
...kúúúúa .......drahé holuby by boli ......drahé ........:confused:
mimotemybuchi ved chod to tam "vybúchať"...neokúňaj sa:D
lujza.j
20.10.12,04:24
úplne ťa chápem, je to hrozné ja som mala toto na balkone....
buchač
20.10.12,04:27
mimotemybuchi ved chod to tam "vybúchať"...neokúňaj sa:D
...ja som drahý....:rolleyes:
Katka01
20.10.12,07:50
Hej aj tá vzduchovka ma napadla. Ale neviem či sa to dá len tak kúpiť, či je to povolené používať v meste a ďalšia vec, ja strielať neviem, musela by som chodiť na nejaký kurz alebo čo
buchač
20.10.12,09:43
mimotemy

Hej aj tá vzduchovka ma napadla. Ale neviem či sa to dá len tak kúpiť
Dá...bez problémov...
, či je to povolené používať v meste
Záleží od okolností...kde nie sú svedkovia , nie sú ani tí obviňujúci...
a ďalšia vec, ja strielať neviem
Každý raz začať musí ...vo všetkom ...
, musela by som chodiť na nejaký kurz alebo čo
Ale niéééé , netreba ...

;)
Katka01
21.10.12,14:36
Ako strielať by sa tie holuby dali, keby som mala dobrú mušku. Oni si posedkávajú stále na streche kúsok odo mňa, ale to by som musela fakt vedieť dobre mieriť, aby som to nestrelila niekomu do okna. To by bol prúser.. Ale najskôr skúsim to otrávené zrno, dúfam, že to pomôže. Keď to zabíja potkany, mohlo by aj holuby, však to sú tiež len lietajúce potkany.
Katka01
25.10.12,15:06
Tak už som ten problém vyriešila a nestálo to žiaden holubí život :-) Kúpila som v drogérii lep na potkany. Mala som ideu nejak metlou to dať do tej diery. Do poslednej chvíle som ale netušila či sa mi to podarí. Nakoniec som na koniec metly nalepila kúsok kartónu, na to som vytlačila ten lep. Načiahla som sa z okna a podarilo sa mi to dať na začiatok tej diery aj okolo. Kúsok lepu sa mi dostalo na prsty a keď som sa to už niekoľký krát snažila bezúspešne z rúk zmyť a vydrhnúť, vedela som, že ten lep je dobrý a že to bude dobré :-) Ráno som spala dlho a nič ma nezobudilo. Keď som potom vyzrela z okna na tú dieru, boli tam nalepené pierka, jasný dôkaz toho, že ma holuby zase chceli budiť, ale nepodarilo sa im to :-) Tak zas o jeden problém menej. Ešte mám problém s hlučnými susedmi, ktorý vyziapujú aj do druhej v noci, ich bohužiaľ nemôžem nalepiť na lep na potkany.
naja115
06.03.13,14:12
Dobrý deň!
Prosím o radu – kam sa mám obrátiť?
Neviem nájsť v Košiciach firmu, ktorá zlikviduje a vyčisti balkón po holuboch (holubí trus) .
Starý človek dlhodobo bol v nemocnici a ani po liečení sa nedostal domov a „lietajúci potkany“ narobili tam.............:eek::(

Na „Zlatých stránkach“ som našla firmy sa zaoberajúce dezinfekciou a takým čistením ale ani jedna sa neozvala na môj e-mail. :mad: Som bezradná...................... :mee:

HELP, please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.: myslím tým, že určíte existujú firmy, ktoré vykonávajú takéto služby pre mesto alebo iné inštitúcii :(
ako a kde sa dá zistiť na koho sa obrátiť?
buchač
06.03.13,16:51
Dobrý deň!
Prosím o radu – kam sa mám obrátiť?
Neviem nájsť v Košiciach firmu, ktorá zlikviduje a vyčisti balkón po holuboch (holubí trus) .
Starý človek dlhodobo bol v nemocnici a ani po liečení sa nedostal domov a „lietajúci potkany“ narobili tam.............:eek::(

Na „Zlatých stránkach“ som našla firmy sa zaoberajúce dezinfekciou a takým čistením ale ani jedna sa neozvala na môj e-mail. :mad: Som bezradná...................... :mee:

HELP, please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.: myslím tým, že určíte existujú firmy, ktoré vykonávajú takéto služby pre mesto alebo iné inštitúcii :(
ako a kde sa dá zistiť na koho sa obrátiť?
Nuž ....v prvom rade sa nejedná o dezinfekciu , ale o dezinsekciu .....
Po druhé , na nete je tých firiem dostatok http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=dezinsekcia+kosice&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
V tom treťom poradí ide o to , že takéto ( akútnejšie ) prípady sa rozhodne nevybavujú mailom , ale minimálne telefonicky ...
naja115
06.03.13,17:42
Ďakujem, že ste sa ozvali :)

„dezinfekciu - dezinsekciu“ to je hra slov......
hľadala som ich podľa zamerania: deratizácia, dezinsekcia, dezinfekcia
a oslovila fy Panda, asanarates, Deratex-eko (tie, ktoré majú e-mailový kontakt)

O e-mail sa jedná kvôli tomu, že nie som na Slovensku a telefonovať je trochu nákladné... hlavne, keď ani vopred neviem, čí ponúkajú podobne služby :confused:
buchač
06.03.13,17:46
Dobrý deň!
Prosím o radu – kam sa mám obrátiť?
Neviem nájsť v Košiciach firmu,

Ďakujem, že ste sa ozvali :)
...že nie som na Slovensku a telefonovať je trochu nákladné... hlavne, keď ani vopred neviem, čí ponúkajú podobne služby :confused:
....hehehe........pobehám - vyzistím ...???? :---
naja115
06.03.13,17:56
Po prvé som prosila o radu:


P.S.: myslím tým, že určíte existujú firmy, ktoré vykonávajú takéto služby pre mesto alebo iné inštitúcii :(
ako a kde sa dá zistiť na koho sa obrátiť?

Po druhé, nemyslím si, že podľa toho, čo mi nájde Google, ihneď mám volať do firmy, ktorá napríklad má v popise:

"SCHWARTZ S.R.O. KOŠICE
KOŠICKÝ KRAJ, POPRADSKÁ 56/B, 040 01 KOŠICE | Telefón : +421 905 525 225

právne služby, tlmočenie, dezinsekcia, bio-produkty, čistiace prostriedky, deratizácia, prekladateľské služby, čistiace služby, tlmočnícke služby, preklady, ochrana pred škodcami, upratovanie"

možno sa mýlim, ale neviem spojiť pratanie balkónov od trusu a tlmočenie
buchač
06.03.13,18:09
Po prvé som prosila o radu:



Po druhé, nemyslím si, že podľa toho, čo mi nájde Google, ihneď mám volať do firmy, ktorá napríklad má v popise:

"SCHWARTZ S.R.O. KOŠICE
KOŠICKÝ KRAJ, POPRADSKÁ 56/B, 040 01 KOŠICE | Telefón : +421 905 525 225

právne služby, tlmočenie, dezinsekcia, bio-produkty, čistiace prostriedky, deratizácia, prekladateľské služby, čistiace služby, tlmočnícke služby, preklady, ochrana pred škodcami, upratovanie"

možno sa mýlim, ale neviem spojiť pratanie balkónov od trusu a tlmočenie
...sorry .....ale radšej nemysli .......a čo si spájaš alebo aj nie , tak to je už úplne nepodstatné ........

Keď už spomínaš hentú firmu .....a ten telefonát ....
Nuž samozrejme , že kuknem na uvedenú ( hociakú ) stránku poskytovateľa služby a prelustrujem .....
Keby si to aj Ty urobila , tak by si sa dozvedela , že



Krátky profil:
Spoločnosť SCHWARZ s.r.o. je slovenská spoločnosť s pôsobením na trhu od roku 1997. Špecializujeme sa na vývoj logistických procesov na mieru šitých pre našich zákazníkov.

Poskytujeme širokú ponuku outsourcingu služieb a logistiky pre všetky druhy odvetví. Sme spoločnosťou rodinného typu, naši pracovníci sú vysoko zaangažovaní a s profesionálnym prístupom.

Našim zákazníkom poskytujeme výber širokého portfólia výrobkov renomovaných výrobcov a značiek. Portfólio tovaru a rozsah služieb je každému zákazníkovi zostavené individuálne podľa jeho požiadaviek a potrieb.
...to zvýraznené je dôležité ......
Pozri aj ich stránku , keď už ...
http://www.schwartzsro.sk/


.....birujem také argumenty ..........:confused:
misoft
06.03.13,18:24
Asi tlmočia z ľudskej reči do holubčiny -vrkúúú, vrrku, vŕŕŕkúúúúú :D
misoft
06.03.13,18:26
..alebo jednoducho povedané - oni sa s takými holubími sračkami nebavia - dajú sajrajt druhému, nech robí - sú to len úradníci a skladníci - žiadni roboši 1,5€-roví
naja115
06.03.13,19:20
Pravé o to ide! že väčšina firiem ani neodpovedala na môj dotaz!!!!!! :mad: v tom čísle ani táto :confused:
Neviem si predstaviť volať zo zahraničia každú firmu a vysvetľovať spojovateľke o čo mi ide... keď firma pripadne ani nevykonáva takú činnosť:(
možno som už naozaj odvykla od slovenských pomerov a zvykov...
Ale v každom prípade ďakujem za rady a odpovede
Aspoň viem na čom som :mad:


...sorry .....ale radšej nemysli .......a čo si spájaš alebo aj nie , tak to je už úplne nepodstatné ........
P.S.: nemyslia asi len idioti... takže musím pred tým, kým niečo urobím použiť hlavu
(myslím, tak robí väčšina normálnych ľudí :) najmä, keď mám poradiť tu, a nie priamo na mieste...)
Katka01
03.05.13,08:00
Bývať tam kde ja bývam, to je večný boj s holubmi. Čo som sa s nimi nabojovala. Ale zdá sa, že už konečne svitá na lepšie časy. Pred štyrmi mesiacmi nám dali na strechu klietku/pascu na holuby. Odvtedy sa do nej vraj chytili tisícky holubov, ktoré sú zabíjané. Predtým, keď som pozrela z okna, z každého poschodia podo mnou na mňa upieralo červené očká niekoľko holubov a z vedľajšej strechy aspoň 10-20. Teraz, keď pozriem z okna, často žiadneho holuba nevidím, alebo len zopár, tak troch.
naja115
23.11.13,16:38
Nakoľko som ten problém vyriešila, chcem poradiť aj všetkým, čo majú podobné tráble s holubmi.
Vrelo odporúčam Bird free - optický gél (cena 56 EUR jeden kartuš), ktorý vytvára ilúziu horenia.
Info: http://www.bird-free.com/

Ihneď po aplikácii ani jeden holub sa neodvážil vrátiť (hoci na jednom balkóne mali hniezdo s malými :)).
Funguje to perfektne do teraz!
Veľmi dúfam, že pre niekoho táto informácia bude užitočná.
POZOR!
Záruku dáva výrobca ak sa dodržia postupy pri aplikácii!
petegreg
21.02.15,22:59
Tiež vyriešené...poslal som ich inde.
Úvodom chcem zdôrazniť, že mám rád prírodu a zvieratká. Ako každý rok tu aj tento sadlo pár holubov. Ako každú jar po prílete sokolov myšiakov zmiznú. Sokoly nás prítomnosťou neobťažujú, občas nejaké mláďa sadne a škrieka...
Ale k veci. Túto zimu sa to zvrhlo. Párik holubov (ďalej táto háveď) sa snažil udomácniť na 1 z našich balkónov. Keby zišiel sneh snáď nanosia aj steblá na hniezdo. Tie kilá ho... čo táto háveď nechávala ma privádzali do zúrivosti. V duchu idey spočného vlastníctva tieto hov.. lietali z balkóna... Lietali kamene, prkno na provázku... pár x aj dostali, ale ak bola jednotka sprostosti 1 sliepka, teraz je to 1 táto háveď. Už sa schyľovalo k vražde ale, na niektorom fóre som našiel ako milovník prírody myšlienku znemožniť im pristáť na balkóne. Naťahal som teda silón nad zábradlie a asi do 50 cm nad. A bolo. Ešte skúšali vedľajší balkón, ale tam chodím fajčiť, tam nemajú kľud...
O svojom úspechu som sa presvedčil až dnes. Z balkónu pod nami som začul:"Aaaaaá, buch, ocko budeme musieť strieľať, holuby...až dva".
miselito
18.03.15,12:50
Ja som zavesil CDcka na balkon a bolo po probleme. Ale to boli holuby "trencianske" takze ina mentalita :D
Ak by nezaberali CDcka tak skus DVDcka...zavesit tam CD so 700MB kapacity a DVD so 4,7 GB kapacity je rozdiel :D
misoft
18.03.15,14:24
A keď nezaberú ani CD-čká, ani DVD-čká - použiť BR-ky :D:D:D:D - tam je óóóveľa väčšia kapacita.....
viking004
14.10.19,16:31
Ahojte mne perfektne pomohol odpudzovač plašič kúpil som ho na www.vymazanareklama.sk
misoft
14.10.19,18:02
mimotemy
Tie holuby za tie štyri roky možno aj pokapali a teraz lieta tam 4-tá generácia toho vtáctva.....:D:D:D