boss800
05.05.08,18:22
Ahojte.Zaujimam sa o otazku ake papiere su potrebne pri kupe auta z Nemecka,Belgicka.Teda ak ako živnostnik/nie som platcom dph/ kupim ojazdene auto nie z bazaru ale od človeka ktory nepodnika v Nemecku /sukromna fyzicka osoba/ .cize-kupim od neho auto a ake papiere su dolezite pre danovakov? Staci kupno predajna zmluva ? Bude danovakom stacit tento kus papiera ktory si v podstate mozem aj ja doma napisat? ak je fyzicka osoba nepodnikatel nemusi mi predsa vystavovat VPD a ja jemu PPD.... Auta chcem dalej predavat zo ziskom a ten budem zdanovat /19.percent/

a druha vec: co ak chcem kupit ojazdene auto z nemeckeho bazaru.ja som neplatca dph.Bazare vacsinou su platcami dph...nemusim platit tu dph,ved predsa ta sa platila prvym majitelom ked kupoval nove auto,nie? a aky doklad o nadobudnuti auta mi treba? staci KUPNO PREDAJNA ZMLUVA medzi mnou a bazarom ? alebo k tomu treba este PPD a VPD ? Ved Kupno predajna zmluva je jasnym dokladom o kupe auta nie? je v nej aj cena auta napisana. Pytam sa to preto lebo v Nemecku je plno bazarov kde sa da auto vyhodne kupit,ale predajcovia kadejaki arabi,poliaci,Turci,Srbi... a ti vam ziadnu fakturu ani VPD nedaju,proste nechces,tak chod kupit inde /a inde su auta drahsie,cize sa to neoplati/ co robit,pytat fakturu,alebo staci Kupno Predajna zmluva? som z toho jelen.
boss800
05.05.08,20:50
odpovie mi niekto ?
boss800
08.05.08,16:36
haloooooo preco nikto nechce poradit