rauh
05.05.08,16:00
Co mam robit, ked mam zavirene PCcko a uz automaticky nejde spustit windows. Stale sa resetne. Da sa s nim este nieco robit, alebo mozem dat zbohom mojim dokumentom?:confused:
Fero11
05.05.08,14:52
Skus cez F8 spustit win v nudzovom rezime a potom spust antivirak
rauh
05.05.08,15:22
Keby som nejaky mal :o nevies o nejakom free, ktory mi znici tu haved v PCcku?
Fero11
05.05.08,15:28
Tak ono aj napr. NOD je trial a myslim si vacsina antivirakov su triely, ale ked ti to stale restartuje, tak ani si ho nenainstalujes.
Odporucam, dat HDD do ineho PC, dolezite udaje si skopirovat (pokial ich nemas na D particii) a preinstaluj win "no a bez antiviraku a firewallu uz ani krok"
rauh
05.05.08,16:21
Pri spusteni mi XPcko zacne nacitavat, potom sa mi objavi cista obrazovka s kurzorom, dvakrat tukne nieco v bedni a sam sa restartuje. S tou F8 som skusal, nic noveho nerobi.
Fero11
05.05.08,16:24
Tak asi reinstal ta neminie
Charon
05.05.08,16:42
Skús nasledovné:
Nabootuj windows z CD -čka, resp. si zožeň bootovacie CD, alebo vytvor.

porom z príkazového riadku chkdsk /r

Skús a daj vedieť...
diry
05.05.08,16:59
Keď chceš zachrániť dokumenty, tak zájdi za niekým, kto sa vyzná v hardwere - vybere ti disk a pripojí cez iný PC a skopíruje ti čo chceš. Pokiaľ takého nemáš, tak si preinštaluj PC, ale nedaj format C, ale ibe inštalácia nového win - prepíše ti systém, ale všetko ostatné zostane. Potom si zálohuj čo potrebuješ a znovu preinštaluj PC ale tentokrát aj s format C!! Potom si zožeň antivirak a firewall - bez toho uz ani krok!! Príjemnú zábavu.
Stevo5
06.05.08,09:17
Myslím že najlepšie ti poradil diry. Tak by si si dal PC do poriadku. Ale k tomu firewalu a antivíru si pridaj ešte antispyware - dobrý je napr. free program SpybotSearch&destroy.
Alebo si nainštaluj ESET Smart Security 3.0 a tam je to všetko v jednom.
Katabaticky
06.05.08,23:48
neporadil dobre :)
ako prve by si mal skusit live cd ci uz winu alebo linucha a pekne to preliezt antivirom
2. skusit live cd nejakej spolocnosti zaoberajucej sa nicenim havedi
3. ak nezaberie az vtedy vyberat disk a sirit nakazu dalej ;)
4. ten zbytok :)
Stevo5
07.05.08,16:10
To by som rád videl ktorý bežný užívateľ to takto zvládne, a kde by ten Linux alebo Win liveCD s AV zohnal. A ešte si urobiť kurz na Linux. Predpokladám už problémy s nastavením bootovania z CD. Tvoja rada je výborná ale pre skúseného používateľa PC.
Ak by si zazálohoval dokumenty a pod, používal antivír na zálohu, potom zlikvidoval komplet disk C a nainštaloval nový na sformátovaný HDD, čo pokazí? Hoci uznávam že aj s týmto by menej skúsený užívateľ mohol mať problémy.
jojom
09.05.08,10:26
Pri spusteni mi XPcko zacne nacitavat, potom sa mi objavi cista obrazovka s kurzorom, dvakrat tukne nieco v bedni a sam sa restartuje. S tou F8 som skusal, nic noveho nerobi.
Ja skôr tipujem na problemy z hardwarom. A to môže byť aj chyba na disku. Nedajbože. A tam antivir nepomôže.
Katabaticky
09.05.08,15:09
Bola tu poziadavka co so zavirenym pocitacom tak preco pises prispevok od veci ;)
Nijak si nereagoval ako riesit zavirene pc :)

A to Stevo5
zvladne to bezny uzivatel absolutne bez problemov :)
ked to zvladne moj maly brat tak to musi zvladnut kazdy dospely inteligentny clovek ktory pracuje s PC ;)
sthruska
10.05.08,05:23
Tvoj malý brat nemá žiadne bloky a všetko je pre neho prirodzené, že to je tak ako to je.
Dospelý má bloky. V tom je problém prečo mnohé veci nezvládnu. Napr. si dopredu povie, že na to nemá. A tak na to samozrejme nemá.