renatka9
05.05.08,08:26
Môj priateľ bol v roku 2007 v januári a februári zamestnaný a jeho príjem nepresiahol 51822 Sk, potom bol dva mesiace dobrovoľne nezamestnaný a uhradil si zdravotné a potom bol zvyšok roka opäť zamestnancom, kde znova nemal kolísavý príjem a nepresiahol čiastku 51822 Sk. Má si v takomto prípade podať ročné zúčtovanie?
katkaj
05.05.08,07:15
Môj priateľ bol v roku 2007 v januári a februári zamestnaný a jeho príjem nepresiahol 51822 Sk, potom bol dva mesiace dobrovoľne nezamestnaný a uhradil si zdravotné a potom bol zvyšok roka opäť zamestnancom, kde znova nemal kolísavý príjem a nepresiahol čiastku 51822 Sk. Má si v takomto prípade podať ročné zúčtovanie?

nemusí
sjuzn
28.05.08,15:45
Ahojte poraďáci, ja by som sa chcela spýtať aký typ tlačiva použijem,
- ak SZČO mal živnosť od septembra a dovtedy pracoval v Rakúsku, neplatil zdravotné v SR, mal odovzdaný zdravotný preukaz /stačí typ B?/

- a tiež ak SZČO založil živnosť v polovici apríla 2007 a dovtedy nebol ani samoplatitel ani evidovaný na UP.

Ďakujem Vám za Vaše odpovede, ahojte.
Andyke
28.05.08,15:55
1. tlačivo B.
2. SZČO od polovice apríla a dovtedy bol čím? Zamestnancom?
sjuzn
28.05.08,16:00
Dovtedy nebol ani zamestnancom, ani nebol evidovaný na ÚP, a ani si dobrovolne neplatil ZP.

Ďakujem Ti za ochotu.
Andyke
28.05.08,16:19
Ak boli jeho príjmy z podnikania vyššie ako 91.200 tak vyplniť tlačivo S, SB a SC.
Ak boli nižšie príjmy tak X, XB a XC
sjuzn
07.06.08,18:44
Ahojte poraďáci, včera som bola odovzdať RZ mojej kamarátke, ktorá bola najskor na úrade práce, potom mala živnosť, ktorú ešte v roku 2007 zrušila a do konca roka bola samoplatitel.
Urobila som je RZ typ X,XB,XC, kedže VZ bol 0, a pani v zdrav. poisťovni mi povedala že to musím prepísať na tlačivo "S", lebo živnosť bola zrušená.
Nepozdáva sa mi to, už som z toho popletená -:), lebo teraz idem robiť RZ
osobe, ktorá bola SZČO do konca júna, živnosť zrušila a nastúpila na materskú. Stačí tlačivo typu "B"?
Ďakujem za Vašu pomoc, pekný večer.
Melnick
07.06.08,19:27
Ahojte poraďáci, včera som bola odovzdať RZ mojej kamarátke, ktorá bola najskor na úrade práce, potom mala živnosť, ktorú ešte v roku 2007 zrušila a do konca roka bola samoplatitel.
Urobila som je RZ typ X,XB,XC, kedže VZ bol 0, a pani v zdrav. poisťovni mi povedala že to musím prepísať na tlačivo "S", lebo živnosť bola zrušená.
Nepozdáva sa mi to, už som z toho popletená -:), lebo teraz idem robiť RZ
osobe, ktorá bola SZČO do konca júna, živnosť zrušila a nastúpila na materskú. Stačí tlačivo typu "B"?
Ďakujem za Vašu pomoc, pekný večer.
1) V istej nemenovanej poisťovni sa X-kového boja ako čert svätenej vody. Ak je VZ ako píšeš , ukončenie živnosti nezakladá povinnosť robiť RZZP na tlačive "S".
Môj názor: mala si správny typ tlačiva.

2) áno robíš "B"
Maxinka
19.06.08,07:27
Má sa urobiť RZZP zamestnancovi, ktorý mal v roku 2007 od 01/07 - 09/07 príjem 7600/mesiac a od 10/07-12/07 - 8100/mesiac?
Zamestnancovi, ktorý nastúpil v polovici 11/07 a jeho príjem je tiež z MM?
Ďakujem
blazonko
19.06.08,07:30
Ja mám urobiť RZ zamestnankyni, ktorá je od 29.1.2008 na invalidnom dôchodku. Program mi však počíta polovičné odvody za celý mesiac.Je to správne alebo nie?
veronikasad
19.06.08,07:30
Má sa urobiť RZZP zamestnancovi, ktorý mal v roku 2007 od 01/07 - 09/07 príjem 7600/mesiac a od 10/07-12/07 - 8100/mesiac?
Zamestnancovi, ktorý nastúpil v polovici 11/07 a jeho príjem je tiež z MM?
Ďakujem
ak zamestanec nepožiadal o RZZP, zamestnávateľ ho nerobí. V tomto prípade zamestnanec nemusel požiadať, lebo nepresiahol mesačný príjem 51822sk
Jana Motyčková
19.06.08,11:15
Ja mám urobiť RZ zamestnankyni, ktorá je od 29.1.2008 na invalidnom dôchodku. Program mi však počíta polovičné odvody za celý mesiac.Je to správne alebo nie?
Správne .
Katija
19.06.08,11:25
Ja mám urobiť RZ zamestnankyni, ktorá je od 29.1.2008 na invalidnom dôchodku. Program mi však počíta polovičné odvody za celý mesiac.Je to správne alebo nie? Tu som ti napísala aj prečo je to správne. Asi si prehliadol.
http://www.porada.sk/757566-post834.html
Lucida
19.06.08,12:30
Ahojte!

Nie su niekde popisane vsetky tie terminy co sa tykaju RZZP? Kedy podat, kedy pre zamestnanca a tak...
Take prehladne keby ste niekto vedeli. Hm?


Ďakujem pekne!
Katija
19.06.08,12:36
Ahojte!

Nie su niekde popisane vsetky tie terminy co sa tykaju RZZP? Kedy podat, kedy pre zamestnanca a tak...
Take prehladne keby ste niekto vedeli. Hm?


Ďakujem pekne! Takto ti to stačí?
Klik sem http://www.rzzp.sk/?a=10 (http://www.rzzp.sk/?a=10)
Lucida
19.06.08,12:40
Takto ti to stačí?
Klik sem http://www.rzzp.sk/?a=10 (http://www.rzzp.sk/?a=10)
Dakujem ti velmi pekne Katija!!!

Pekny dnik!
Lucida
24.08.08,06:12
Ahojte!

Vratili mi na prerobenie RZZP 2007 za jedneho zamestnanca. Od zaciatku roka mal jedneho zamestnavatela, potom bol 1den samoplatca a nasledne nastupil u nas. Ja som to mala na tlacive A ale podla nich ma byt S.
Vo VSZP mu vypocitali poistne na ten jeden den 23,-Sk. Ako k tomu prisli. Minimalny VZ bol 4936,-. Ja neviem ako to vypocitali. Potrebujem to zadat do tlaciva SC.

Prosim ak mi niekto viete poradit velmi by mi to pomohlo...

Dakujem pekne!
VladoaKatka
24.08.08,06:30
Ahojte!

Vratili mi na prerobenie RZZP 2007 za jedneho zamestnanca. Od zaciatku roka mal jedneho zamestnavatela, potom bol 1den samoplatca a nasledne nastupil u nas. Ja som to mala na tlacive A ale podla nich ma byt S.
Vo VSZP mu vypocitali poistne na ten jeden den 23,-Sk. Ako k tomu prisli. Minimalny VZ bol 4936,-. Ja neviem ako to vypocitali. Potrebujem to zadat do tlaciva SC.

Prosim ak mi niekto viete poradit velmi by mi to pomohlo...

Dakujem pekne!
Na tej istej stránke www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk) nájdeš aj tlačivá S, skús...
klikni - elektronické formuláre, stiahni si S .
liduska
24.08.08,07:06
Ahojte!

Vratili mi na prerobenie RZZP 2007 za jedneho zamestnanca. Od zaciatku roka mal jedneho zamestnavatela, potom bol 1den samoplatca a nasledne nastupil u nas. Ja som to mala na tlacive A ale podla nich ma byt S.
Vo VSZP mu vypocitali poistne na ten jeden den 23,-Sk. Ako k tomu prisli. Minimalny VZ bol 4936,-. Ja neviem ako to vypocitali. Potrebujem to zadat do tlaciva SC.

Prosim ak mi niekto viete poradit velmi by mi to pomohlo...

Dakujem pekne!
Výpočet: 692:30=23 . V roku 2007 si samoplátcovia platili sumu 692 sk, delíš do počtom dní v mesiaci a násobíš počtom dní keď bol prihlásený ako samoplatiteľ.
Lucida
24.08.08,10:16
Ako mam pochopit toto?

"Uvádza sa príjem, ktorý podlieha dani z príjmov podla §5 a 6 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, dosiahnutý v čase keď sa poistenec v roku 2007 považoval za platiteľa poistného podľa §11 ods. 2 zákona okrem vyňatých príjmov podľa §13 ods. 20 zákona.

Hudri hudri hned bud mudry....(pravo som nestudovala) :-O

Prosím viete mi niekto pomoct ake cislo mam vobec hladat a kde, resp. od koho ho vypytat?

Ďakujem pekne!
veronikasad
24.08.08,10:38
Ako mam pochopit toto?

"Uvádza sa príjem, ktorý podlieha dani z príjmov podla §5 a 6 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, dosiahnutý v čase keď sa poistenec v roku 2007 považoval za platiteľa poistného podľa §11 ods. 2 zákona okrem vyňatých príjmov podľa §13 ods. 20 zákona.

Hudri hudri hned bud mudry....(pravo som nestudovala) :-O

Prosím viete mi niekto pomoct ake cislo mam vobec hladat a kde, resp. od koho ho vypytat?

Ďakujem pekne!
uveď číslo riadku, ktorý potrebuješ vyplniť
Melnick
24.08.08,11:00
Lucida , vzhľadom k tomu ,že vypĺňaš tlačivo "S" je predpoklad, že dotyčný mal príjmy z viacerých § . Napr. §5 = zamestnanie, § 6 = SZČO, prípadne bol samoplatiteľ, čo je aj Tvoj prípad.. Tie §§ hľadaj v Zákone o dani z príjmov a Zákone o zdravotnom poistení.
Podľa toho,čo som si prečítala riešiš príjmy zo zamestnania na liste SA a jeden deň samoplatiteľa SC.
Keďže príjem počas obdobia samoplatiteľa nebol, rátaš alikvotnú časť no
a mimochodom ten výpočet Ti už napísala Liduška a správne .:)
Lucida
24.08.08,14:49
uveď číslo riadku, ktorý potrebuješ vyplniť


Je to riadok CO6 tlačiva SC a neviem ci treba aj vyplnat ten II. oddiel toho tlačiva...
Vo VSZP mu vypocitali poistne 23,-Sk za ten jeden den - riadok C05.
Lucida
24.08.08,15:04
Výpočet: 692:30=23 . V roku 2007 si samoplátcovia platili sumu 692 sk, delíš do počtom dní v mesiaci a násobíš počtom dní keď bol prihlásený ako samoplatiteľ.

Linduska dakujem velmi pekne! Akosi mi to tu divne preskakuje, tak som ta prehliadla...
DAKUJEEEEEM!

Prajem vsetkym pekny tyzden!!!

PS: dnes som ulovila krasne spolocenske saty v POluse ... idem svadbovat :-)))
barlova
25.08.08,10:53
Ahojte, chcem sa opýtať :
do kedy sa dá podať dodatočné RZZP ? opravujeme to lebo majiteľ zaplatil viac a stratil doklady . Ďakujem
Chobot
25.08.08,12:10
Ahojte, chcem sa opýtať :
do kedy sa dá podať dodatočné RZZP ? opravujeme to lebo majiteľ zaplatil viac a stratil doklady . Ďakujem

Príspevok je mimo témy, presúvam do príslušnej diskusie. Odpoveď si prečítaj vyššie.
Melnick
26.08.08,19:50
§ 19 -Zákon o ZP odsek 19 :


Po uplynutí lehoty na podanie ročného zúčtovania poistného poistenec alebo zamestnávateľ, ktorý vykonáva ročné zúčtovanie poistného za zamestnanca podľa odseku 2, je povinný podať dodatočné ročné zúčtovanie poistného, ak zistí, že nedoplatok alebo preplatok platiteľa poistného je iný, ako bol uvedený v ročnom zúčtovaní poistného. Nedoplatok alebo preplatok z dodatočného ročného zúčtovania poistného je splatný do troch mesiacov odo dňa podania dodatočného ročného zúčtovania poistného. Ak nebude nedoplatok z dodatočného ročného zúčtovania poistného zaplatený ani v lehote podľa predchádzajúcej vety alebo ak poistenec alebo zamestnávateľ, ktorý vykonáva ročné zúčtovanie poistného za zamestnanca podľa odseku 2, pred uplynutím lehoty na podanie ročného zúčtovania poistného ročné zúčtovanie poistného vôbec v príslušnej zdravotnej poisťovni nepodal, právo zdravotnej poisťovne uplatniť si úrok z omeškania (§ 18 ods. 1) počítaný od pôvodnej lehoty na odvedenie nedoplatku príslušnej zdravotnej poisťovni nie je podaním dodatočného ročného zúčtovania poistného dotknuté.