anna9
06.05.08,07:47
dobry den,

chcela by som sa opytat, ako treba postupovat pri vysporiadani pozemku. zdedila som dom po rodicoch darovacou zmluvou, kde pozemok este nie je vysporiadany. pocula som, ze ak sa pozemok pouziva viac ako 10 rokov, je mozne od notara vypytat si osvedcenie o vydrziavani pozemku. je toto osvedcenie platne na katastralnom urade, ked sa chcem stat vlastnikom tohto pozemku? ako treba pri takomto kroku postupovat - treba vyhladat povodnych majitelov pozemku (aj napriek tomu,ze asi 50 rokov nejavili o pozemok zaujem)? kde by som sa mohla v Kosiciack informovat o tomto probleme viac?
Dakujem za odpoved.

anna
vieroslava
06.05.08,06:16
http://www.porada.sk/t71539-nevysporiadany-pozemok.html
Pozri si uvedenú tému, možno ti pomôže.
nati22
20.05.08,08:10
Milá Vieroslava,
my sme riešili týmto spôsobom pozemok pred troma rokmi. .... Doriešili sme to minulý rok v auguste. Trvalo to neuveriteľne dlho, už sme plakali od zúfalstva. V prvom rade by som Ti poradila zájsť na Mestský úrad za zamestnancom, ktorý má na starosti vydávania stavebných pozemkov, územné plánovanie a podobné aktivity. Nám pomohla táto pracovníčka na našom OÚ. Doporučila nám advokáta, ktorý je ochotný sa do vydržania vrhnúť. Lebo aj to je problém nájsť takého advokáta. Keď sme si to zisťovali sami, tak nikto sa nám k tomu nechcel ani vyjadriť slovne a nie riešiť to. Advokátka sa na to vrhla a mala neuveriteľne veľa stretnutí so sudkyňou, dokonca tam bola aj nejaká premlčacia doba, kedy to nemohla riešiť ani ona. Konkrétne kroky advokátky naozaj neviem. Ale ku koncu pred doriešením, som bola neuveriteľne drzá a volala som advokátkynej sekretárke denne, len aby som jej dala najavo, že to chceme mať už za sebou. Asi im to už z mojej strany poriadne liezlo na nervy, lebo sa nám to po troch rokoch čakania podarilo dokončiť. TAk Ti prajem pevné nervy.
Barbora Hargasova
06.07.11,11:04
Ak by niekto chcel osvedcit pozemky :D tak sem :D neni problem kontakt (b.hargasova@centrum.sk)