martinixis
05.05.08,10:17
Ako mám postupovať pri mesacnej uzavierke ak som ju urobil az 2.5.2008,
potrebujem urobit mesacnu uzavierku a vpisat tam GT1,....
no pokial tam nezaratam aj maj nebude mi sediet sucet.
Za skoru odpoved dakujem
molnarova2
05.05.08,11:18
Ak ste urobil mesačnú uzávierku až 2.5.08 večer a mal ste tržbu aj 1. aj 2.ého - treba odrátať denné tržby za tie 2 dni z aprílovej mesačnej. Do pomocnej evidencie si popíšte /pre prípad daňovej kontroly/ dôvody prečo je tržba za apríl v takej výške.
Ak ste nemal tržby za prvé 2 májové dni tak sa nič nedeje, dajte si len pozn.že aprílová mes.uzávierka bola urobená 2.mája.
Minna
06.02.09,22:51
Chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu, viem, že je to banálna otázka, ale každý raz začína a potrebujem sa uistiť:
V knihe pokladnice a tržieb sa do stĺpca 8, (resp. aj 9) Denný obrat v sadzbe 19% (10%), vpisuje z pásky obrat s DPH - (na páske zdan.DPH ), alebo bez DPH - (na páske netto DPH)?
A posledný riadok v knihe - celkom (prenos): odpíšem sem len údaje z posledného zápisu v mesiaci alebo sumy v jednotlivých stĺpoch spočítam dokopy?
Ďakujem za odpoveď.
mekelek
15.03.09,20:30
Chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu, viem, že je to banálna otázka, ale každý raz začína a potrebujem sa uistiť:
V knihe pokladnice a tržieb sa do stĺpca 8, (resp. aj 9) Denný obrat v sadzbe 19% (10%), vpisuje z pásky obrat s DPH - (na páske zdan.DPH ), alebo bez DPH - (na páske netto DPH)?
A posledný riadok v knihe - celkom (prenos): odpíšem sem len údaje z posledného zápisu v mesiaci alebo sumy v jednotlivých stĺpoch spočítam dokopy?
Ďakujem za odpoveď.

Moja otázka tiež v texte. Vie nám niekto poradiť? Ďakujem!
evinka33
02.05.09,13:08
Veľmi pekne prosím, môže niekto skúsený odpovedať na otázku, ktorú zadala Minna? - ohľadom zápisov v knihe pokladnice a tržieb .
Som začínajúca účtovníčka v JÚ a tiež neviem ako mám vypisovať údaje v knihe pokl.a tržieb, či bez dane alebo s daňou - z tých vysvetliviek v knihe mi to nie je jasné.
Prosím, prosím, pomôžte.
Ďakujem.
patriciak
04.05.09,08:31
Denný obrat podliehajúci DPH 19% - základ dane (stlpec 8)
DPH 19% - DPH (stĺpec11)
Denný obrat - základ dane (stlpec13)
v prípade, že pracuješ s 19% DPH
ak pracuješ aj s 10% DPH tak vyplníš aj stĺpec 7 a 10 a do stlpca 13
dáš súčet 7a8 stlpca
Minna
17.06.09,12:06
A ako mám postupovať v prípade, keď mám trochu netypickú pásku z registračnej pokladne, kde je uvedené GT1,GT2,GT3, potom je uvedený denný obrat (v 10% a 19%) ale už vrátane DPH a nakoniec ešte je tam denný súčet DPH (10%,19%). Na páske nie je uvedený základ dane (NETTO) - mám si ho vypočítať ako rozdiel obrat mínus DPH a výsledok uviesť do pokladničnej knihy (stĺpec 8,príp.9)?
Alebo mám do knihy zapísať údaj z pásky: obrat s DPH - aby som mala rovnaké údaje na páske a v knihe?

Ďakujem veľmi pekne za rady.
Aluš
18.06.09,09:40
A ako mám postupovať v prípade, keď mám trochu netypickú pásku z registračnej pokladne, kde je uvedené GT1,GT2,GT3, potom je uvedený denný obrat (v 10% a 19%) ale už vrátane DPH a nakoniec ešte je tam denný súčet DPH (10%,19%). Na páske nie je uvedený základ dane (NETTO) - mám si ho vypočítať ako rozdiel obrat mínus DPH a výsledok uviesť do pokladničnej knihy (stĺpec 8,príp.9)?
Alebo mám do knihy zapísať údaj z pásky: obrat s DPH - aby som mala rovnaké údaje na páske a v knihe?

Ďakujem veľmi pekne za rady.
Minna, do knihy pokladnice a tržieb sa v stlpci 8a, 8b, zapisujú denné obraty, tzn. obrat aj s DPH. V stĺpcoch 9a, 9b, vypisuješ len DPH vyčíslenú na páske z registračnej pokladne.
Minna
18.06.09,19:37
Denný obrat podliehajúci DPH 19% - základ dane (stlpec 8)
DPH 19% - DPH (stĺpec11)
Denný obrat - základ dane (stlpec13)
v prípade, že pracuješ s 19% DPH
ak pracuješ aj s 10% DPH tak vyplníš aj stĺpec 7 a 10 a do stlpca 13
dáš súčet 7a8 stlpca

Aluš, ďakujem veľmi pekne za odpoveď aj za trpezlivosť, ja som si to pôvodne aj takto myslela ale pomýlila ma odpoveď od patriciak - zvýraznené.

Takže ešte raz vďaka.
tinka111
24.06.09,08:02
Ahojte,
prosim mozte poradit - co potrebujem na potvrdenie knihy pokladnice a trzieb od danoveho uradu? Okrem knihy a certifikatu ku pokladni aj kolok? Alebo este nieco? Dakujem vopred!
nikulik
17.03.11,19:00
Ahojte, poprosim vas ako spravne nalepit denne a mesačne uzavierky do knihy pokladnice pre neplatitela dph. Lebo najprv mam v tej knihe miesta pre nalepenie pasok mesačnych potom su strany pre nalepenie dennej uzavierky a niekde od polovice knihy je na lavej strane miesto kde sa lepia denne uzavierky a na pravej denny a mesačny vykaz obratov. Ide mi o to ze mam tie denne pasky lepit hned ako zacinaju miesta na nalepenie dennych uzavierok alebo az na tu lavu stranu kde na pravej mam denny a mesačny vykaz obratov? Asi trosku nezrozumitelne ale chcela by som to spravit dobre aby potom nebol problem.
nikulik
19.03.11,18:39
nevie mi niekto z vas poradit prosim?
batorek
12.04.11,20:01
Dobrý večer.
Ja sa chcem spýtať či treba vypisovať PPD na tržby keď ich denne zapisujem do denníka.Nestačí pokladničná kniha kde sú zapísané. Ďakujem vopred za info. Batorek
katarina.j
13.04.11,06:08
Dobrý večer.
Ja sa chcem spýtať či treba vypisovať PPD na tržby keď ich denne zapisujem do denníka.Nestačí pokladničná kniha kde sú zapísané. Ďakujem vopred za info. Batorek
Buď si budeš vypisovať PPD podla denných uzávierok, alebo si to zjednodušíš a dáš jeden PPD podla mesačnej uzávierky.
katarina.j
13.04.11,06:17
Ahojte, poprosim vas ako spravne nalepit denne a mesačne uzavierky do knihy pokladnice pre neplatitela dph. Lebo najprv mam v tej knihe miesta pre nalepenie pasok mesačnych potom su strany pre nalepenie dennej uzavierky a niekde od polovice knihy je na lavej strane miestokde sa lepia denne uzavierky a na pravej denny a mesačny vykaz obratov. Ide mi o to ze mam tie denne pasky lepit hned ako zacinaju miesta na nalepenie dennych uzavierok alebo az na tu lavu stranu kde na pravej mam denny a mesačny vykaz obratov? Asi trosku nezrozumitelne ale chcela by som to spravit dobre aby potom nebol problem.
V pokladničnej knihe, ako je "Denný výkaz obratov platiteľa dane z pridanej hodnoty"-zapisuješ údaje z dennej uzávierky (tzn.že podstatné sú stlpce: Dátum, číslo dennnej uzávierky, GT1,GT2, GT3, Denný obrat -ak nie si platccom dph tak konkretne stlpec oslobodený od dph, na záver este Denný obrat (čo sa zrátavajú stlpce 8+9+10)a podpis pokladníka. Pokladničné pásky lepíš - kde ti začínajú také stlpce "Denný výkaz obratov platiteľa dane z prid.hodnotu - pásky dennej uzávierky. snád sa z toho vysomáriš, ale opisovala som to z knihy ktoru mam prave po ruke.
batorek
13.04.11,15:56
To by bolo najlepšie jeden PPD, ale keď nebudem denne zapisovať
tak celý mesiac bude mínusová pokladňa, na to čo by povedala
daňová kontrola keby nedajboh prišla. batorek