palikala
05.05.08,16:34
Ahojte, v poslednej dobe pozorujem, ze po jedle sa mi enormne zvacsi zaludok. A je jedno ci si dam jeden roztek alebo zjem 3 rezne, zaludok (ked som si odmerala obvod tela v tej casti, nastane narast niekedy az o 5 cm). Skutocne som uz zufala, aj sa snazim jest pomaly, aj male porcie, jem rozne activie ktore slubuju lepsie travenie a ine hovadiny, ale vobec nic nepomaha.
poradite prosim??
Rozalka
05.05.08,16:01
Toto poznám dôverne. Aké tekutiny piješ pri tom jedle? mala by si úplne vynechať všetko bublinkové, biele pečivo, knedle, kapustu, niektoré druhy zeleniny.
A skús užívať Espumisan - pomáha.
Danetta
05.05.08,16:08
Ja poznám osvedčený liek, aj ho používam pri dlhšom cestovaní, je dobrý na trávenie a proti zápche, volá sa ESPUMISAN - 25 tabliet stojí 84,- Sk. Sú to také želé tobolky a môžu ich aj tehotné a kojace ženy. Užívajú sa 2 kps.3-4x denne, alebo v prípade potreby.Tie jogurty sú nanič, hlavne zahraničné, lebo neobsahujú tie správne jogurtové baktérie, iba škrob.
jankovka
05.05.08,21:44
Mne pomohol liek Ganaton, ktorý sa používa pri spomalenom vyprázdňovaní žalúdka,čriev a nafúknutom bruchu.
jankovka
05.05.08,21:46
Viac sa dočítate stránke nobel.- užíva sa pol hodinu pred jedlom.
Fali
06.05.08,03:58
Mne pomohol liek Ganaton, ktorý sa používa pri spomalenom vyprázdňovaní žalúdka,čriev a nafúknutom bruchu.

Ganaton je naozaj veľmi účinný . Ak sa nemýlim - je na predpis.
jankovka
06.05.08,05:02
Áno je veľmi dobrý, predpisuje ho gastroenter
kalkulka
06.05.08,08:00
Ale pozor, lebo Ganaton ovplyvňuje nervovú činnosť a nemusí ho každý znášať.
maja7
06.05.08,08:25
Mne pomáha Popradsky detský čas, dávam si ho ráno i večer
damati
06.05.08,15:22
Ganaton je naozaj veľmi účinný . Ak sa nemýlim - je na predpis.
Áno, Ganaton je na lekársky predpis, môj syn ho užíva a sme s ním veľmi spokojný.
motylik7
15.05.08,11:16
Radšej pouvažujte, prečo vás nafukuje. Pravdepodobne preto, lebo máte zanesené črevá. Do úvahy pripadá črevná sprcha, klystír a podobne - proste vyčistiť si črevné klky, usadeniny. Riešte problém, nie následok problému práškami a tabletkami.
Felícia
21.05.08,09:34
Chcela by som zareagovať na túto tému. S nafuknutým žalúdkom po jedle mám skúsenosti. Mala veľmi veľké zdravotné problémy s trávením a hrubým črevom a riešenie som našla na stránke "moje zdravie" tam som napísala moje problémy a boli mi doporučené prírodné produkty, ktoré mi okamžite zabrali. Podotýkam, že predtým som chodila tri roky gastroenterologovi, ale nepomohol, zbytočne som brala lieky, ktoré mi zaťažovali pečeň. Teraz nemám problém, môžem zjesť čo mi chutí aj to čo som predtým nemohla.
inkamia
21.05.08,14:23
ahoj,ja mam tiez podobny problem,ale ja mam nafuknute brucho stale,ci jem cely den,alebo nie.Stale mam pocit plnosti a ledva sa mozem nadychnut-ako keby som bola obezna, co niesom. Neviem cim to je,ale uz ma to psychicky depta. Zaujimave je, ze mam pravidelnu stolicu.
Felícia
22.05.08,05:03
ahoj,ja mam tiez podobny problem,ale ja mam nafuknute brucho stale,ci jem cely den,alebo nie.Stale mam pocit plnosti a ledva sa mozem nadychnut-ako keby som bola obezna, co niesom. Neviem cim to je,ale uz ma to psychicky depta. Zaujimave je, ze mam pravidelnu stolicu.

Ahoj, prezerala som si stránku "moje zdravie" a myslím že si tam písala. Ver mi že si urobila dobre. Až ti môžem poradiť tie produkty, ktoré som užívala sa musia užívať minimálne 3 mesiace aby mali účinok. Určite to stoji za to. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Užívala lom LKVB6, Acidophilus 6 miliard a Betavital, na tretí deň som sa cítila ako znovuzrodená, behom dvoch týždňov mi odpuchol žalúdok (ja som vyzerala ako tehotná) a 4 kila boli hned dole. Cítila som sa fantastický a jedla som čo som videla. Teraz ked ide leto som si to zase objednala, citim sa ovela lepšie a nenafukuje ma. Ak ti môžem poradiť staň sa členom a budeš to mať oveľa lacnejšie, pretože tieto produkty nikde v lekárni nekúpiš.
Dada
22.05.08,05:05
Kúp si Laktobacily Swiss, tie sú dobré. Ťažšie je ich zohnať, ale dajú sa kúpiť cez internet.
inkamia
22.05.08,15:39
ano vcera som tam pisala:-),dakujem. je to velmi zaujimava stranka, takze to skusim, bo leto ide a skoda toho nevyuzit a mat stale depku z brucha a stale si ho "kontrolovať":-)tak uvidim a dam vediet a este raz daakujem
dusansl
22.05.08,18:48
Milá pani,
prijmite môj kompliment. prešli ste značne dlhú cestu, aby ste na vlastnej koži poznali, čo je pravda a čo hrubozrnná lož.
Tak je to aj v prípade reklamou ospevovaných zaručených prostriedkov na zlepšenie trávenia. Opak je pravdou. Oni naozaj obsahujú častice lactobacila.
Ale chyba lávky, jeho kmeň je úplne cudzí humánnej črevnej kultúre. Preto dokáže v tráviacom trakte čiastočne napomôcť k natráveniu potravy, ale tým žiaľ aj jeho účinok končí.
Postihnutý pacient hľadajúci úľavu vo svojom gastrálnom probléme sa preto znova a znova utieka k jeho konzumácii, lebo veď čiastočne pomáha. Vzniká nikam nevedúci jojo efekt. jediným profitujúcim je Výrobca a predajca týchto jedlých "nezmyslov"
Teraz k problému: otázkou zostáva čo nefunguje, žalúdok alebo črevá.
Dokáže si váš tráviaci trakt vyprodukovať dostatok a potrebne silnú žalúdočnú kyselinu?
je problém v črevách a ak tak kde?
Pokúsim sa pomôcť? Kontaktujte ma cez súkromnú správu a SS.

Moja odpove´d je zároveň určená všetkým poraďakom, dôverujte viac svojmu rozumu a snažte sa naučiť počúvať reči svojho tela. Po nejakej dobe dokážete predísť mnohým zdravotným problémom , dokonca aj tým Vážnym.
motylik7
23.05.08,06:14
Na toto musím tiež reagovať, pretože som sa už dávnejšie s týmto tvrdením stretla nielen u ľudí, venujúcich sa alternativnej medicíne, ale potvrdili túto skutočnosť aj vedci. Chudáci ľudia, ktorí sa takto nechajú naťahovať doproprajnými výrobcami :(. Odkukané praktiky od farmakomafie?
tina1
23.05.08,06:16
Milá pani,
prijmite môj kompliment. prešli ste značne dlhú cestu, aby ste na vlastnej koži poznali, čo je pravda a čo hrubozrnná lož.
Tak je to aj v prípade reklamou ospevovaných zaručených prostriedkov na zlepšenie trávenia. Opak je pravdou. Oni naozaj obsahujú častice lactobacila.
Ale chyba lávky, jeho kmeň je úplne cudzí humánnej črevnej kultúre. Preto dokáže v tráviacom trakte čiastočne napomôcť k natráveniu potravy, ale tým žiaľ aj jeho účinok končí.
Postihnutý pacient hľadajúci úľavu vo svojom gastrálnom probléme sa preto znova a znova utieka k jeho konzumácii, lebo veď čiastočne pomáha. Vzniká nikam nevedúci jojo efekt. jediným profitujúcim je Výrobca a predajca týchto jedlých "nezmyslov"
Teraz k problému: otázkou zostáva čo nefunguje, žalúdok alebo črevá.
Dokáže si váš tráviaci trakt vyprodukovať dostatok a potrebne silnú žalúdočnú kyselinu?
je problém v črevách a ak tak kde?
Pokúsim sa pomôcť? Kontaktujte ma cez súkromnú správu a SS.

Moja odpove´d je zároveň určená všetkým poraďakom, dôverujte viac svojmu rozumu a snažte sa naučiť počúvať reči svojho tela. Po nejakej dobe dokážete predísť mnohým zdravotným problémom , dokonca aj tým Vážnym.
Cim profitujete Vy? Zatial Vas vyrobok nepozname, len recicky ako sa to da. Skuste prezentovat Vas vyrobok, alebo stranku ktora nas oboznami s metodou Vasej alternativnej mediciny. Rozhodnut sa pre nieco z coho profituje iba jedna stranka je neseriozne.
Felícia
23.05.08,08:24
Milá pani,
prijmite môj kompliment. prešli ste značne dlhú cestu, aby ste na vlastnej koži poznali, čo je pravda a čo hrubozrnná lož.
Tak je to aj v prípade reklamou ospevovaných zaručených prostriedkov na zlepšenie trávenia. Opak je pravdou. Oni naozaj obsahujú častice lactobacila.
Ale chyba lávky, jeho kmeň je úplne cudzí humánnej črevnej kultúre. Preto dokáže v tráviacom trakte čiastočne napomôcť k natráveniu potravy, ale tým žiaľ aj jeho účinok končí.
Postihnutý pacient hľadajúci úľavu vo svojom gastrálnom probléme sa preto znova a znova utieka k jeho konzumácii, lebo veď čiastočne pomáha. Vzniká nikam nevedúci jojo efekt. jediným profitujúcim je Výrobca a predajca týchto jedlých "nezmyslov"
Teraz k problému: otázkou zostáva čo nefunguje, žalúdok alebo črevá.
Dokáže si váš tráviaci trakt vyprodukovať dostatok a potrebne silnú žalúdočnú kyselinu?
je problém v črevách a ak tak kde?
Pokúsim sa pomôcť? Kontaktujte ma cez súkromnú správu a SS.

Moja odpove´d je zároveň určená všetkým poraďakom, dôverujte viac svojmu rozumu a snažte sa naučiť počúvať reči svojho tela. Po nejakej dobe dokážete predísť mnohým zdravotným problémom , dokonca aj tým Vážnym.

Neviem o čo vám ide, ja hovorím z vlastnej skúsenosti. Tri roky som chodila gastroenterologovi a nepomohol. Prečo? Nevedel alebo nemal záujem, on mi síce predpisoval lieky to nemôžem povedať, niekedy som platila aj cez 1000,- Sk. Ale výsledok žiadny. A tieto prírodne produkty mi pomohli a nikto mi ich nenúkal sama som si ich objednala bez toho aby ma niekto nútil. A zabrali, už druhý rok mám pokoj žiadne bolesti, žiadne nafukovanie. Mne je jedno čo si kto o tom myslí. Vy sa pokúsite pomôcť, čiže propagujete niečo iné. Vaša vec.
ludo_centrum
23.05.08,09:29
Ahojte, v poslednej dobe pozorujem, ze po jedle sa mi enormne zvacsi zaludok. A je jedno ci si dam jeden roztek alebo zjem 3 rezne, zaludok (ked som si odmerala obvod tela v tej casti, nastane narast niekedy az o 5 cm). Skutocne som uz zufala, aj sa snazim jest pomaly, aj male porcie, jem rozne activie ktore slubuju lepsie travenie a ine hovadiny, ale vobec nic nepomaha.
poradite prosim??

A o to ide chemickému priemyslu, aby ľudia trpeli napríklad nafúknutým žalúdkom a kupovali sme si rôzne hovadiny na odstránenie týchto rôznych ťažkostí.
Tiež som mal rovnaké ťažkosti. Nepoužil som nikdy žiaden preparát. Stačilo len trošku upraviť životosprávu.
Ráno asi 2-3 dcl čistej, vody s izbovou teplotou. Ale hlavne som si zadovážil hubku na výrobu domáceho kefíru. V týždni pijem kefír asi tak 0,5 - 1 liter (za týždeň). ALE NIE TEN KUPOVANÝ.
Kúp si mlieko, dáš do neho tú hubku a po nejakom čase máš z neho (z mlieka) kefír. Zleješho do zvlášť nádoby (nesmie prísť do styku s kovom) a popíjaš. Stačí v malých dávkach každý deň, alebo ako koľvek.
Upraví sa ti tráviaci trakt, vylučovanie atď...

Píšem z osobnej skúsenosti a osobne sa vyhýbam liekom ako sa len dá, pretože nás robia návykovými a ničia nám orgány (iné). Ale to je na inú tému.

Nadúvanie spôsobujú rôzne veci. Je to umelo pridávané tak, aby nás nafukovalo. Zvláštne, že zrazu tým trpí veľa ľudí. Pred nejakým časom samozrejme tiež, ale nie takto. Chyba, či úmysel?

Držím palce a žiaden espumizan ani iné chemické gebuziny ;)
pasuliatko
24.05.08,10:43
Ahojte, v poslednej dobe pozorujem, ze po jedle sa mi enormne zvacsi zaludok. A je jedno ci si dam jeden roztek alebo zjem 3 rezne, zaludok (ked som si odmerala obvod tela v tej casti, nastane narast niekedy az o 5 cm). Skutocne som uz zufala, aj sa snazim jest pomaly, aj male porcie, jem rozne activie ktore slubuju lepsie travenie a ine hovadiny, ale vobec nic nepomaha.
poradite prosim??


skús zájsť lekárke alebo piť minerálku Fatru to pomáha:o
Andulenka
28.05.08,08:01
Kde sa dá kúpiť hubka na výrobu domáceho kefíru?A kolko stojí?
A.
marysn
22.06.08,13:23
ahojte, aj ja som sa chcela opytat, ci by ste mi neporadili.....uz 4roky sa liecim u gastroenteorologa, ziadne tabletky mi doposial nepomohli, stale mam nafuknute brucho a zaludok,je mi zle, citim sa stale plna, dost priberam v poslednej dobe, uz ani neviem aky je to den s normalnym travenim, stolicu mam nepravidelnu, skor ojedinele chodim na zachod, vela pijem obycajnej nesladenej a nesytenej vody, stale mam pocit smadu, jeden cas som mala problemy s pankreasom.....beriem viacero tabletiek na alergiu a astmu, poradte mi prosim nieco, uz sa to neda vydrzat...dakujem
motylik7
22.06.08,18:25
ahojte, aj ja som sa chcela opytat, ci by ste mi neporadili.....uz 4roky sa liecim u gastroenteorologa, ziadne tabletky mi doposial nepomohli, stale mam nafuknute brucho a zaludok,je mi zle, citim sa stale plna, dost priberam v poslednej dobe, uz ani neviem aky je to den s normalnym travenim, stolicu mam nepravidelnu, skor ojedinele chodim na zachod, vela pijem obycajnej nesladenej a nesytenej vody, stale mam pocit smadu, jeden cas som mala problemy s pankreasom.....beriem viacero tabletiek na alergiu a astmu, poradte mi prosim nieco, uz sa to neda vydrzat...dakujem
marysn tiež som mávala kedysi dávno podobné problémy, nafúknutá a po každom jedle kŕče, to dôverne poznám. Máš zanesené črevá, na začiatok by pomohla črevná sprcha (aj ked niektorými zatracovaná, bo vyplaví z čreva aj prospešné baktérie) alebo si urob klystír teplou vodou, príp. bylinkovou. Tým by som začala. Ked budeš mať vyčistené črevá a črevné klky, treba sa začať zaoberať liečbou. Problémy s pankreasom a smäd napovedajú o hroziacej cukrovke, máš rozhasený metabolizmus, slezinu aj dalšie orgány vnútorného vylučovania. Najlepšie by bolo riešiť to komplexne a dať do poriadku celé telo naraz. Ked na to pôjdeš dobre, vyriešiš si zároveň aj alergiu a astmu, súvisia s ostatnými problémami.
Ofélia
22.06.08,18:33
Skúste si kúpiť sušené slivky a jedzte ich každý deň na lačno. Dajte si 6 sliviek večer vody, ráno slivky zjedzte a vodu vypite, môžete si to aj ohriať a tak zjesť, alebo len take sušené zjedzte. Určite vam to nepomôže hneď, ale malo by to pomôcť. nejedzte strukoviny, horku čokaoadu, klobásky, lebo určite su jedla ktoré vám to spôsobujú, treba ich len vyzistiť :).
marysn
22.06.08,18:58
marysn tiež som mávala kedysi dávno podobné problémy, nafúknutá a po každom jedle kŕče, to dôverne poznám. Máš zanesené črevá, na začiatok by pomohla črevná sprcha (aj ked niektorými zatracovaná, bo vyplaví z čreva aj prospešné baktérie) alebo si urob klystír teplou vodou, príp. bylinkovou. Tým by som začala. Ked budeš mať vyčistené črevá a črevné klky, treba sa začať zaoberať liečbou. Problémy s pankreasom a smäd napovedajú o hroziacej cukrovke, máš rozhasený metabolizmus, slezinu aj dalšie orgány vnútorného vylučovania. Najlepšie by bolo riešiť to komplexne a dať do poriadku celé telo naraz. Ked na to pôjdeš dobre, vyriešiš si zároveň aj alergiu a astmu, súvisia s ostatnými problémami.
dakujem ti velmi pekne za radu, tiez mi uz odporucali klystir, len sa akosi bojim,a le zacnem to asi riesit, a viem, ze mam urcite zanesene creva, lebo vazne chodim strasne malo na velku potrebu, pred dvoma dnami som si kupila espumisan, ci mi aspon trochu nepomoze, lebo ja mam nafuknute brucho uz pod prsiami a neviem z coho to je, navyse som osem rokov vegetarianka, viem, ze soja mi skodi na pankreas, nejedavam nic prazene a davam si pozor na strvu, uz viem co mi robi zle a co nie a preto sa cudujem, ze uz ani nezalezi na tom co zjem a aj tak mi je strasne zle......a ako sa da zistit ci amm cukrovku, lebo uz sa mam mama pytala ci nemam, skoro stale som smadna.......este raz vdaka za radu
Ofélia
22.06.08,19:08
Lekárka vám odoberie krv, musíte byť na lačno, treba ho to požiadať obvodnú lekárku, možno vás hnd pošle na diabetologiu. Alebo ak máte v okolí diabetika, ktorý má prístroj na zistenie cukru v krvi :) . Štandard cukru je 4 -5.
pasuliatko
22.06.08,21:08
Ahojte, v poslednej dobe pozorujem, ze po jedle sa mi enormne zvacsi zaludok. A je jedno ci si dam jeden roztek alebo zjem 3 rezne, zaludok (ked som si odmerala obvod tela v tej casti, nastane narast niekedy az o 5 cm). Skutocne som uz zufala, aj sa snazim jest pomaly, aj male porcie, jem rozne activie ktore slubuju lepsie travenie a ine hovadiny, ale vobec nic nepomaha.
poradite prosim??


zájdi doktorovy,môže to svedčiť o nejakom ochorení:cool:
Andulenka
23.06.08,08:24
Ahoj,
poradíš, kde sa dá zohnať tá hubka na domáci kefír?
Ďakujem vopred.
A.
marysn
28.06.08,18:36
marysn tiež som mávala kedysi dávno podobné problémy, nafúknutá a po každom jedle kŕče, to dôverne poznám. Máš zanesené črevá, na začiatok by pomohla črevná sprcha (aj ked niektorými zatracovaná, bo vyplaví z čreva aj prospešné baktérie) alebo si urob klystír teplou vodou, príp. bylinkovou. Tým by som začala. Ked budeš mať vyčistené črevá a črevné klky, treba sa začať zaoberať liečbou. Problémy s pankreasom a smäd napovedajú o hroziacej cukrovke, máš rozhasený metabolizmus, slezinu aj dalšie orgány vnútorného vylučovania. Najlepšie by bolo riešiť to komplexne a dať do poriadku celé telo naraz. Ked na to pôjdeš dobre, vyriešiš si zároveň aj alergiu a astmu, súvisia s ostatnými problémami.
este som sa chcela opytat, ze ak zacnem s klystyrmi, tak asi po kolkych dnoch sa mi zlepsi stav a sfuci mi brucho...inak dakujem za tie rady co si mi poslala
motylik7
01.07.08,10:28
este som sa chcela opytat, ze ak zacnem s klystyrmi, tak asi po kolkych dnoch sa mi zlepsi stav a sfuci mi brucho...inak dakujem za tie rady co si mi poslala
Rada by som ti povedala niečo v zmysle, že v najbližších dňoch. Každý organizmus je iný, môže to byť naozaj v priebehu niekoľkých dní, záleží od teba, v akej intenzite sa budeš v tomto smere snažiť a aké prostriedky pri tom použiješ.
Lesa
02.07.08,10:52
Ja mam podobne problemy, vyse roka som brala lieky a nic mi nepomohli...Aj ganatton napriklad...Tak sa snazim striedmo stravovat, hlavne ziadna kava,alkohol, tazke, vyprazane jedla - to je pre mna tabu, aj biela muka a sladkosti. Takze zmente stravovanie na celozrnne pecivo, zeleninku, obilniny a ryzu natural, biele masko a ryby - tieto jest len so salatikom zeleninovym, nekombinovat s ryzou a zemiakmi. A dalsie neprejedat sa, v najlepsom treba skoncit. A pit len bylinkove caje - repik, zihlavu, medovku...a cistu vodu. Tak mne pomaha jedine toto. Neviem, ci uz to bude takto navzdy, ale radsej sa trosku obetujem, aby som sa vyhla stavom, ktore som predtym mala...A este proti zapche odporucam kazde rano zomliet 1 polievkovu lyzicu lanovych semiacok(musi byt cerstvo zomlete) - a toto zapit poharom cistej vody. A po ranajkach zarucene pojdete na wc. Myslim, ze toto je ta najlepsia ceste aj do buducnosti, ako byt zdravy...
petmar
07.07.08,09:28
Čítal som taký článok, kde nejaký chatár z horskej chaty vo V. Tatrách hovoril, že kedysi nemali problém s vonkajším WC, bolo toho tam v jame oveľa menej ako teraz, lebo sa to rýchle rozložilo, vyhnilo. Dnes je to iné, majú problém to vynášať, pretože je to trvanlivé ako naša strava. Strava , ktorú jeme, obsahuje veľmi veľa prípravkov na konzerváciu - veď napríklad trvanlivé mieko (neskysne ale zhorkne), krájaný chlieb (neuschne ale splesnie) , rôzne jogurtíky - čím drahši a zahraničný, tým má dlhšiu dobu použiteľnosti, nápoje, pudingy, atď atď atď. A to zostáva v črevách a nepôsobí na to naša prirodzená črevná flóra. Teda mi z toho vyplýva, že treba jesť prirodzenú, živú potravu s krátkou dobou trvanlivost... Len je to o niečo zložitejšie v dnešnej uponáhľanej dobe, pretože musíme viac myslieť na hospodárenie v domácnosti, presnejšie a častejšie nakupovať. Tak si teraz vyberme, ako ďalej.
korduľa
09.07.08,13:23
Chcela by som zareagovať na túto tému. S nafuknutým žalúdkom po jedle mám skúsenosti. Mala veľmi veľké zdravotné problémy s trávením a hrubým črevom a riešenie som našla na stránke "moje zdravie" tam som napísala moje problémy a boli mi doporučené prírodné produkty, ktoré mi okamžite zabrali. Podotýkam, že predtým som chodila tri roky gastroenterologovi, ale nepomohol, zbytočne som brala lieky, ktoré mi zaťažovali pečeň. Teraz nemám problém, môžem zjesť čo mi chutí aj to čo som predtým nemohla.
chcela by som sa ti podakovat, ze si poradila tu stranku, bola som na nej , cakam kym mi odpisu, ale aj tak som tam nasla vela prispevkov, s podobnymi problemami ako mam ja.
satet
05.08.08,17:25
Skus sa stravovat podla krvnej skupiny, urcite sa ulavi. Mozno mas alergiu na lepok alebo laktozu.:)
lindusaaa
05.08.08,18:28
Aj mne sa zvykne po jedle nafuknut brucho, nie zaludok, ale spodok brucha, vyzeram ako v tretom mesiaci.
Snazim sa vylucovat biele pecivo a aj mlieko pijem menej ako niekedy. A nozaj to moze byt alergia na lepok alebo laktozu, skus ist na testy.
pasuliatko
06.08.08,18:30
Skus sa stravovat podla krvnej skupiny, urcite sa ulavi. Mozno mas alergiu na lepok alebo laktozu.:)

keby mala alergiu na laktózu vyzeralo by to inak.moja sesterka ju ma a vôbec ju nenafukuje ani nič,a tiež na lepok a tiež to nema s tym nič...:)
Tanče
06.08.08,18:49
Čítal som taký článok, kde nejaký chatár z horskej chaty vo V. Tatrách hovoril, že kedysi nemali problém s vonkajším WC, bolo toho tam v jame oveľa menej ako teraz, lebo sa to rýchle rozložilo, vyhnilo. Dnes je to iné, majú problém to vynášať, pretože je to trvanlivé ako naša strava. Strava , ktorú jeme, obsahuje veľmi veľa prípravkov na konzerváciu - veď napríklad trvanlivé mieko (neskysne ale zhorkne), krájaný chlieb (neuschne ale splesnie) , rôzne jogurtíky - čím drahši a zahraničný, tým má dlhšiu dobu použiteľnosti, nápoje, pudingy, atď atď atď. A to zostáva v črevách a nepôsobí na to naša prirodzená črevná flóra. Teda mi z toho vyplýva, že treba jesť prirodzenú, živú potravu s krátkou dobou trvanlivost... Len je to o niečo zložitejšie v dnešnej uponáhľanej dobe, pretože musíme viac myslieť na hospodárenie v domácnosti, presnejšie a častejšie nakupovať. Tak si teraz vyberme, ako ďalej.

...a s týmto priamo suvisí prekyslenie organizmu, ktoré zasa vplýva na ostatné problémy, priamo či nepriamo. Nemyslím že to je v uponáhľanej dobe, je to v NÁS, ako sa "zapojíme" do toho ponáhľania. Či doprajeme svojmu telu to čo potrebuje, alebo to čo je nám pohodlné a hlavne čo nám chutí bez ohľadu na obsah. Veď my sme niekedy ako neandertálci: telo s nami komunikuje, dáva signály, a my sme k nemu hluchí,slepí .... Keď sme takíto k sebe, :mee: akí môžme byť k druhým????
http://www.jewel.sk/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=7&Itemid=32
diabol4
08.08.08,06:44
Mala som podobné problémy so žalúdkom. Po určitom čase to prešlo samo. Potom sa mi žalúdok ozval znova. Ale už ma bolel. Keď som sa najedla bolo všetko OK, ale len čo mi vytrávilo bolesť sa ozvala. Snažím sa vyhýbať liekom pokiaľ to zdravotný stav dovolí. Začala som užívať homeopatický liek: GASTROCYNÉSINE. Treba ho užívať aspoň tri mesiace. Žalúdok ma prestal bolieť. Mám veľmi dobré skúsenosti s homeopatickými liekmi. Uplatňujem to hlavne pri mojich detičkách pri prechladnutí a bolestiach hrdla. Doteraz vždy zabrali a pomaly antibiotiká ani nepoznáme. Treba vyskúšať, je to výrobok na prírodnej báze.
Bionda
08.08.08,17:05
marysn, ten žalúdok a pocity ako píšeš si už mala v spojitosti s pankreasom- ten ak nebudeš mať úplne v poriadku, tak tým budeš trpieť stále.
Mňa pankreas trápil hlavne v tehotenstve a poviem ti - asi to poznáš - diéta je tam najdôležitejšia, ani len teplú polievku nemôžeš zjesť, len vlažnú a pod. tam je veľmi prísna diéta, ale keď ju budeš dodržiavať, malo by sa to ukľudniť a stabilizovať
FrantisekS
03.04.10,11:12
Milá pani,
prijmite môj kompliment. prešli ste značne dlhú cestu, aby ste na vlastnej koži poznali, čo je pravda a čo hrubozrnná lož.
Tak je to aj v prípade reklamou ospevovaných zaručených prostriedkov na zlepšenie trávenia. Opak je pravdou. Oni naozaj obsahujú častice lactobacila.
Ale chyba lávky, jeho kmeň je úplne cudzí humánnej črevnej kultúre. Preto dokáže v tráviacom trakte čiastočne napomôcť k natráveniu potravy, ale tým žiaľ aj jeho účinok končí.
Postihnutý pacient hľadajúci úľavu vo svojom gastrálnom probléme sa preto znova a znova utieka k jeho konzumácii, lebo veď čiastočne pomáha. Vzniká nikam nevedúci jojo efekt. jediným profitujúcim je Výrobca a predajca týchto jedlých "nezmyslov"
Teraz k problému: otázkou zostáva čo nefunguje, žalúdok alebo črevá.
Dokáže si váš tráviaci trakt vyprodukovať dostatok a potrebne silnú žalúdočnú kyselinu?
je problém v črevách a ak tak kde?
Pokúsim sa pomôcť? Kontaktujte ma cez súkromnú správu a SS.

Moja odpove´d je zároveň určená všetkým poraďakom, dôverujte viac svojmu rozumu a snažte sa naučiť počúvať reči svojho tela. Po nejakej dobe dokážete predísť mnohým zdravotným problémom , dokonca aj tým Vážnym.

Chcem Vas kontaktovat a neviem ako? Neda sa mi Vam poslat sprava. Mam jeden problem a potrebujem Vasu pomoc. Mozte mi napisat som na azete a moj nic je periferi.