Llívia
06.05.08,06:01
1. Vie mi niekto povedať, čo znamená poznámka na doklade z ERP "Bez fiškálu"? Nie je to niečo také, ako skúšobný blok, keď chcú zaučiť obsluhu?
2. Na aké iné "poznámky" na dokladoch z ERP, ktoré znamenajú, že je to niečo ako "skúšobný blok" si treba dávať pozor?
Nerada by som pri daňovej kontrole zistila, že som sa nechala od niekoho nachytať :D a do nákladov a DPH som dala doklady, ktoré nie sú daňovými dokladmi. Ďakujem.
betka
06.05.08,16:58
Doklad z ERP je faktúra podľa par. 71/5 z o DPH. FA musí obsahovať všetky náležitosti podľa uvedeného par. 71.
"Skúšobné" bloky nekumulujú v GT1, GT2. To znamená, že sa nepočítajú do obratu.

Z pohľadu Vás, ako odberateľa, Vás nezaujíma, či je tam napísané FA, či ide o fiškál, pretože tento doklad z ERP nevyžaduje označenie, že ide o FA.
Obsahuje:
- označenie dodavateľa, poradové číslo bločku, dátumu dodania, množstvo druh tovaru, ZD, DPH .........(prečítať par.)...

Doklad ERP obsahuje i DKP- reg. číslo pokladne, zaregistrovanej na DU. Ak chýbajú niekt. náležitosti, treba zavolať do konk. predajne a povedať, že ste nedostali daňový doklad, pretože nesplňa potrebné náležitosti daň. dokladu a preto požadujete vystaviť nový doklad....(s radosťou Vám ho vystavia, keď človek na niečo takéto príde:))
jaja99
06.05.08,17:29
1.
2. Na aké iné "poznámky" na dokladoch z ERP, ktoré znamenajú, že je to niečo ako "skúšobný blok" si treba dávať pozor?
Nerada by som pri daňovej kontrole zistila, že som sa nechala od niekoho nachytať :D a do nákladov a DPH som dala doklady, ktoré nie sú daňovými dokladmi. Ďakujem.

Mne sa stalo, že bolo na doklade napísané kópia. A to si dotyčný nežiadal vystaviť opis. Radšej sme ho nepoužili.
betka
06.05.08,17:35
Mne sa stalo, že bolo na doklade napísané kópia. A to si dotyčný nežiadal vystaviť opis. Radšej sme ho nepoužili.

Súhlasím. Niekt. obchodníci sú vynaliezaví a poriadne.

Pr. Idem si kúpiť mikrovlnku. Šikovný predavač, si uvedomí, ooohaa. pred hodinou som predal takúto istú. Šup do registračky, a vystaví kopiu dokladu. Má jedno dodanie tovaru v ERP, a dve "tržby".
Dana K.
06.05.08,17:43
mne sa stalo ,že som mala bloček, na ktorom bolo napísané NEPLATNÝ DOKLAD
Melnick
06.05.08,18:03
mne sa stalo ,že som mala bloček, na ktorom bolo napísané NEPLATNÝ DOKLAD
Korunky putujúce rovno do vrecka - no nie vždy hľadaj za tým majiteľa. :eek:
Llívia
07.05.08,03:11
Ďakujem za odpovede. Ale čo znamená tá poznámka "Bez fiškálu"?
Llívia
07.05.08,03:13
mimotemy a ďalšie spôsoby "neblokovania":
- predávajúci vystaví doklad v nulovej hodnote a ručne naň dopíše sumu, ktorú mu zaplatíte,
- predávajúci nahodí sumu tovaru do ERP, a keď vidí, že na doklad nečakáte, tak ho jednoducho taký rozblokovaný zruší.
Dav
09.11.09,05:52
Z archívu Porady cez Google
Aňa
15-07-04, 05:59 PM
V bývalom zamestnaní sme predávali tovar cez fiškálny modul, to znamená že tovar sme vyberali zo skladu cez počítač a hneď sme tlačili bločok cez kasu. Na bločku boli všetky náležitosti.
ekin
19-07-04, 06:05 PM
fiškálny modul je vlastne počítačová ERP - niektoré učto-softy majú prepracované vstupy i vystupy tak, ze sú prepojené. Vsetko je individuálne - treba zistit u dodávatela vlastného učto-softu, aký fišk.modul odporuča, aby dochádzalo k priamemu prepojeniu napr. na sklad...
Udaje, ktore sa potom uvadzaju v hlavičke dodacich listov či potvrdeni z fiškálu - o tie sa postara dodávatel - on ich vám zadá do dokladov, vy ale najprv pojdete na DU s udajmi od dodavatela fiškálu, a DU poznaci do predloz.dokladov DKP, aby to bolo zaregistrovane v PC... Nie je to nic osobitne, postup takmer zhodny s nakupom a instalaciou ERP. Len to prepojenie s ucto a vystup cez klasicku alebo inu tlaciaren..
Llívia
21.01.10,20:08
Z archívu Porady cez Google
Aňa
15-07-04, 05:59 PM
V bývalom zamestnaní sme predávali tovar cez fiškálny modul, to znamená že tovar sme vyberali zo skladu cez počítač a hneď sme tlačili bločok cez kasu. Na bločku boli všetky náležitosti.
ekin
19-07-04, 06:05 PM
fiškálny modul je vlastne počítačová ERP - niektoré učto-softy majú prepracované vstupy i vystupy tak, ze sú prepojené. Vsetko je individuálne - treba zistit u dodávatela vlastného učto-softu, aký fišk.modul odporuča, aby dochádzalo k priamemu prepojeniu napr. na sklad...
Udaje, ktore sa potom uvadzaju v hlavičke dodacich listov či potvrdeni z fiškálu - o tie sa postara dodávatel - on ich vám zadá do dokladov, vy ale najprv pojdete na DU s udajmi od dodavatela fiškálu, a DU poznaci do predloz.dokladov DKP, aby to bolo zaregistrovane v PC... Nie je to nic osobitne, postup takmer zhodny s nakupom a instalaciou ERP. Len to prepojenie s ucto a vystup cez klasicku alebo inu tlaciaren..

A nápis "bez fiškálu" znamená čo? Že to bol vytlačený niečo ako skúšobný blok (teda že sa neráta do obratu v pokladni)?