rauh
05.05.08,15:08
Zijeme v uponahlanej dobe, vsetko chceme stihnut. Mnoho veci zacneme, ale nedokoncime. Diar mame casto zaplneny, nevieme povedat STOP! Nespravne sa stravujeme, necvicime - dosledok STRES, "tichy zabijak"! Ako sa vam dari STRES prekonavat??? Ake negativne a pozitivne skusenosti s nim mate???
mirpo
06.05.08,08:55
Zijeme v uponahlanej dobe, vsetko chceme stihnut. Mnoho veci zacneme, ale nedokoncime. Diar mame casto zaplneny, nevieme povedat STOP! Nespravne sa stravujeme, necvicime - dosledok STRES, "tichy zabijak"! Ako sa vam dari STRES prekonavat??? Ake negativne a pozitivne skusenosti s nim mate???
Mám pocit, hlavne v poslednej dobe, že sa na mňa všetko valí, že nič nestíham... veľa práce, otázok klientov... všade číha stres a zhon...:(
Ako to zvládam? Na ploche monitora mám obr. mojich psov a ešte zopár na nástenke pred sebou. Pre mňa je totiž príroda a moji chlpáčikovia oddych, únik od všetkého. Z práce sa ponáhľam domov, aby som sa vyvenčila a popritom zobrala aj ich.:D Vyvetrám si hlavu a je po problémoch:)... do ďalšieho rána :o Znie to jednoducho, ale samozrejme, nie vždy to tak funguje /ani u mňa:mee:/
service
06.05.08,09:22
Je to jednoduché: pokiaľ sa stresujete tým, že nič nestíhate a všetko sa na vás valí nespravite nič lebo sa na to nesustredíte. Istú dobu som mala tiež takéto problemi a naučila som sa od môjho priateľa ako to zvladať.
Tak poprvé: - dôležité je to aby ste si verili a verili tomu čo robíte
- je dôležité správne si rozložiť čas a naučiť sa plánovať (čo, kedy, ako to čo potrebujete riesiť)
Pokiaľ sa Vám nedarí a tým sa dostávate do stresu položte všetko čo práve robíte a vyvetrajte si hlavu na vzduchu.
Keď sa nad niečim umárate a neviete sa na niečo sústrediť jednoducho to dajte bokom a začnite robiť niečo iné potom sa k tomu vrátite lebo nie je nič horšie ako robiť niečo na silu a aj to napokon nestojí za nič. Hlavne nebáť sa do niečo pustiť čo je nové alebo máte pocit, že to neviete.TO JE ISTY STRES!!! Keď do všetkého pôjdete s odhodlaním a v úplnom pokoji aj keď to nakoniec nevinde budete mať s toho dobrý pocit a nabuduce bude stres menší.
Dúfam, že som aspoň trochu pomohla.:)
cloe
06.05.08,09:58
Je to jednoduché: pokiaľ sa stresujete tým, že nič nestíhate a všetko sa na vás valí nespravite nič lebo sa na to nesustredíte. Istú dobu som mala tiež takéto problemi a naučila som sa od môjho priateľa ako to zvladať.
Tak poprvé: - dôležité je to aby ste si verili a verili tomu čo robíte
- je dôležité správne si rozložiť čas a naučiť sa plánovať (čo, kedy, ako to čo potrebujete riesiť)
Pokiaľ sa Vám nedarí a tým sa dostávate do stresu položte všetko čo práve robíte a vyvetrajte si hlavu na vzduchu.
Keď sa nad niečim umárate a neviete sa na niečo sústrediť jednoducho to dajte bokom a začnite robiť niečo iné potom sa k tomu vrátite lebo nie je nič horšie ako robiť niečo na silu a aj to napokon nestojí za nič. Hlavne nebáť sa do niečo pustiť čo je nové alebo máte pocit, že to neviete.TO JE ISTY STRES!!! Keď do všetkého pôjdete s odhodlaním a v úplnom pokoji aj keď to nakoniec nevinde budete mať s toho dobrý pocit a nabuduce bude stres menší.
Dúfam, že som aspoň trochu pomohla.:)

O strese by sa dalo písať dlho, teoreticky väčšinou vieme, čo máme a nemáme robiť, no v každodennom živote to častokrát nejde.
Dovolila som si zvýrazniť v predchádzajúcom príspevku to, čo aj mne pomáha a teda dve veci:
1. Systém
2. Striedanie psychickej činnosti s fyzickou.
A okrem toho určite ešte úsmev a dotyky blízkych ľudí. Na to nezabúdajme:)
Micky737
06.05.08,12:12
Ano ženieme sa za peniazmi, nakoniec zistíme, že sme si ich ani neužili. Vlastné deti pomaly nevedia, kto sú ich rodičia. Mám taký pocit, že sa ponáhľame rovno do hrobu. O tom je dnešná doba.
tuta
06.05.08,16:10
A pozor: stres je príčinou mnohých zdravotných problémov.
Ajuška
06.05.08,16:35
A pozor: stres je príčinou mnohých zdravotných problémov.

Hovorí a píše sa o tomto všade aaaž toooľko, že spúústa ľudí taak dôležitú vetu prehliada takmer ako ovrzaný reklamný slogan...:rolleyes:...leeenže dôsledky sú často nekompromisné...:confused:...návod? Je v každom z nás - čo a ako si pripustíme... aké priority uznáme... :--- ...bude to znieť zrejme "banálne"... ale striktne neplánujem už dávno (po náročných obdobiach, keď som si s odstupom času musela priznať všetky "náhodné" činitele, ktoré ma donútili zmeniť smer... a po čase som uznala, že pozitívne vstúpili do mojich plánov) Je to skutočne "len" uhlie pohľadu (ako vravieval jeden skvelý školiteľ, ktorého som mala možnosť počúvať)...:---...a v konečnom dôsledku intuícia či... a AKO chcem žiť...:rolleyes:...
medvedik21
07.05.08,18:34
Stresu sa niekedy ale nevyhneme. Veď kto by sa dokázal nestresovať keď spláca hypotéku a niekoľko spotrebných úverov a trasie sa o robotu lebo to by bol koniec. Ja osobne aj s priateľom sme v takejto situácii ( iná možnosť nebola, lebo sme potrebovali niekde bývať aj si bytík nejako zariadiť, a tak boli tie úvery nevyhnutné ). Všetko zvládame splácať bez komplikácií a vedieme aj slušný život, nieje nám zle. Ale keď nastanú v práci problémy (obaja máme spoločného zamestnávateľa), vtedy sa stresujeme poriadne aby náhodou niekto neprišiel o prácu. Keby sa také niečo stalo, tak by sme museli začať odznova a to nehovorím o všetkom čo takúto situáciu môže sprevádzať. Ten pocit pozná len človek, ktorý okúsil žiť na vlastné riziklo a zadĺžil sa, lebo inú možnosť nemal. A tam to už nieje o tom ako chcem žiť, ale ako MUSÍM žiť, aby som prežil. A samotná táto myšlienka je stresom na celý život. :mee:
Ajuška
07.05.08,19:47
... Ten pocit pozná len človek, ktorý okúsil ...

...ver mi... že som okúsila viac než sa často dalo uniesť...:cool:...


... A samotná táto myšlienka je stresom na celý život. :mee:

...si myslím že vlastný domov je v prvom rade dobrým pocitom...:rolleyes:... len vtedy tá "honba" za peniazmi a majetkom má vlastne svoj význam...
medvedik21
08.05.08,07:39
...ver mi... že som okúsila viac než sa často dalo uniesť...:cool:...



...si myslím že vlastný domov je v prvom rade dobrým pocitom...:rolleyes:... len vtedy tá "honba" za peniazmi a majetkom má vlastne svoj význam...

Súhlasím s Tebou ;). Stres už jednoducho patrí k životu a ťažko sa dá prikázať svojej hlave aby bola pokojná, keď nesie zodpovednosť za celý život a svoju existenciu. Život je aj o tom. :(:)
motylik7
15.05.08,11:12
Strach je prirodzenou súčasťou každého človeka, ale treba si uvedomiť, že naše myšlienky sú nezhmotnená realita. Čím viac sa niečoho bojíme a čím viac a častejšie na to myslíme, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa neželaná predstava zhmotní. Ak dôverujete vyšším silám, nechajte svoje starosti im a vy sa sústreďte na to podstatné v živote. Dajte si PROGRAM: chcem byť šťastná, spokojná, harmonická, zdravá a so mnou všetci ostatní. O ostatné sa nemusíte starať, detaily prenechajte "tým hore". U mňa to posledné roky tak funguje a neviem, čo je to stres, strach a podobne. To ale až po absolvovaní seminárov Vertikálna realita (Advances ******* Technology). :)