vavrovav
06.05.08,12:36
Dobry den,
chcem sa spýtať akým spôsobom sa mi to podarí vyriešiť. Problém je v tom, že som hradila 2x jednu faktúru, raz to bolo z účtu a potom aj z pokladne. Ide o to, že už je to v odovzdanom daňovom priznaní. Toto už mám vyriešené,...teraz však ide o to, ako zaúčtovať platbu ktorý mi oni vrátia - kedže je to už v uzavretom daň. období a nemôžem od nich očakávať žiadny doklad. Chcela by som to zaúčtovať do PPD ale peniaze pošlu na účet...Aký účet v pokladni môžem použiť na to?
Ďakujem
liba2
06.05.08,10:40
Dobry den,
chcem sa spýtať akým spôsobom sa mi to podarí vyriešiť. Problém je v tom, že som hradila 2x jednu faktúru, raz to bolo z účtu a potom aj z pokladne. Ide o to, že už je to v odovzdanom daňovom priznaní. Toto už mám vyriešené,...teraz však ide o to, ako zaúčtovať platbu ktorý mi oni vrátia - kedže je to už v uzavretom daň. období a nemôžem od nich očakávať žiadny doklad. Chcela by som to zaúčtovať do PPD ale peniaze pošlu na účet...Aký účet v pokladni môžem použiť na to?
ĎakujemZ tohto zadania mi vychádza, že aj faktúru, ktorú si 2x uhradila, si 2x zaúčtovala ... :confused: , lebo ak nie, tak by si mala mať jednu úhradu fa v pohľadávkach - napr. na účte 315 alebo 378 . Ak to máš takto, potom príjem vrátenej sumy zaúčtuješ 221 / 315 alebo 378. To je všetko :)
liba2
06.05.08,10:42
Príspevok si zaradila do témy DPH. Čo má úhrada fa spoločné s DP DPH ?

-----
VeronikaVeronika máš pravdu, ale je to jej prvý príspevok, tak jej to snáď odpustíme.... :) a vavrovav si prečíta návod (faq) ;)
vavrovav
06.05.08,10:43
Ano, bolo to aj dvakrát zaúčtované...Teraz mi ide o to, že keď to zaúčtujem na 378 nebudem potrebovať od nich nejaký doklad?? lebo robím príjem, čiže by som mala mať výdavkový od nich, nie?
vavrovav
06.05.08,10:44
ďakujem :)
liba2
06.05.08,10:44
Ano, bolo to aj dvakrát zaúčtované...Teraz mi ide o to, že keď to zaúčtujem na 378 nebudem potrebovať od nich nejaký doklad?? lebo robím príjem, čiže by som mala mať výdavkový od nich, nie?
Píšeš, že sumu pošlú na bankový účet, tak nepotrebuješ už žiadny doklad , budeš mať výpis z účtu ako doklad o príjme.
vavrovav
06.05.08,10:56
Píšeš, že sumu pošlú na bankový účet, tak nepotrebuješ už žiadny doklad , budeš mať výpis z účtu ako doklad o príjme.
Oni to vrátia na bankový účet, ale ja to mám 2x v pokladni - 1x zaúčtované na 321/211 a to som potom spárovala s tou fa, ale kedže to predtým bolo zaúčtované rovno do nákladou a následne na to prišla aj faktúra ktorá bola uhradená z účtu - bolo 2x DPH, to som prerobila dvomi inými bločkami, teda mi teraz v pokladni chýba tá suma v ktorej bola faktúra napr. 500sk...Oni mi tých 500sk vrátia na účet ale ja si ich musím nahodiť do pokladne
vavrovav
06.05.08,10:56
veronika, nemaž svoje príspevky, lebo potom moje vyznievajú blbo... :D
neboj nevyzerá to tak :)
liba2
06.05.08,10:57
:D :D :D :D :D
azla
06.05.08,11:05
Oni to vrátia na bankový účet, ale ja to mám 2x v pokladni - 1x zaúčtované na 321/211 a to som potom spárovala s tou fa, ale kedže to predtým bolo zaúčtované rovno do nákladou a následne na to prišla aj faktúra ktorá bola uhradená z účtu - bolo 2x DPH, to som prerobila dvomi inými bločkami, teda mi teraz v pokladni chýba tá suma v ktorej bola faktúra napr. 500sk...Oni mi tých 500sk vrátia na účet ale ja si ich musím nahodiť do pokladne
Rozumiem tomu takto:
1,
ak bola fa , tak predpis 5xx. 343/321; úhrada 331/211
2,
Rovno cez pokladnicu by to šlo vtedy, ak by to nebola fa , ale doklad z ERP napr.
Napriek tomu, ak bola fa účtovaná cez pokladnicu 5xx,343/211; tak ...

a) jednu faktúru (napr. tú cez 321) vystornuješ, lebo je neopodstatnená, je duplicitne v účtovníctve;
opravou fa opraviš aj účet 343 a podaš DDP

b) ostane Ti visieť úhrada, lebo ju "odparuješ"

c) vrátia Ti platbu na účet a "visiaca úhrada" sa Ti vynuluje.