rauh
05.05.08,14:55
Urcite mate skusenosti s unavou o nieco vacsou nez s obycajnou unavou?:) dajte vediet, ako ju prekonavate? Kazdy den si potrebujem poobede aspon na 2h pospat. Hovoria mi, ze si takto prespim svoj zivot. Co mam teda robit, ked si nepospim tak som zniceny dusevne aj telesne. Kavu nepijem, necvicim, nepravidelne jem... a malo. Zeby to bolo v tomto??? :D
zihadielko
05.05.08,13:16
mam pocit, ze viem o com hovoris.. ja uz asi dva roky riesim to, ze som stale unavena a ze musim poobede spat.. raz som sa na to opytala mojej lekarky.. ta mi odmerala tlak (asi prvykrat som ho nemala nizky, dokonca bol vyssi:)), urobila mi krvne testy a vysledok bol: "ste len leniva" .. tak som sa zahanbila a viac to neriesim.. proste pridem domov a pospim si :)) ale stve ma, ze si tak premrham zivot.. lebo si uvedomujem, ze mi staci spat 8 hod. denne..
nuz.. drzim palce:)
rauh
05.05.08,13:22
Teraz ma napadlo, ze aj pracou to moze byt, ved ked robim 24ku a den po praci cely prespim. a tie dalsie 3 dni co mam volna nevladzem alebo skor asi nechcem cvicit, robit nieco zmysluplne, ahaa takze som lenivy :( Veru, keby lenivost kvitla, tak som plny zasypany kvetmi:cool:
evina
05.05.08,13:31
Urcite mate skusenosti s unavou o nieco vacsou nez s obycajnou unavou?:) dajte vediet, ako ju prekonavate? Kazdy den si potrebujem poobede aspon na 2h pospat. Hovoria mi, ze si takto prespim svoj zivot. Co mam teda robit, ked si nepospim tak som zniceny dusevne aj telesne. Kavu nepijem, necvicim, nepravidelne jem... a malo. Zeby to bolo v tomto??? :D

Pravideľne jesť, hlavne veľa ovocia a zeleniny /ale to všetci vieme a nerobíme, ale treba si to odskúšať a uvidíš, že to má podstatný vplyv na výkonnosť človeka/ a pravideľný pohyb na čerstvom vzduchu /vraj postačí aj 20 min. rýchleho vojenského kroku denne/ a dosť pomáha aj pozitívne myslenie.
Vraj aj denný polhodinový spánok poobede nie je na zahodenie :):)

P.s. Pitie kávy beriem ako spoločenskú udalosť, lebo po jej vypití poobede sa hneď venujem tomu polhodinovému spánku :D...
rauh
05.05.08,13:48
To sa lahko povie, jest vela ovocia, zeleniny, musli a pod., ked niektori na to nemaju (peniaze). Z tychto mizernych vyplat (do 9tis) sa neda zdravo stravovat! Ovocie, zelenina nie je lacna zalezitost a treba jej zjest kilogramy, aby clovek bol nasyteny. Ked som hladny, idem do chladnicky a ked tam nevidim nic, tak nejem-nemam na vyber :eek: Mozno preto si energiu stale nahradzam poobednym spankom
evina
05.05.08,13:52
To sa lahko povie, jest vela ovocia, zeleniny, musli a pod., ked niektori na to nemaju (peniaze). Z tychto mizernych vyplat (do 9tis) sa neda zdravo stravovat! Ovocie, zelenina nie je lacna zalezitost a treba jej zjest kilogramy, aby clovek bol nasyteny. Ked som hladny, idem do chladnicky a ked tam nevidim nic, tak nejem-nemam na vyber :eek: Mozno preto si energiu stale nahradzam poobednym spankom

Netreba jej zjesť na kilogramy denne, stačia dva kusy ovocia alebo zeleniny denne a prílohu k hlavnému jedlu. Treba mať stravu aj vyváženú. Bohužiaľ s cenami potravín nespravíme nič, treba sa naučiť kúzliť pri varení:rolleyes:
tetrisss
05.05.08,13:58
Ked pracujes 24 hod denne, ziadny div, ze sa citis vyhoreny, ale ja by som sa tym neuspokojila,pokial teda nie si ozaj Oblomov:o, pretoze su niektore ochorenia, ako stitna zlaza napr., tak mozno by nezaskodila taka hlbsia prehliadka. Niekedy je to jednoduche to zvalit na lenivost.
wagner
05.05.08,15:24
Môže to byť aj syndrom chronickej únavy, tiež ho mám. Pravidelne spím 8-9 hodím, a niekedy už pred obedom si musím zdriemnuť aspoň na pol hodinu. A keď to nejako vydržím, tak poobede už spím hodinu. Problém bol, keď ma únava a driemanie chytilo v práci. To mi hlava doslova padala, aj keď som sa snažila robiť. Nie je to lenivosť, treba sa pýtať na vyšetrenie, kde to zistia že je to únavový syndróm. Inak užívam koezim Q10, denne 30mg tbl., niekedy aj dve. Zaberá to a únava niekomu zmizne alebo je menšia. Doporučujem vyskúšať.
dusansl
06.05.08,17:52
Chronická únava je jeden s prejavov "nedovyživeného" organizmu.
Tento jav je bohužiaľ progredujúci a bez radikálneho riešenia má tendenciu
sa časovo rozširovať. človek rapídne stráca koncentráciu a výkonnosť. Obyčajne v zamestnaní stráca aj priaznivé hodnotenia a neskôr hrozí aj strata zamestnania.
Viem navrhnúť nápravu po vykonaní diagnostiky. Kontakt je možný cez SS.
nech by terajšie prejavy únavy boli hoci aj banálne, odporúčam problému venovať všetku vážnosť, lebo jeho príčiny sa obyčajne ukrývajú v CNS!
vogel
07.05.08,19:03
Chronický unavový syndrom je aj samostatná diagnostická jednotka. Je dosť široko a nejednoznačne určená. Dokonca niektorí odborníci ju ani neuznávaju za samostatnú diagnozu, ale ako príznak širokého spektra ochorení. Mnoho krát, možno i väčšinou, sa za príznakom chronickej unavy skrýva depresia. Nie vo svojom klasickom obraze so smutnou náladou a nespavosťou. V popredí je práve nedostatok energie, zvýšena únavnosť a spavosť. Často býva k tomu i zvýšená chuť na jedlo najmä na sladké, a najmä večer + priberanie na vahe. Človek sa zrazu musí nútit do vecí, ktoré predtým robil uplne mimovolne /napr. domace práce/, a toto ho zrazu nadmieru vyčerpáva. Je celkovo unavenejší, menej výkonný, cíti sa nesvoj, nevie sa tak plne potešiť z bežných vecí ako predtým. Zvyčajne najhoršie býva doobedie, ale nemusí to tak byť.
Ak bol človek uspokojivo vitálny a došlo k zmene ktorá trvá dlhší čas- cca viac ako 2 týždne, alebo väčšinu dní v mesiaci rozhodne by som to nebral ako "lenivosť". Može to byť príznakom mnohých ochorení, a často práve depresie- najmä vtedy ak "pobehá" kopec vyšetrení a lekárov a príčina je nejasná.
DanielaSL
07.05.08,19:07
Nechcem strašiť...ale moja kamarátka..ináč manželka lekára bývala tiež stále unavená....tiež sa to pripisovalo chronickej únave. Nakoniec jej diagnostikovali sklerózu multiplex. Rozhodne si nechaj urobiť vyšetrenia.
dusansl
11.05.08,17:12
Pekný podvečer,
po pár dňoch som sa znova ostal na stránky porady a opäť čítam riadky plné dohadov o neduhoch ktoré Vás trápia. tak je to aj v prípade "Chronickej únavy". Naozaj lekári k tomuto problému pristupujú tak ako to je v diskusii k tomuto príspevku opísané. Žiaľ! pravda je bohužiaľ inde.
Vo svojom prvom vstupe som napísal, že u drvivej väčšiny postihnutých ho treba hľadať v CNS a jeho funkčnosti na hrane krízového stavu.
Chcem zdôrazniť, neviem pomôcť, bez toho aby som si neurobil celkový obraz o zdraví postihnutého človeka sám. Preto je potrebný, priamy kontakt. Až po takejto diagnostike viem navrhnúť nápravu zdravotného stavu.
Moju mailovú adresu Vám poskytne SS.
NA záver chcem dodať, k danému problému sa vyjadrujem preto aby som pomohol. Preto nie je dôležité, či čitateľ s mojim postupom súhlasí alebo nie.
BKJURAJ
11.05.08,17:34
NAJLEPSI RELAX JE PRI PRACI, MYSLIM ALE PRI ODDYCHOVEJ PRACI NAPR.. KOSENIE TRAVNIKA,UMYVANIE AUTA.....JEDNODUCHO POVEDANE NENASYLNEJ PRACI KTORU MYLUJEME........:):):):):):):):):):)
wagner
11.05.08,18:32
Ja síce "nanásylnú prácu mylujem" :(ale píšem to "nenásilná práca ktorú milujem" . :---
motylik7
14.05.08,12:19
trpela som tiež chronickou únavou, aj ked ako diagnozu som ju nemala na papieri, pretože môj obvodný lekár mi chcel nahovoriť, že som hypochonder. Až ked som zmenila obvodáka, dozvedela som sa po sérii vyšetrení, že mám infekčnú monokluézu (ktorú lekári nevedia vyliečiť, ale s pomocou alternatívnej medicíny sa mi ju podarilo vyliečiť). Potom mi ešte zistili boreliózu, ktorá spôsobuje únavu celého tela, a už predtým mi napadla všetky kosti, kĺby a chodila som na reumatologické. Zaujímavé je, že ani obvodnú ani reumatologičku nenapadla otázka, prečo mladá žena ako ja (navyše so správnou životosprávou) má reumu. A všetky tie problémy boli z boreliózy.
ali600
01.06.08,18:56
zdravim, chcem sa spytat ci mi nevie niekto poradit, v poslednych mesiacoch som neskutočne unaveny, aj ked spim 12 hodin tak som unaveny, strasne rychlo sa vycerpam, neviem sa sustredit na pracu, a stale by som len spal, aj ked soferujem tak ma to taha na spanie, aj som skoro vybural, co sa mi nestavalo v minulosti. moze to byt zo stresu?? lebo toho v poslednej dobe mam na rozdavanie. neexistuju nejake tabletky alebo niečo čo by ma z toho dostalo, lebo ja chem soferovat kamion ale v takomto stave nemozem... dakujem za kazdu radu... pisat na mail
ali600
01.06.08,19:01
suhlasim s vami, prejavuju sa mi priznaky unavy a posledne mesiace ma to fakt nici, rychlo sa unavim a nemozem ani poriadne svoju pracu vykonavat. potrebujem poradit ako sa z toho dostat
carli
01.06.08,21:21
Presne tak. Mám to aj z vlastnej skúsenosti, už z tých samotných vyšetrení a podozrievaní na simulovanie a pod. som bol viac chorý, ale nedal som sa odbiť a trvalo celé mesiace, kým som ich všetky absolvoval. Pritom ma neskutočne v kuse bolela hlava, čo som nikdy nemal. Našli kdečo, ale nie príčinu. Doslova som nanútil svojho lekára, aby ma poslal za psychológom, alebo psychiatrom, nakoľko už bol s vyšetreniami v koncoch a ja zastávam názor, že choroby tela sú z prievanu, prechladenia alebo psychiky, aby ma poslal na vyšetrenie. Napísal mi lístok, ale ma hned aj ubezpečil, že tam idem zbytočne, nič mi nezistia s tým, že to ale musí vypísať k psychiatrovi. Mne to bolo úplne jedno, trval som na vyšetrení. Výsledkom vyšetrenia bolo, že príčinou je vyhorenie a potlačená depresia, pričom mi aj zdôvodnil, že prejavy ani nemusím pociťovať. Ako som sa dočítal, v zahraničí je to už bežná diagnóza na PN-ku. Treba zájsť na vyšetrenie, ani k tomu netreba doporučenie od svojho lekára, nasadí lieky a je to. Samozrejme veľmi prospešný je pohyb a relax v prírode.
Maňaska
01.06.08,21:52
Pááána beka, pojdem ja veru k lekárovi......
Roky si denne po práci pospím (pospím je "slušné" slovo, lebo vlastne celé roky, ked prídem z práce sa tresnem o gauč a cca 30 minút neviem o svete...)
No doteraz som si myslela, že to jednoducho moje telo takto chce...
Pôjdem ja veru k lekárovi...
pasuliatko
02.06.08,19:03
Urcite mate skusenosti s unavou o nieco vacsou nez s obycajnou unavou?:) dajte vediet, ako ju prekonavate? Kazdy den si potrebujem poobede aspon na 2h pospat. Hovoria mi, ze si takto prespim svoj zivot. Co mam teda robit, ked si nepospim tak som zniceny dusevne aj telesne. Kavu nepijem, necvicim, nepravidelne jem... a malo. Zeby to bolo v tomto??? :D

z toho si nič nerob ja som na tom velmi podobne už skoro dva roky
ali600
02.06.08,20:00
takze staci zajist k cvokarovi ako sa tomu hovori a on mi da nejake tabletky co zaberu a ukludnia organizmus? lebo ja to asi budem mat zo stresu podla mna...
velvet
03.06.08,04:42
Chronická únava je podľa mňa to, keď po celonočnom spánku vstaneš, dáš si raňajky, oblečieš sa , a ... nevládzeš ďalej...cítiš sa ako vyžmýkaný citrón. To keď prídeš z roboty a na 10 až 30 minút zatvoríš oči, je normálna regenerácia organizmu...a hlavne teraz v takomto sparnom počasí :)...je to úplne v poriadku, ale naozaj len v tom prípade, že nie si unavená/ý/ po CELÝ deň ;)
motylik7
03.06.08,05:03
zdravim, chcem sa spytat ci mi nevie niekto poradit, v poslednych mesiacoch som neskutočne unaveny, aj ked spim 12 hodin tak som unaveny, strasne rychlo sa vycerpam, neviem sa sustredit na pracu, a stale by som len spal, aj ked soferujem tak ma to taha na spanie, aj som skoro vybural, co sa mi nestavalo v minulosti. moze to byt zo stresu?? lebo toho v poslednej dobe mam na rozdavanie. neexistuju nejake tabletky alebo niečo čo by ma z toho dostalo, lebo ja chem soferovat kamion ale v takomto stave nemozem... dakujem za kazdu radu... pisat na mail
Tvoj príspevok s kamionom mi pripomenul tú vtipnú reklamu, čo aj teraz beží v telke... :--- tak dúfam, že sa ti nič podobné nestane ;)
A napísala som ti súkromnú správu ako na únavu, ale si na to nereagoval. Vieš taká tá kolonka vpravo hore a je tam napísané "Súkromné správy". :D Prajem krásny dníček.
Psycholog
03.06.08,08:59
Únavový syndrom může trvat několik měsíců i dlouhou řadu let, může mít průběh snesitelný, avšak může probíhat i jako trvale invalidizující onemocnění. Dnes vznikají po celém světě specializované kliniky, řešící problémy nemocných, vytvářejí se i svépomocná sdružení pacientů, poskytující svým členům i dalším pacientům informační servis a právní pomoc. Stále totiž existuje dost lékařů, kteří tuto diagnózu odmítají nebo zlehčují, neboť onemocnění není zařazeno v mezinárodním seznamu diagnóz, chybí konkrétní příčina a jednoznačně známý mechanizmus vyvolávající toto onemocnění.
V příloze si zjistíte, zda trpíte chronickou (nad 6 měsíců) únavou (syndromem) nebo jen "blbou" náladou. Nejedná se o deprese! Petr
ali600
03.06.08,16:50
dosla mi ta sukromna sprava,ale neviem ti odpisat lebo musim byt zaregistrovany 5 dni aspon, takze preto som nepisal, no tohej je to vtipna reklama o tych kamionistoch tak dufajme ze tie bilinky zaberu hehe
ali600
03.06.08,16:52
Tvoj príspevok s kamionom mi pripomenul tú vtipnú reklamu, čo aj teraz beží v telke... :--- tak dúfam, že sa ti nič podobné nestane ;)
A napísala som ti súkromnú správu ako na únavu, ale si na to nereagoval. Vieš taká tá kolonka vpravo hore a je tam napísané "Súkromné správy". :D Prajem krásny dníček.
sorry ze som neodpisoval na sukromnu spravu, ale nomezem ti odpisat lebo ma nepustilo musim byt zaregistrovany 5 dni, ale aspon takto mozem pisat, no to ano je to sranda reklama s tymi kamionmy, tak dufam ze ja tak nedopadnem, musim sa niecim dopovat... ale uz som bol u doktora a cakam co mi povie... dikes za radu
motylik7
03.06.08,16:52
dosla mi ta sukromna sprava,ale neviem ti odpisat lebo musim byt zaregistrovany 5 dni aspon, takze preto som nepisal, no tohej je to vtipna reklama o tych kamionistoch tak dufajme ze tie bilinky zaberu hehe
:)
motylik7
03.06.08,16:53
dosla mi ta sukromna sprava,ale neviem ti odpisat lebo musim byt zaregistrovany 5 dni aspon, takze preto som nepisal, no tohej je to vtipna reklama o tych kamionistoch tak dufajme ze tie bilinky zaberu hehe
:)
motylik7
03.06.08,18:48
:)
Dakujem Rozalka, tak už som to vymazala. Ale prinajhoršom by som vymazala aj tie reklamy. Máš s tým zlé skúsenosti?
Rozalka
03.06.08,20:32
Dakujem Rozalka, tak už som to vymazala. Ale prinajhoršom by som vymazala aj tie reklamy. Máš s tým zlé skúsenosti?
Našťastie nie, ale si uvedom, ako pracuje vyhľadávač (skús napísať do google motýlik7, vysvietia sa ti tvoje príspevky), a ak to vezme "do rúk" nejaký automat, tak ti pošle všetko, čo sa poslať dá, vrátane vírusov.
benny2
04.06.08,18:09
Zdravím.Reagujem na to,ako vás trápi chronická únava.Prekonávala som ju veľa rokou a pamäť mi tiež zlýhavala a to ma strašne štvalo.Aj v zdravotnéj karte som mala napísané chronická únava.
Úplne náhodou som stretla neznámeho pána,ktorý mi dal letáčik a vyzitku.
Na letáčiku boli nejaké produkty na prírodnej báze,keď som to čítala tak ma to dosť zaujalo a chcela som to vyskúšať.Zazvonila objednala a vyskúšala som kúru na očistu organizmu a ešte 2 produkty.Od vtedy celá moja rodina a známy si kupujeme tieto výrobky.Cítim sa fantasticky, idem ako duracel.
V robote niekedy nechápu. Tak mne pomoho toto.
Chronická únava môže byť podmienená aj zlou funkciou štítnej žľazy.Ak by ste mali záujem pomôcť si touto formou rada vám pomôžem.
Kontakt:********** :):):)
motylik7
04.06.08,18:42
Ak máš benny zamestnanie DISTRIBÚTOR, to sa máš teda čo snažiť, aby si na ľuďoch zarobila toľko, aby si sa z toho uživila. Ale ešte je tu dosť zdravotných problémov spomenutých na to, aby si postíhala ľudí namotať :o Snaž sa !
R.evita
04.06.08,19:17
Dobrý večer,
práve čítam Váš príspevok, ja mám taký istý problém. Stále by som len spala - ešte aj ráno keď sa zobudím, tak by som este spala - a stále sa mi zýva - aj keď by som spala 24 hodin denne alebo 1 denne.Pred dvoma rokmi mi zistili, že mám zniženu funkciu štitnej žlazy - pracujem mi na 20 % - a teraz, ked idem ku lekárke s hociakým iným problémo stále mi povie to je zo štítnej žlazy. Už dve roky beriem lieky - a aj tak som unavená. Tak nevie niekto nejaký spôsob ako začať žiť a nespať stále????
velvet
05.06.08,08:31
Dobrý večer,
práve čítam Váš príspevok, ja mám taký istý problém. Stále by som len spala - ešte aj ráno keď sa zobudím, tak by som este spala - a stále sa mi zýva - aj keď by som spala 24 hodin denne alebo 1 denne.Pred dvoma rokmi mi zistili, že mám zniženu funkciu štitnej žlazy - pracujem mi na 20 % - a teraz, ked idem ku lekárke s hociakým iným problémo stále mi povie to je zo štítnej žlazy. Už dve roky beriem lieky - a aj tak som unavená. Tak nevie niekto nejaký spôsob ako začať žiť a nespať stále????

Povedz lekárke, že ak Ťa nepošle na nejaké vyšetrenia, tak ideš k inej!...Toto nie je sranda...Poznám jednu babu ktorá mala podobný problém, dokonca kedykoľvek aj zaspala...lekári jej zistili nejakého bacila v pľúcach ktorý mohol neliečený spôsobiť, že by bola zaspala naveky.
vogel
09.06.08,20:34
Dobrý večer,
práve čítam Váš príspevok, ja mám taký istý problém. Stále by som len spala - ešte aj ráno keď sa zobudím, tak by som este spala - a stále sa mi zýva - aj keď by som spala 24 hodin denne alebo 1 denne.Pred dvoma rokmi mi zistili, že mám zniženu funkciu štitnej žlazy - pracujem mi na 20 % - a teraz, ked idem ku lekárke s hociakým iným problémo stále mi povie to je zo štítnej žlazy. Už dve roky beriem lieky - a aj tak som unavená. Tak nevie niekto nejaký spôsob ako začať žiť a nespať stále????

Ak užívaš lieky nahraddzajuce cinnosť štitnej zlazy /pri zníženej funkcii štit. zlazy sa podávaju jej hormony vo forme tbl/- tieto by mali plne nahradzať jej činnosť, a malo by sa ti polepšiť. Ak pretrvavaju príznaky skutočne treba dalsie komplexne vyšetrenia zamerane na pričinu unavy. Tie príčiny sa daju rátať na desiatky. Spolu so štit. zlazou može byť chorých x.. orgánových systémov.
seventeen
15.07.08,07:18
Ahojte vsetci spachtoši,
nuz teda aj ja sa k vam radim, trva to asi 3 mesiace, čo pernamentne okolo 10 h zaspavam v praci pri PC.. neudržateľne mi padaju viečka, a sem tam si uvedomujem stav absolútneho zastavenia práce mozgu, napriek tomu že pijem veľa vody, jem každý den ovocie, 3x do týždna v posilovni..
Nemá niekto skúsenost s vyšetrením CT?
dakujem j.
33andrea
15.07.08,15:16
Ahojte,

okrem spominanych rad, by som pridala este jednu z mojej skusenosti. Ked ma pochyti nevysvetlitelna "unava na odpadnutie" (tak som si to nazvala ja). Staci mi v tej chvilu maly odpocinok max. 20 min maleho predriemnutia, VIAC NIE!, riadneho vyvetrania miestnosti (aj ked mam okna pootvarane, potom aj dvere), potom pohar cistej vody a som ako rybicka http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif a mozem veselo pokracovat v praci. :) az do neskoreho vecera.
ma larkin
15.07.08,17:41
Moze to byt aj depresiou. Ludia si to neuvedomia casto. Ale ako sa diagnostikuje depresia je tiez otazne, tazko posudit z coho je taka unava, mozno treba najst nieco, co ta v zivote naplna a dobija energiou, mne pomaha pilates, ale ani tai chi nie je spatne. Vela cerstveho vzduchu, aktivne telo a mysel a vyvazena strava je vzdy bonus. Skus aj nejake vitaminy napr. Multibionta. Robili ti aj testy, ci ti nahodou nechyba nejaky vitamin - y? Alebo hormonalna porucha?
Hlavu hore, nerob si s tym starosti, cim viac na to budes mysliet, tym to bude horsie, vies - na co sa sustredis - to aj porastie, ziska na sile.
Drzim palce.:)
masina1
23.03.09,17:28
ja prežívam chronický únavový syndróm, a nikomu neprajem to čo som si už od leta prechodila po lekároch a prežila po nociach,
nejasne sa vyjadrujú aj lekári, neviem či sa z toho "vydriapem"
nepodceňujte príznaky ako sú nespavosť, strach s nestíhania, vyčerpanosť ..., presne ako popísal vogel
marcelaStanakova
23.03.09,17:42
Nie si sám veru, všetci sme chronicky unavení ´hlavne tí čo presedíme za PC niekoľko hodín , treba nám kyslík prechádzka na vzduchu keď nemáme prekrvený mozog tak sa chce spať vravím to z vlastnej skúsenosti. Proste sa premôcť a ísť von.
dzastinka1
24.03.09,07:15
Súhlasím s marcelouStanakovou. Celý deň sedím pri počítači, v miestnosti s umelým osvetlením, bez čerstvého vzduchu, a keď prídem domov, najradšej by som ľahla a spala do rána. Takže najlepšie je vybehnúť von, prejsť sa, pohrať sa so psom (ak nejakého máš), hlavne sa rozhýbať a byť na vzduchu.
dovolenkárka
24.03.09,16:17
Únava môže byť spôsobená viacerými faktormi. Môže ju spôsobovať aj "obyčajná" anémia. Myslím si, že je potrebné pohovoriť o tom s lekárom, treba urobiť krvné testy. Ak nič neukážu a únava Ti znižuje kvalitu života, treba hľadať príčinu. NIkekedy môže signalizovať aj iné závažnejšie ochorenie. Netreba zveličovať, ale určite nie podceňovať. Naše telo nám vždy signalizuje, keď sa niečo deje. Prajem veľa šťastia.
lijana1
25.03.09,15:03
ja ti skusim dat inu radu.zvysena unava moze byt aj z nedostatocnej filtracie krvi cez oblicky. pijes dost tekutin?myslim tym mineralky alebo normalnu pitnu vodu.pitny rezim je dolezitym cinitelom pri normalnom fungovani organizmu.ak pijesx vela kavy aby si sa udrzal hore, tym padom sa este horsie dehydratujes, lebo telo vnima kofein ako drogu a snazi sa ho vyplavit
wagner
26.03.09,11:50
Môj názor - chronická únava je oslabenie organizmu a to buď prácou, chorobami, psychickými problémami. Je to reakcia organizmu na niečo, čo sa dlhodobo zanedbáva. Je to moja vlastná skúsenosť. Od novembra beriem injekcie - brala som ich tri krát v týždni. Od januára ich beriem raz za dva týždne a môj stav sa výrazne zlepšil. Diagnóza tiež bola chronická únava. Kto to nezažil nevie čo je to. Mne sa okrem toho ešte pridružil aj herpes. Trvalo to skoro dva roky, pokiaľ lekári stanovili diagnozu. Našťastie vírusy na herpes sú už pod kontrolou, v krvi sa zatiaľ nenachádzajú. ALe injekcie budem brať asi dlhšie Síce ešte sa mi občas chce spať po obede, ale stačí mi pospať pol hodinu a je dobre. Vtedy som spala každú chvíľu. Treba požiadať o vyšetrenia krvi u imunologa.
anuskam
22.06.09,12:16
zdravim, mohla by som poprosit kontakt na toho zazracneho pana a jeho bylinky :-)? surne potrebujem, dakujem
anuskam
22.06.09,12:22
Zdravím.Reagujem na to,ako vás trápi chronická únava.Prekonávala som ju veľa rokou a pamäť mi tiež zlýhavala a to ma strašne štvalo.Aj v zdravotnéj karte som mala napísané chronická únava.
Úplne náhodou som stretla neznámeho pána,ktorý mi dal letáčik a vyzitku.
Na letáčiku boli nejaké produkty na prírodnej báze,keď som to čítala tak ma to dosť zaujalo a chcela som to vyskúšať.Zazvonila objednala a vyskúšala som kúru na očistu organizmu a ešte 2 produkty.Od vtedy celá moja rodina a známy si kupujeme tieto výrobky.Cítim sa fantasticky, idem ako duracel.
V robote niekedy nechápu. Tak mne pomoho toto.
Chronická únava môže byť podmienená aj zlou funkciou štítnej žľazy.Ak by ste mali záujem pomôcť si touto formou rada vám pomôžem.
Kontakt:********** :):):)

zdravim...mozem poprosit kontakt na toho neznameho pana? dakujem