ruci
06.05.08,12:32
Prajem vsetkym pekny den,
vykonavam prieskum trhu pri zakazke s nizkou hodnotou.
Moja otazka znie: mozem do vyzvy na predlozenie cenovych ponuk jednotlivym podnikatelskym subjektom stanovit, aby mi v tychto cenovych ponukach uviedli napr. splatnost faktur?
§ 35 ods. 6 zakona o verejnom obstaravani ustanoveuje, ze kriteriom na vyhodnotenie ponuk nesmie byt, okrem inych, lehota splatnosti faktur. Na zaklade toho sa kolega domnieva, ze nemozme pozadovat uvedenie lehoty splatnosti faktur v cenovych ponukach.
Ja som toho nazoru, ze toto ustanovenie sa vzatahuje len na zakazky madlimitne a nie zakazky z nizkou hodnutou.
Dakujem za vase nazory/rady. :)
blazonko
07.05.08,04:45
Podľa mňa by si si mal ty určiť, čo je pri výbere dodávateľa pre teba podstatné. Ak je lehota splatnosti pre teba dôležitá, tak si toto kritérium môžeš pokojne stanoviť.
ruci
09.05.08,05:16
Dakujem za radu ;)
este sa chcem spytat, ak sa niekto vyznate vo verejnom obstaravani, zadavanie zakaziek s nizkymi hodnotami sa spravuje hlavne ustanovenim § 102, dalej prva, piata a siesta cast zakona 25/2006?
Z tohto sa mi zda postup pri zadavani zakaziek s nizkymi hodnotami upraveny pomerne benevolentne, vsak?
wagner
14.05.08,17:58
Ten § 35 ods.6 musíš dodržať a nesmieš si dávať podmienky nad rozsah zákona. Možno je zákon trochu benevolentný,poslanci NR SR už rokujú o jeho sprísnení, ak si to náhodou nepočul. Pokiaľ viem, tak zákon jednoznačne ukladá nákup cez internetové ponuky. Také niečo Ti nič nehovorí?:eek: