jess
06.04.05,10:42
Nedá sa niekde "vypnúť" číslovanie pokladničných dokladov pri tlači ? Doniesli mi teraz doklad z 30.3. aj s dph-čkou a nechce sa mi tlačiť znovu všetky, lebo mám teraz zlé čísla po prečíslovaní :eek:
babenko1
06.04.05,08:55
bohužel...
jess
06.04.05,09:04
blbé :( , v ALFe sa to dá, že ti netlačí a pekne si to očísľujem na konci roka - pracné, ale pekné
UCET
06.04.05,10:16
blbé :( , v ALFe sa to dá, že ti netlačí a pekne si to očísľujem na konci roka - pracné, ale pekné
toto je výhoda v Alfe trebalo by im to v krose navrhnúť aj do OMEGY. Len neviem čo na to povie zákon o podvojnom účtovníctve prípadne DPH:
ormika
08.04.05,08:51
Nedá sa niekde "vypnúť" číslovanie pokladničných dokladov pri tlači ? Doniesli mi teraz doklad z 30.3. aj s dph-čkou a nechce sa mi tlačiť znovu všetky, lebo mám teraz zlé čísla po prečíslovaní :eek:
Ja som číslovanie v omege vyriešila tak, že v okruhu číslovania som si nadstavila, aby mi číslovalo každý mesiac takým spôsobom: napr. V-03/001, a zase na začiatku apríla V-04/001 a takto môžem pridávať doklady do každého mesiaca. Neviem či pomohla táto rada, ale mne také číslovanie veľmi vyhovuje.
jess
08.04.05,09:12
Ja som číslovanie v omege vyriešila tak, že v okruhu číslovania som si nadstavila, aby mi číslovalo každý mesiac takým spôsobom: napr. V-03/001, a zase na začiatku apríla V-04/001 a takto môžem pridávať doklady do každého mesiaca. Neviem či pomohla táto rada, ale mne také číslovanie veľmi vyhovuje.pomohla aspoň trošku, ďakujem

pre ucet : ja som 1/4 ročný platca DPH, tak som menila doklady len v rámci posledného mesiaca pred podaním výkazu o DPH, tak neviem o akom probléme hovoríš ... som začiatočník v PU, niečo mi ušlo, mám si dať na niečo pozor ?
jess
08.04.05,09:52
ormika, ale to mi asi teraz nepôjde takto číslovať od apríla, to budem musieť začať až od nového roka, že ?
UCET
08.04.05,10:02
pomohla aspoň trošku, ďakujem

pre ucet : ja som 1/4 ročný platca DPH, tak som menila doklady len v rámci posledného mesiaca pred podaním výkazu o DPH, tak neviem o akom probléme hovoríš ... som začiatočník v PU, niečo mi ušlo, mám si dať na niečo pozor ?
pokiaľ si 1/4 ročný platca DPH tak by nemal byť žiaden problém ak meníš doklady v rámci 1/4 roka.

podľa mňa osobne by nemal byť problém si zmeniť spôsob číslovania aj od apríla. Jednoducho do apríla budeš mať číslovanie doklado 1,2,3.... A od apríla začneš napr: 04/1 04/2 04/3 za máj 05/1 05/2 05/3 atď.
ormika
08.04.05,10:06
jess, myslím, že môžeš si to číslovanie upraviť aj od apríla, ak nemáš v pokladni nič v apríli účtované. Postup je asi takýto: pôjdeš do: Firma, nastavenie, číslovanie dokladov, pokladničné doklady, pokladnica a tam buď na výdaj alebo príjem a tam si číslovanie nadstaviš takto: V-04/0001
V-, to bude ako text,
MM , to bude ako mesiac
/, to bude oddeľovač od mesiaca a číslovanie
a číslovanie nadstavíš na nulu v inicializačných hodnotách a v počitadle nadstavíš na +1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1
Takto spravíš aj príjem aj výdaj a potom ti to bude číslovať od jednotky každý mesiac.

Neviem či som to správne napísala tak, aby to bolo pochopiteľné. Ak nie, tak zavolaj do KROSU a tam ti s tým nadstavením pomôžu. Veľa šťastia
judy
08.04.05,10:13
ja som si cislovanie pokladnicnych dokladov vyriesila takto:
v priebehu roka ked vystavujem pokladnicny doklad tak necham tak ako to cisluje program alebo ako som si nastavila. ja som 1/4 platca DPH, tak si vytlacim cez omegu pokladnicnu knihu a do praveho horneho rohu PD si napisem poradove cislo dokladu, tak ako mi to priradil program. takze ked si chcem vlozit doklad na ktory sa zabudlo - samozrejme pred podanim DPH tak si vytlacim novy doklad a mozem prepisat rucne poradove cisla.Takto si uz cislujem len tesne pred podanim danoveho priznania
ormika
08.04.05,10:21
judy, podľa mňa je to zbytočné komplikovanie a potom ti nemôže sedieť skutočnosť s počítačom, teda aspoň takto som to tvoje číslovanie pochopila.
jess
08.04.05,10:38
jess, myslím, že môžeš si to číslovanie upraviť aj od apríla, ak nemáš v pokladni nič v apríli účtované. no, mám tam asi 6 dokladov, ale nebude problém zmeniť číslovanie a vymeniť ich , díky za radu , pekný deň !
jess
08.04.05,13:11
ormika, už som si to prerobila, je to fajn, ďakujem