Libuše
05.05.08,18:41
Na tele sa mi vytvorili male vyčnevajuce bradavičky a dve mam aj na tvari.Vie mi dakto poradiť či niečo dostať v lekarni na ich odstranenie?Ďakujem
Zita5
05.05.08,16:51
Čo sa týka bradavíc doporučujem navštíviť kožného doktora, on doporučí postup na ich odstránenie .
arizona
05.05.08,19:46
Ak sú také malilinké(1-3mm) tak ich treba čo najskôr odstrániť,lebo sa rýchlo rozširujú.Robí to kožná lekárka-vypaluje dusíkom.
tiny77
06.05.08,03:49
Na tie vlasocnicove odstavajuce bradavicky je dostat aj v lekarni volnopredajny DUOFILM - roztok pripominajuci lak na nechty. Je velmi silny, takze pozor pri nanasani, aby sa nespalila okolita pokozka. Predtym mi predpisala kozna Verrumal gel, stoji viac je na predpis. Duofilm - iny vyrobca, mensia cena, zlozenie to iste. Nanesie sa raz, urobi sa taky biely tvrdsi obal - ochranny film, pre ktory prestane bradavicka dychat ak je mala, odleti za 2 dni, ak ten obal odpadne, tak skus natriet este raz. Tot vsjo.
kačkapoliačka
06.05.08,05:04
Ak nájdete a to určite vo svojom okolí lastovičník, tak si to s ním potrite. Veľmi dobre zaberá a už sa bradavice neobjavia po potretí menštruačnou krvou. Netreba žiadu chémiu. Dusík hodne bolí a dlhšie sa hojí, nie je záruka, že sa neobjavia zase. Všetko dobré. kp
Zita5
06.05.08,05:35
Môjmu synovi vypaľovali bradavicu dusíkom ,mal ju na brade od detstva , ale tak rozhodla doktorka a mňa skoro išlo roztrhať od hnevu , že ako to môže vypaľovať , keď to tam má dlhé roky .
Po vypálení dusíkom 3/4 roka mal s tým sústavne problém , stále ho to pod kožou bolelo ,pichalo. Vzhľadom na naše nie dobré skúsenosti s bradavicami , on hneď zo začiatku trval na tom , aby mu dala odporučenie na chirurgický zákrok. Pani doktorka nie a nie , to stačí vypáliť! Tak 3/4 roka mu to liečila , stále dostával antibotiká v mastičke . Na koniec už na jeho vyslovené želanie , že on už nebudete stále takto trpieť , jej povedal , že ak ho neodporučí , tak sa obráti na iného kožného doktora . Výmenný poukaz konečne dostal , išiel na plastickú chirurgiu a vyrezali to čo tam nemá byť . Nakoniec tam mal také hnisavé ložisko , že sa doktor čudoval , že ako mohla takto doktorka postupovať s vypaľovaním .Ale čoho som sa veľmi bála bola histológia , ale vyšla v poriadku . Tak to ma potešilo .

Takže tým som chcela poukázať na to , že aj to vypaľovanie nie je vždy , ten najlepší spôsob, ako sa zbaviť bradavice . Ja od istého času som len za chirurgické odstránenie , aby sa videlo až na dno problému . A to nehovoírm do vetra , mám osobne s tým skúsenosť a chodím na kontrolu na onkológiu 1x za 6 mesiacov a nie je to nič príjemné . Vždy sa desím toho , keď tam idem .
ppaalloo
06.05.08,07:51
Mám odskúšaný lastovičník,teraz rastie,v stonkách je biela tekutina.Často potierať,v priebehu dvoch týždňov sa stratia.
vasulka
07.05.08,18:07
Pridám vám ešte jednu odskúšanú radu: Bradavičky potierajte šťavou z lastovičníka vždy presne od SPLNU po NOV. Opakujte ,pokiaľ nezmiznú.Potom už nevyrastú. To platí pri každé aplikácii čehokoľvek na bradavičky. V.
arizona
07.05.08,19:29
Mám odskúšaný lastovičník,teraz rastie,v stonkách je biela tekutina.Často potierať,v priebehu dvoch týždňov sa stratia.
ja poznám lastovičník,ten má jasne pomarančovú šťavu:eek::eek::eek:
...asi preto mi tá bradavica nezmizla:D:D:D
kukučka
10.05.08,19:05
motylik7
22.08.10,06:56
Lastovičník som používala x rokov dozadu (keď som bola v puberte) a moju veľkú bradavicu na palci zredukoval na úplné minimum. Ostala len taká mierna vyvýšeninka (ktorá mi mimochodom tiež trochu vadí) a tá už odstrániť nejde.
Pokiaľ si dobre pamätám, tak šťava z lastovičníka je biela :)
arizona
22.08.10,07:02
...liečivá, avšak veľmi nebezpečná rastlina s oranžovým mliekom (šťavou)....http://www.forestportal.sk/ForestPortal/volny_cas/nebezpecenstva/jedovate_rastliny/jedovate_rastliny1.html

...Obsahuje mliečnice s jedovatým oranžovým mliekom....http://www.herbar.org/databaza/kl/43

:confused:
Laco-monter
22.08.10,07:17
Lastovičník som používala x rokov dozadu (keď som bola v puberte) a moju veľkú bradavicu na palci zredukoval na úplné minimum. Ostala len taká mierna vyvýšeninka (ktorá mi mimochodom tiež trochu vadí) a tá už odstrániť nejde.
Pokiaľ si dobre pamätám, tak šťava z lastovičníka je biela :)

Presne tak, bradavica sa celkom odstrániť NEDÁ a ak tak len vyrezaním chirurgicky.
Ja som mal bradavicu veľkosti hráška pod pazuchou, a dosť ma tam omínala,(dráždenie odevom),
tak som vyskúšal takýto recept :
Bradavicu som omotal niťou pevne stiahol a dobre zauzlil, bolelo to ako šľak,po troch dňoch som opäť bradavicu stiahol ďalšou niťou,bradavica zbelela ,
potom som začal na bradavicu prikladať tampón namočeny vo švédskych kvapkach, toto som pravidelne opakoval ďalších 5-7 dní,bradavica sa uplne scvrkla a potom som ju vykrútením odtrhol.
Po bradavici ostala asi 1 mm dierka, pekne sa to zahojilo,no fliačik na koži zostal.
BXLmiami
22.08.10,10:52
Pokiaľ na 100% viete,že su to bradavice,robte si čo chcete a čim chcete.Ale najmenej polovica z toho,čo je opisované v diskusii bradavice nie sú-zásada je,nikdy na slepo nič neodstranovať.Mohli by ste si totižto kľudne vyrobiť melanom,ak to,čo tak aktívne odstranujete je naevus.Nie vždy musí byť znamienko pigmentované.
osky
22.08.10,13:43
Ak nájdete a to určite vo svojom okolí lastovičník, tak si to s ním potrite. Veľmi dobre zaberá a už sa bradavice neobjavia po potretí menštruačnou krvou. Netreba žiadu chémiu. Dusík hodne bolí a dlhšie sa hojí, nie je záruka, že sa neobjavia zase. Všetko dobré. kp


je to naozaj pravda:eek:?
ja mam takych miniaturnych bradaviciek po tele vela,hlavne v oblasti zahybov,kde sa asi viac potim,alebo aj v miestach ramienok od podprsenky.....vsimla som si ze v lete sa ich vyskytlo najviac,ale nie su to asi potnicky,lebo nemiznu.....
na krku som od detstva mala take a dala som si ich asi pred 2-3 rokmi vypalit.radovala som sa ze zmiszli,aj ked to vypalovanie prijemne nebolo.
teraz vidim,ze zacinaju znovu rast a vo väcsom pocte.:(
takze vypalovanie NIE!!!!!!!!
arizona
22.08.10,15:10
je to naozaj pravda:eek:?
ja mam takych miniaturnych bradaviciek po tele vela,hlavne v oblasti zahybov,kde sa asi viac potim,alebo aj v miestach ramienok od podprsenky.....vsimla som si ze v lete sa ich vyskytlo najviac,ale nie su to asi potnicky,lebo nemiznu.....
na krku som od detstva mala take a dala som si ich asi pred 2-3 rokmi vypalit.radovala som sa ze zmiszli,aj ked to vypalovanie prijemne nebolo.
teraz vidim,ze zacinaju znovu rast a vo väcsom pocte.:(
takze vypalovanie NIE!!!!!!!!
to asi nie sú bradavičky, pozri toto :
Kožné výrastky
Kožné prívesky (Fibromata mollia pendulantia) sú nezhubné kožné útvary spojivového tkaniva. Najčastejšie sa vyskytujú vo vyššom veku v oblastiach zvýšeného trenia, ako sú krk, podpazušie či slabiny. Sú to drobné, mäkké, často stopkové kožné výrastky farby kože. Výrastky rastú pozvoľna. Najprv vznikne na koži drobný pupenec, ktorý sa postupne natiahne a pri koreni stenčí. Vzniká drobný nitkovitý útvar rozšírený na svojom voľnom konci. Veľkosť fibrómov varíruje od drobných rozmerov až do veľkosti šošovice či fazule. Zvyčajne bývajú mnohopočetné, môžu sa však vyskytovať izolovane, vtedy spravidla nadobúdajú väčší rozmer.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1750
lujza.j
22.08.10,17:18
to asi nie sú bradavičky, pozri toto :
Kožné výrastky
Kožné prívesky (Fibromata mollia pendulantia) sú nezhubné kožné útvary spojivového tkaniva. Najčastejšie sa vyskytujú vo vyššom veku v oblastiach zvýšeného trenia, ako sú krk, podpazušie či slabiny. Sú to drobné, mäkké, často stopkové kožné výrastky farby kože. Výrastky rastú pozvoľna. Najprv vznikne na koži drobný pupenec, ktorý sa postupne natiahne a pri koreni stenčí. Vzniká drobný nitkovitý útvar rozšírený na svojom voľnom konci. Veľkosť fibrómov varíruje od drobných rozmerov až do veľkosti šošovice či fazule. Zvyčajne bývajú mnohopočetné, môžu sa však vyskytovať izolovane, vtedy spravidla nadobúdajú väčší rozmer.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1750
tieto kožné výrastky sú vlastne infekčné mylím, že som o tom čítala v časopise Zdravie/neviem síce čí pre iného človeka/, rozmnožujú sa vlastne tým trením-natrhnutím, ja som si stále niečo škrapkala a vyškrapkala som si "rodinku" výrastkov:(:(:(
arizona
22.08.10,17:26
tieto kožné výrastky sú vlastne infekčné mylím, že som o tom čítala v časopise Zdravie/neviem síce čí pre iného človeka/, rozmnožujú sa vlastne tým trením-natrhnutím, ja som si stále niečo škrapkala a vyškrapkala som si "rodinku" výrastkov:(:(:(
Ja som mala asi pred troma rokmi tri drobnučké na krku. Jedna sa mi stále zachytávala do pulóvrov,alebo do retiazky. Tak som si to dala u lekárky vypáliť. Ona cez tie "zázračné okuliare" uvidela snáď daľších sto. Vraj to musí vypáliť všetko, inak sa to rozmnožuje.
Po piatich minútach už som zatínala riadne zuby!!! Domov som došla ako s makovým posypom na krku. Hrúza!
Vysvetlila mi, že treba prísť ešte asi 2-3x na kontrolu, aby sa nové vypálili a nemohli sa rozmnožiť...
Ked sa to nechá tak, tak sa to rýchlo rozmnožuje :mee::mee::mee:

Ak niekto máte odskúšaný nejaký bezbolestnejší postup,ako sa toho zbaviť, budem rada ,poraďte :)
kaivorus
22.08.10,20:02
neodporúčam potierať, lebo z vrchu sa odstráni, ale prejde do vnútra.
spôsobuzje to pappilomavírus.
Odstraňujem to bioirezonanciou.Navrhujem aj úpravu stravy pri tejto liečbe,...
motylik7
23.08.10,07:00
Súhlasím s Kaivorus, že je dôležitá naša životospráva, veď všetko so všetkým súvisí ;)

Raz som mala na nose malú červenkastú bradavičku, ktorá vyzerala, akoby som na ňom mala prilepený sopel :D Ešte navyše keď som si do nej trošku škrabla, začala masívne krvácať a vytvoril sa mi na nej krvavý strup, ktorý ju ešte zväčšil. No, dosť dlho som to znášala (k doktorke som kvôli vysokému pracovnému nasadeniu ani nemala kedy ísť), ale príjemné to teda nebolo.
Čítala som kedysi v časopise o "čarovaní" s bradavicou, síce som si to už presne nepamätala, ale za pokus to stálo. To sa omotá bradavica trikrát niťou, potom sa niť zaviaže ... potom neviem, lebo pamäťový výpadok.... Potom sa má dať niť do zeme.
Ale! Už mi došla trpezlivosť, tak som si to na noc tak dala, niť som si prelepila, aby nespadla. Ráno som ju zobrala a zahrabala do zeme. Milá bradavička nejako do dvoch dní sama odpadla, ani som nevedela ako.
Kto neverí, nech sa príde na mňa kuknúť, na nose mi ostala len malá červená bodka :D
Lenka*1
23.08.10,08:10
Ahojte, mne sa cosi vyskytuje na sankovej kosti... spociatku to vyzeralo, akoby sa zacalo robit akne, no po hnise alebo ciernej bodke ani stopy. ostal mi len taky hrbolcek a tento rok navrchu trosku stmavol, vyzera ako bezne znamienko... ani neboli, ani nic. a to iste som si vsimla na nose, najprv navrchu a potom aj zboku. a zakazdym som najprv mala pocit, ze sa na mna chysta akne... myslite, ze takto vznikaju znamienka?
Daniela
23.08.10,08:18
Mám odskúšaný lastovičník,teraz rastie,v stonkách je biela tekutina.Často potierať,v priebehu dvoch týždňov sa stratia.
No, tam je žltá tekutina
Nandrolon
23.08.10,08:30
Ak sú to tie maličké kožné výrastky, hovorovo nazývané niekedy aj "potničky", teda také ako špendlíková hlavička, ktorá je spojená ku koži tenučkou "nitkou", najčastnejšie v podpazuší a na hrudníku a má farbu kože, tak to odstránim doma ostrým predmetom a dôkladným vydezinfikovaním, napr. alpou...
Bol raz jeden doktor v TV, ktorý povedal že sa môžu vystrihovať aj doma ale problém je že si musí byť človek 100 % istý, že je to ono...
Raz som bol u lekára s takou dosť hrubou na chrbte, posielal ma ku plastickému chirurgovi, tak som ho poprosil či mi to nemôže nejako on odstrihnúť na počkanie že nemám čas chodiť po lekároch, tak mi to "odpálil" elektródou, prelepil ale dosť to začalo krvácať, potom mi to prestalo... akurát to nemolol dobre prepáliť na prvýkrát...
osky
23.08.10,09:31
Ak sú to tie maličké kožné výrastky, hovorovo nazývané niekedy aj "potničky", teda také ako špendlíková hlavička, ktorá je spojená ku koži tenučkou "nitkou", najčastnejšie v podpazuší a na hrudníku a má farbu kože, tak to odstránim doma ostrým predmetom a dôkladným vydezinfikovaním, napr. alpou...
Bol raz jeden doktor v TV, ktorý povedal že sa môžu vystrihovať aj doma ale problém je že si musí byť človek 100 % istý, že je to ono...
Raz som bol u lekára s takou dosť hrubou na chrbte, posielal ma ku plastickému chirurgovi, tak som ho poprosil či mi to nemôže nejako on odstrihnúť na počkanie že nemám čas chodiť po lekároch, tak mi to "odpálil" elektródou, prelepil ale dosť to začalo krvácať, potom mi to prestalo... akurát to nemolol dobre prepáliť na prvýkrát...

:eek:myslim ze po takomto niecom bolestnom by som zmenila celkovo svoje zameranie-stala by sa zo mna koloraturna sopranistka.......auuuuuuu:eek::D
Nandrolon
23.08.10,09:35
no ja by som si ich dal radšej 10 odstrihnúť bez umrtvenia, ako vŕtať jeden zub u zubára :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

monter-laco: to čo si tu opísal sa nazýva devitalizácia, je to metóda na odstránenie /chirurgické podviazanie/ aj niektorých druhov nádorov, lenže na slovensku nelegálna metóda, ktorú nikde nevykonávajú...

čo myslíte prečo???
- oproti ostatným metódam stojí "pár korún" a má vysoké percento úspešnosti, lenže čo by z toho mali farmaceutické firmy a poisťovne, že áno ...

asi pred piatimi rokmi bol o tom dokument v TV, kde to priamo predvádzal jeden chirurg...

- totižto lekári, farmaceuti poisťovne a ostatná háveď v tejto brandži nemá záujem liečiť ľudí v zmysle "uzdravovať" ale iba potláčať chorobu a odstraňovať sprievodné javy, zároveň aby nedošlo k vyliečeniu a tým pádom k ukončeniu spotreby liekov...
Erika686
23.08.10,11:25
Ja som si dnes objavila malinku bradavicku v slabinach...nemoze sa stat, ze sa bude nejak drazdit (nohavickami) a bude to horsie? Je taka ruzova(telovej farby) a asi 2 mm narastla nad kozu, v úpriemera ma tak 0,05mm.
arizona
23.08.10,18:00
Ja som si dnes objavila malinku bradavicku v slabinach...nemoze sa stat, ze sa bude nejak drazdit (nohavickami) a bude to horsie? Je taka ruzova(telovej farby) a asi 2 mm narastla nad kozu, v úpriemera ma tak 0,05mm.
Určite je škodlivé, ak sa Ti nejaký výrastok na koži neustále trie napr. o spodné prádlo. Môže sa to zvrhnúť...je lepšie to dať po dohode s lekárom odstrániť.
Mária27
23.08.10,19:45
Ak niekto máte odskúšaný nejaký bezbolestnejší postup,ako sa toho zbaviť, budem rada ,poraďte :)

Odstrihnúť.
beba13
25.08.10,12:55
..bradavice,škvrny a rôzne kožné výrostky sa stratia,ked ich častejšie natierame švedskymi kvapkami.