podnikatelka z BA
05.05.08,23:47
Dobry den,
prosim o pomoc...nikde neviem najst, ci existuje nejake pravidlo o tom, kedy by mal zamestnanec poziadat o dovolenku. Moja zamestnankyna mi pravidelne zasiela SMS len par hodin pred zacatim jej smeny. Presnejsie o 24:00!!!!! A z rodinnych dovodov ziada dovolenku. Mne to sposobuje problem zorganizovat tak narychlo ludi. DAKUJEM a prajem vsetkym dobrych zamestnancov :-)
Dana K.
05.05.08,21:59
Pozri si par.111 a ďalšie zákonníka práce ;)
Braňo
06.05.08,05:00
Dovolenka by mala byť schválená nadriadeným, nielen oznámená podriadeným.
Chobot
06.05.08,07:52
Dobry den,
prosim o pomoc...nikde neviem najst, ci existuje nejake pravidlo o tom, kedy by mal zamestnanec poziadat o dovolenku. Moja zamestnankyna mi pravidelne zasiela SMS len par hodin pred zacatim jej smeny. Presnejsie o 24:00!!!!! A z rodinnych dovodov ziada dovolenku. Mne to sposobuje problem zorganizovat tak narychlo ludi. DAKUJEM a prajem vsetkym dobrych zamestnancov :-)

Ona môže požiadať kedykoľvek, ale ty jej ju nemusíš schváliť. Potom bude mať ona problém a absenciu.
podnikatelka z BA
27.05.08,12:55
Ahojte,
len pre zaujimavost. Vyssie spominana zamestnankyna uz podala vypoved!!! Dakujem vsetkym. Prajem krasny den.
blazonko
28.05.08,06:18
Inak, ak sa niečo také stane raz za čas, môžeš jej to uznať. No inak je najlepšie, ak dovolenku oznámi aspoň 3 dni pred nástupom na ňu.