rauh
05.05.08,16:16
Kde sa stiahnut nejaky dobry jednoduchy program na vypalovanie DVD??? Cely den sa uz trapim instalovanim roznych programov, ale su na nic, len som si DVD dokazil s nimi. Nero je dobry, len uz nemam nervy na cakanie, kym mi stiahne vyse 100MB subor. Poradte nieco male, jednoduche. vdaka
Chobot
05.05.08,14:23
Kde sa stiahnut nejaky dobry jednoduchy program na vypalovanie DVD??? Cely den sa uz trapim instalovanim roznych programov, ale su na nic, len som si DVD dokazil s nimi. Nero je dobry, len uz nemam nervy na cakanie, kym mi stiahne vyse 100MB subor. Poradte nieco male, jednoduche. vdaka

Nie je napaľovanie ako napaľovanie. Mnohé free verzie programov ti umožnia napáliť len CD disky, prípadne kopírovať CD a DVD, prípadne ešte urobiť DVD data disk.

Pokiaľ chceš vyrobiť filmové DVD (aby to bolo prehrateľné v stolovom DVD prehrávači), tak to nedokáže každý napaľovací soft.

Niektoré veci ti spraví aj CLONEDVD (http://www.tahaj.sme.sk/software/63), nie je tak veľký ako Nero, ale nemá toľko fukcií (teda aspoň tá free verzia).

Ešte aj tu je zopár free programov:

http://vidmar.net/weblog/archive/2007/03/25/Free-CD-and-DVD-burning-software.aspx


Takže čo konkrétne chceš napaľovať?
rauh
05.05.08,14:28
Nechcem filmove DVD, ale zalohovat obycajne subory. Podari sa mi to s tymto programom?
Chobot
05.05.08,14:29
Nechcem filmove DVD, ale zalohovat obycajne subory. Podari sa mi to s tymto programom?

Na zálohovanie súborov sa mi pozdáva ten druhý z tej priloženej stránky - DeepBurner, má len 2,67 MB. Ale stiahni si Free verziu, nie Pro. To ti bude stačiť. Ale môžeš vyskúšať aj ostatné.
Fero11
05.05.08,14:47
Napalovat sa da aj normalne v oknach. Nero je asi najpouzivanejsi soft na napalovanie, skus stahnut nejaku sestkovu ver. tie maju cca 30 MB
rauh
05.05.08,14:58
Na zálohovanie súborov sa mi pozdáva ten druhý z tej priloženej stránky - DeepBurner, má len 2,67 MB. Ale stiahni si Free verziu, nie Pro. To ti bude stačiť. Ale môžeš vyskúšať aj ostatné.

DeepBurner, zas o nicom. Je to aspon v slovencine, ale vsetko ok az, ked stlacam tlacidlo napalit. Nereaguje, nepracuje! Asi bude najlepsi Nero.
arizona
05.05.08,15:52
Ja používam DVD Shrink 3.2. Celkom v pohode,pre laika:)
Fero11
05.05.08,16:32
myslim ze shrink je orientovany hlavne na kompresiu aby sa DVD9 voslo na DVD5 (i ked ho uz roky nepouzivam, ale nikdy som v nom nenapaloval)
BKJURAJ
05.05.08,17:41
NERO JE ASI NAJPOUZIVANEJSI A JE CELKOM COOL. VELA ZABAVY PRI PRACI:):):):):):)
arizona
05.05.08,18:33
myslim ze shrink je orientovany hlavne na kompresiu aby sa DVD9 voslo na DVD5 (i ked ho uz roky nepouzivam, ale nikdy som v nom nenapaloval)
:( priznám sa , že neviem o čom píšeš, ale ja na ňom napalujem DVD- čka a sťahujen CD do PC. Ak mi poradíš niečo lepšie, budem rada,díky;)
Braňo
05.05.08,19:15
Pokiaľ Ti stačí iba Nero, stiahni si nero lite 8.3.2.1 36 MB súbor :
http://ifile.it/dl

Ja však mám veľmi rád Ashampoo Burning studio 7.21. Je v slovenčine a plne nahradí nero.
http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/product_2_1110__.htm
arizona
05.05.08,19:27
Pokiaľ Ti stačí iba Nero, stiahni si nero lite 8.3.2.1 36 MB súbor :
http://ifile.it/dl

Ja však mám veľmi rád Ashampoo Burning studio 7.21. Je v slovenčine a plne nahradí nero.
http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/product_2_1110__.htm
Mám v PC Nero 7. V čom je lepší Nero 8...?
Keby som chcela nainšalovať ten druhý v poradí(kvôli slovenčine) nebude sa "biť" s nerom, al. so shrinkom? Alebo treba odinštalovať?
Braňo
06.05.08,03:56
Odporúčam odinštalovať verziu 7 a nainštalovať 8
duves
06.05.08,06:13
Ja pouzivam Nero 6.6:D
Stevo5
06.05.08,08:51
:( priznám sa , že neviem o čom píšeš, ale ja na ňom napalujem DVD- čka a sťahujen CD do PC. Ak mi poradíš niečo lepšie, budem rada,díky;)

Fero11 má pravdu, primárna funkcia Shrinku je sťahovať z CD/DVD na harddisk, následne je možné DVD upraviť a len ak máš v PC nainštalované NERO, tak ti umožní Shrink aj napaľovanie. Sám napaľovať nevie. Nedá sa v ňom napáliť napr. záloha dokumentov, obrázkov a pod.
Ak si potrebuješ spraviť zálohu tvojho DVD, tak to funguje len pri starších tituloch - záleží na type ochrany. Novšie DVD (s novými ochranami) idú lepšie zazálohovať pomocou DvdFab platinum, alebo free - DVD decrypter.
holubička1
19.08.08,12:08
Prosím nevie mi niekto poradiť program na napálenie filmu , ktorý má nejakých 7 Gb na normálne DVD 4,7 Gb, viem , že a sa to nejako dá, pomôže mi niekto?
Fero11
19.08.08,12:12
Ano stiahni si free program DVD shrink http://www.slunecnice.cz/sw/dvd-shrink/ a ten ti to skomprimuje na normalne DVD 4,7GB
Co sa tyka nastavenia programu, je to moc jednoduche, par kliknuti a potom len cakas, chvilu ta kompresia trva v zavislosti na vykone PC
holubička1
19.08.08,12:39
Fero ďakujem , ale čo mám teraz robiť keď prebehla tá kompresia? Ako mám postupovať ďalej????
Fero11
19.08.08,13:03
ten program uz nepouzivam niekolko rokov, takze ti presne neodpoviem, no predpokladam, ze ti to komprimovane DVD niekde ulozilo, tak teraz staci otvorit napr. nero na napalovanie DVD-VIDEO a pretahnes tam mysou adresar VIDEO_TS, v nero by mal by ten adresar VIDEO_TS uz prenastaveny
Chobot
19.08.08,13:53
ten program uz nepouzivam niekolko rokov, takze ti presne neodpoviem, no predpokladam, ze ti to komprimovane DVD niekde ulozilo, tak teraz staci otvorit napr. nero na napalovanie DVD-VIDEO a pretahnes tam mysou adresar VIDEO_TS, v nero by mal by ten adresar VIDEO_TS uz prenastaveny

DVD shrink dokáže priamo aj napaľovať na DVD. Je tam také nejaké tlačítko, tuším sa volá Backup - ak na to klikneš, tak myslím, že otvorí ďalšie dialógové okno, pomocou ktorého potom tie skonvertované dáta napáliš.

Pozriem doma (tiež som to dávnejšie nepoužíval) a zajtra napíšem.
dolfort
21.08.08,20:59
CD Burner XP
http://cdburnerxp.se/
páli všetko a je free.
Chobot
22.08.08,18:10
DVD shrink dokáže priamo aj napaľovať na DVD. Je tam také nejaké tlačítko, tuším sa volá Backup - ak na to klikneš, tak myslím, že otvorí ďalšie dialógové okno, pomocou ktorého potom tie skonvertované dáta napáliš.

Pozriem doma (tiež som to dávnejšie nepoužíval) a zajtra napíšem.

Áno, je tam priamo možnosť napáliť projekt cez príkaz Backup!
holubička1
22.08.08,19:19
ďakujem za rady podarilo sa. Veľká vďaka.
Dobroslava
06.12.08,08:59
CD Burner XP
http://cdburnerxp.se/
páli všetko a je free.

Pekný deň, prosím o radu, snažím sa napaľovať cez Nero. Na DVD mi to nahrá, ale keď to chcem spustiť na DVD prehrávači, nie je tam nič. Ako mám postupovať? Používam zlé DVD? Už som skúšal aj DVD-R, DVD+R, všetko márne ... Kde robím chybu?
Fero11
06.12.08,09:07
Zistit ake media (pripadne aj formaty) podporuje tvoj DVD player.
1. prehra ti to DVD player v PC ?
2. ako to napalujes ? ak nemas korektnu strukturu, tak ti to DVD player neprehra. Napr. prva podmienka je aby subory boli nakopiravane do adresara VIDEO_TS (ak mas napr VIDEO-TS tak to uz fungovat nebude).
Vytvaras si vlastne DVD, alebo len kopirujes uz hotove ....
Dobroslava
06.12.08,11:09
Zistit ake media (pripadne aj formaty) podporuje tvoj DVD player.
1. prehra ti to DVD player v PC ?
2. ako to napalujes ? ak nemas korektnu strukturu, tak ti to DVD player neprehra. Napr. prva podmienka je aby subory boli nakopiravane do adresara VIDEO_TS (ak mas napr VIDEO-TS tak to uz fungovat nebude).
Vytvaras si vlastne DVD, alebo len kopirujes uz hotove ....

1. prehrá
2. čo je korektná štruktúra??? čo sa týka vytvárania DVD, vytváram nové, tzn. z digi kamery.
Fero11
06.12.08,15:53
Skus si precitat toto http://dvdrip.kvalitne.cz/dvdinfo.htm Dufam, ze nenapalujes na DVD priamo surovy mpeg, alebo avi (subor z kamery, nech uz je na akomkolvek uloznom mediu).
Pretoze player v PC ti prehra aj cisto mpg, alebo avi, ale stolny DVD player nie (su sice uz DVD playery, ktore dokazu prehrat aj avi, mpeg, ale mozno taky nemas)
ZuzanaP
24.04.09,07:44
Môžete mi prosím poradiť v akom programe alebo akým spôsobom napálim viac častí napr. seriálu na jedno DVD? skúšala som cez Nera, ale jednotlivé časti majú rovnaké názvy a nero mi ich neberie. Ďakujem
bobino38
24.04.09,07:55
Pekný deň, prosím o radu, snažím sa napaľovať cez Nero. Na DVD mi to nahrá, ale keď to chcem spustiť na DVD prehrávači, nie je tam nič. Ako mám postupovať? Používam zlé DVD? Už som skúšal aj DVD-R, DVD+R, všetko márne ... Kde robím chybu?
Ide hlavne o to, či dáš alebo nedáš a ty asi nedávaš uzatvárať disk po napálení, pozri v nastaveniach vypalovania a odfajkni uzatvoriť disk po napálení ( Disc at once )
bobino38
24.04.09,07:58
Môžete mi prosím poradiť v akom programe alebo akým spôsobom napálim viac častí napr. seriálu na jedno DVD? skúšala som cez Nera, ale jednotlivé časti majú rovnaké názvy a nero mi ich neberie. Ďakujem
Ide to v ktoromkolvek napalovacom programe, len tie časti si musíš najprv premenovať napriklad Lost1, Lost2, atď a potom to daj napáliť naraz.
ZuzanaP
24.04.09,08:03
Ide to v ktoromkolvek napalovacom programe, len tie časti si musíš najprv premenovať napriklad Lost1, Lost2, atď a potom to daj napáliť naraz.


Hm, nešlo mi to, mám tie časti nazvané 1,2,3,...každá časť však obsahuje VIDEO TS a AUDIO TS a nechce mi to brať.
bobino38
24.04.09,09:17
máš ich v jednom priečinku? ak nie tak si tie adresáre presuň do napalovacieho projektu a vypál ako dáta...ak ano, tak každu časť treba dať do jedného adresára..
ZuzanaP
24.04.09,09:46
máš ich v jednom priečinku? ak nie tak si tie adresáre presuň do napalovacieho projektu a vypál ako dáta...ak ano, tak každu časť treba dať do jedného adresára..


každú časť mám v inom priečinku, ak som dala v nerovi - vypáliť súbory DVD-video, tak mi zoberie časť VIDEO A AUDIO TS z prvého priečinku a z druhého nechce, lebo sú rovnako nazvané.


ak nie tak si tie adresáre presuň do napalovacieho projektu a vypál ako dáta

prehrá mi to klasický dvd prehrávač?
bobino38
24.04.09,10:05
čo ti vypisuje program ked ti druhú časť nechce zobrať?
bobino38
24.04.09,10:14
daj to vypáliť ako data nie ako dvd video
ZuzanaP
24.04.09,10:19
daj to vypáliť ako data nie ako dvd video
už sa stalo, uvidím, či mi to prehrá dvd prehrávač
ZuzanaP
24.04.09,10:23
čo ti vypisuje program ked ti druhú časť nechce zobrať?

napíše: v cielovom umiestnení už existuje zvláštna položka. Pôvodní, Joliet alebo ISO názvy súborov nemôžu byť rovnaké.VIDEO TS.BUP teda nemožno presunúť.
bobino38
24.04.09,10:25
ako data ti to prehra aj DVD prehrávač
ZuzanaP
24.04.09,11:17
ako data ti to prehra aj DVD prehrávač


Ďakujem za radu
trezor
28.04.09,06:59
Co tak skusit CDBurnerXP je to celkom fajn program.
ZuzanaP
28.04.09,07:01
Co tak skusit CDBurnerXP je to celkom fajn program.


Môžeš mi ho bližšie popísať?
bobino38
28.04.09,07:16
ako ho chceš opísať?...napaľuje všetko čo si zmyslíš
ZuzanaP
28.04.09,07:20
ako ho chceš opísať?...napaľuje všetko čo si zmyslíš


myslela som, či je jednoduchý, ako sa s ním pracuje... už ho skúšam:)
ZuzanaP
29.04.09,04:33
Napálilo mi na DVD viac častí, ale v DVD prehrávači mi ide pustiť len prvá časť.
vetva
25.07.09,12:13
I ja prosím o radu !

Začal som do Nera 8 ukladať fotky , ktoré chcem vypáliť ako prezentáciu s niekoľkými položkami menu. Bohužiaľ medzi ne sa nedajú strčiť *avi súbory, len samostatne . Je treba niečo nastaviť , alebo použiť iný program. Ak to nedokáže Nero, tak asi nik. Vďaka
pasuliatko
25.07.09,20:59
clon cd jednoduchšie už nepoznám
Chobot
25.07.09,23:22
I ja prosím o radu !

Začal som do Nera 8 ukladať fotky , ktoré chcem vypáliť ako prezentáciu s niekoľkými položkami menu. Bohužiaľ medzi ne sa nedajú strčiť *avi súbory, len samostatne . Je treba niečo nastaviť , alebo použiť iný program. Ak to nedokáže Nero, tak asi nik. Vďaka

Dokáže to aj Nero, ale nesmieš vytvárať prezentáciu, lebo do prezentácie ti umožní vkladať len obrázky.

Po spustení Nero Vision musíš dať vytvoriť film, do timeline potom môžeš ukladať nielen videá v rôznych formátoch, ale aj fotky - trvanie každej fotky si môžeš individuálne nastaviť.
vetva
26.07.09,10:26
Vďaka Ti - už som na to prišiel. Nemám totiž slovenčinu ani češtinu.
misoft
26.07.09,17:56
http://download.cnet.com/Ashampoo-Burning-Studio-Free/3000-2646_4-10776287.html

Ashampoo Burning Studio 6 FREE - má aj slovenčinu, napaľuje CD, DVD, Blue-Ray! - cena je talianska (satarmo :D)
vetva
27.07.09,17:16
Dá sa tam pridať hudba ? Bude sa to dať prehrať aj v DVD - éčku ?
Chobot
27.07.09,19:15
Dá sa tam pridať hudba ?


Dá sa.


Bude sa to dať prehrať aj v DVD - éčku ?

To záleží od toho, v akom formáte to napáliš na DVD médium. Ak to napáliš ako video DVD, tak to prehraješ vo všetkých stolných DVD prehrávačoch. Ak to napáliš na DVD médium ako dátový súbor vo formáte video .avi, tak to prehraješ len na niektorých, ktoré podporujú DivX kodek.
vetva
29.07.09,06:21
To Ashampoo si pýta nejaký adresár s VOB , IFO a BUP !!!
Stevo5
29.07.09,10:45
To Ashampoo si pýta nejaký adresár s VOB , IFO a BUP !!!
VOB, IFO, BUP - sú štandardné súbory, ktoré musia byť vždy v adresári Video_ts na DVD s flmom.
Predpokladám že si si dal vytvoriť v Ashampoo VideoDVD, tak chce od teba tie súbory s filmom.
IFO - informácie o DVD pre prehrávač, ponuka menu ...
BUP - záloha IFO súboru
VOB - samotný film, býva rozdelený na súbory po 1GB

Z každého typu môže byť na DVD niekoľko súborov s týmito príponami, čo závisíod toho aké "zložité" je vytvorené DVD, či je tam menu s viac filmami a podobne.

Ak máš video v inom formáte - avi, mpeg ... - a chceš s toho spraviť VideoDVD, musíš to najprv skonvertovať na DVD formát, všetky tie súbory potom nájdeš v adresári s filmom. Doporučujem najprv dať uložiť na HDD, vyskúšať (prehrať) a potom napáliť - už budeš vedieť kde je ten adresár s VOB, IFO a BUP súbormi.
vetva
29.07.09,18:05
Poviem to polopate ! Mám fotky a avi súbory, z ktorých chcem vytvoriť film - prezentáciu. Zatiaľ žiadny adresár Video_ts neexistuje. NERO to nepotrebuje ? Čo s tým ? Čo ak by som potreboval vytvoriť film len z fotiek ? Odkiaľ mu mám do pekla vziiať Video_ts ?
sondaw
29.07.09,18:23
Nezlob se, ale stevo ti to píše přece jasně - musíš zkonverovat na formát DVD Video, potom tam budeš mít všechny soubory, které potřebuješ
vetva
29.07.09,18:56
Tak to teda vôbec jasné nie je. Ako a čím mám tie fotky a avi súbory konvertorovať, keď menu ashampo nič také neposkytuje.
sondaw
29.07.09,19:03
Chobot
29.07.09,21:49
Tak to teda vôbec jasné nie je. Ako a čím mám tie fotky a avi súbory konvertorovať, keď menu ashampo nič také neposkytuje.


Veď rob to cez Nero Vision, tam môžeš vkladať video, obrázky aj hudbu zo samostatných súborov!!!!!
Vlastak
30.07.09,03:44
Som rada že ste otvorili túto tému, ja mám nasledovný problém, sťahovala som si video z kamery, napálila som cez Nera (neviem verziu, musím sa doma pozrieť ), ale nedalo sa mi to napáliť ako DVD video (dávalo mi to hlášku že neboli nájdené žiadne kompakt. súbory) tak som to napálila ako dátový súbor a pri prehrávaní na DVD prehrávači je to bez zvuku. Neviete poradiť kde som urobila chybu?
vetva
30.07.09,05:40
Zkus třeba převod avi na DVD pomocí ....


Tak predsa sme sa dostali k jadru ! Ashampoo si samo neporadí ! Je to parazit, ktorý potrebuje k životu niekoho iného ! Asi preto je zdarma - kto by za toto platil v 21. storočí ?! Mimochodom a ako prevediem fotky na DVD formát ? Povedal som snáď jasne, že potrebujem film aj z fotiek. Asi prejdem naspäť do Nera .
bettylou
30.07.09,08:54
Tak predsa sme sa dostali k jadru ! Ashampoo si samo neporadí ! Je to parazit, ktorý potrebuje k životu niekoho iného ! Asi preto je zdarma - kto by za toto platil v 21. storočí ?! Mimochodom a ako prevediem fotky na DVD formát ? Povedal som snáď jasne, že potrebujem film aj z fotiek. Asi prejdem naspäť do Nera .

Vo viste je Power2go, sa dá celkom dobre napaľovať.

Ot: je niekde free verzia PPS ale tá, kde sa dá aj tvoriť, nie len prezerať??
Chobot
30.07.09,19:24
Vo viste je Power2go, sa dá celkom dobre napaľovať.

Ot: je niekde free verzia PPS ale tá, kde sa dá aj tvoriť, nie len prezerať??

Už raz som ti napísal, že Power Point je súčasťou balíka Microsoft Office a ten nie je zadarmo. Ak chceš bezplatný program na tvorbu prezentácií, tak si nainštaluj Open Office, ktorého súčasťou je niečo podobné, ako Power Point (volá sa to Impress) a s čím môžeš vytvárať prezentácie. Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/1099660-post7.html

Takáto odpoveď ti nestačí?
bettylou
04.08.09,07:31
Už raz som ti napísal, že Power Point je súčasťou balíka Microsoft Office a ten nie je zadarmo. Ak chceš bezplatný program na tvorbu prezentácií, tak si nainštaluj Open Office, ktorého súčasťou je niečo podobné, ako Power Point (volá sa to Impress) a s čím môžeš vytvárať prezentácie. Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/1099660-post7.html

Takáto odpoveď ti nestačí?

Pardon, nejak som to musela prehliadnuť:eek:, dakujem. Stačí:)
ZuzanaP
04.08.09,08:21
Ak napaľujete DVD cez nera, ide aj vám PC pomaly?
Chobot
04.08.09,08:32
Ak napaľujete DVD cez nera, ide aj vám PC pomaly?

Napaľovanie berie dosť veľa zo systémovej pamäte, aj mne to spomaľuje PC. Neviem, ako je to pri dvojjadrových procesoroch...
ZuzanaP
04.08.09,08:34
Napaľovanie berie dosť veľa zo systémovej pamäte, aj mne to spomaľuje PC. Neviem, ako je to pri dvojjadrových procesoroch...
Taký určite nemáme, ďakujem za objasnenie.
Stevo5
04.08.09,10:26
Tak predsa sme sa dostali k jadru ! Ashampoo si samo neporadí ! Je to parazit, ktorý potrebuje k životu niekoho iného ! Asi preto je zdarma - kto by za toto platil v 21. storočí ?! Mimochodom a ako prevediem fotky na DVD formát ? Povedal som snáď jasne, že potrebujem film aj z fotiek. Asi prejdem naspäť do Nera .
Myslím že ty si to predstavuješ trochu jednoduchšie ako sa to dá spraviť v skutočnosti. Skúsim trochu zhrnúť čo sa tu popísalo.
Ashampoo je vypaľovací program, nie je to program na konverziu videa. To sú dve oddelené veci. Budeš potrebovať aj konvertor.
Ty máš fotky a video. Chceš to na DVD a vo výsledku chceš aby sa to dalo prehrať na stolnom prehrávači DVD. Nenapísal si či tvoj stolný prehrávač podporuje DivX - ten by to vedel prehrať aj ako AVI súbor.

V príspevku #47 ti chobot popísal ako si z fotiek a tvojich videí spravíš film. Ako výstupný formát tam ale nie je VideoDVD, len niektorý CD formát -AVI, Mpeg. Ak tvoj stolný prehrávač podporuje DivX, tak si len takto vytvorený film napáľ ako DATA na DVD a mal by ti to prehrať.
Ale ak tvoj stolný prehrávač nepodporuje DivX, tak budeš musieť výsledný film ešte skonvertovať do formátu VideoDVD.

Na tejto stránke je niekoľko konvertorov, ak na niektorý poklikáš, hodí ťa na inú stránku kde si môžeš program stiahnuť, je tam aj bližší popis programu. Vyber si a vyskúšaj, sú tam aj free:
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=avi+to+dvd

Niektorý konvertor si vyber, skonvertuj tvoje video na VideoDVD. Potom si ho napáľ ( je jedno či v NERO alebo Ashampoo ...) na DVD ako VideoDVD a mal by si mať tvoje fotky a videá na DVD a budú sa dať prehrať na každom stolnom prehrávači.
vetva
25.08.09,17:52
Vďaka Stevo5 za všetkých, ktorým sa tieto informácie hodia. Moje DVD mi môj "projekt" vypálaný cez NERa prehralo - až na jednu maličkosť. Sprievodné zvukové úryvky pod fotkami vo formáte mp3 vôbec nepočuť .
peter9998
27.08.09,10:37
ja pouzivam nero a som s nim maximalne spokojny takze mozem len odporucat;)
Stevo5
27.08.09,12:34
Vďaka Stevo5 za všetkých, ktorým sa tieto informácie hodia. Moje DVD mi môj "projekt" vypálaný cez NERa prehralo - až na jednu maličkosť. Sprievodné zvukové úryvky pod fotkami vo formáte mp3 vôbec nepočuť .
Ak robíš takúto prácu po prvý krát a nie si si istý výsledkom, tak je výhodnejšie ak si výsledok nedáš hneď napáliť na DVD, ale si to ulož na harddisk, skontroluj (prehraj) či je to tak ako si si to predstavoval a až potom napáľ na DVD.
Ak si to nevieš uložiť na HDD (alebo to program neumožňuje), tak používaj na napaľovanie DVD RW - prepisovacie DVD. Toto sa dá opakovane zmazať ak nevyhovuje a napáliť naň nové dáta. Neprídeš tak zbytočne o DVD médium. Ak to bude v poriadku, napáliš si to na klasické DVD a DVD RW budeš naďalej používať na tvoje pokusy s videom, alebo krátkodobú archiváciu/prenos dát.
vetva
29.08.09,07:59
To je všetko fajn - ten projekt ešte nie je ukončený, len som to chcel odskúšať, Ale kde môže byť problém , že nehraje ten zvukový podmaz ? Dokonca aj keď spustím to DVD na PC tak je to bez zvuku.
camozzi
29.08.09,15:08
Velmi dobre skusenosti mam s programom VSO Photo DVD (http://www.vso-software.fr/products/photodvd/photodvd.php). Je v ceskom aj slovenskom jazyku. Nie je sice zdarma, ale ma jednoduche ovladanie a splni ocakavania aj narocnejsieho uzivatela. Da sa tam dat hudobny podmaz, menu, prechody medzi fotkami...
Na video, spajanie dvoch CD filmov do jedneho celku na DVD, pridavanie titulkov do filmu, vitvorenie styloveho DVD napr. s hudobnymi videoklipmi pouzivam ConvertXtoDVD (http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/). Na vyber ma aj niekolko sablon pre vytvorenie menu.
Jediny nedostatok vidim v tom, ze zaberaju vela miesta v RAMke a pomerne dlho sa konvertuje (cca hodinu a pol). Potom sa da este nastavit aby vysledok hned napalil a potom pocitac vypol. Nerobim tu reklamu jednej firme, ale berte to len ako moje odporucanie z vlastnych skusenosti.