Baťuška
06.05.08,14:35
Ahojte poraďáci, sme povinný platiť zrážkovú daň za prenajaté vozidlo od materskej spoločnosti z Nemecka? Prenájom nám fakturujú s DPH. Prosím poradte.
Inečka
06.05.08,17:52
Pokiaľ je auto prenajaté od prepojenej firmy, kt. má min. 25% podiel na slovenskej firme, tento podiel má min. 24 mesiacov a obidve firmy sú z členských štátov EU - pri splnení týchto troch podmienok sa zrážková daň neplatí. Musia byť splnené všetky 3 podmienky.
Prikladám stanovisko z DR.
Baťuška
07.05.08,06:45
Ďakujem. Aby sme nezmiatli druhých s Nemeckom je zrážková daň 5%. (Priložený súbor sa týka Českej republiky)
valeriam
06.10.10,13:13
Pokiaľ je auto prenajaté od prepojenej firmy, kt. má min. 25% podiel na slovenskej firme, tento podiel má min. 24 mesiacov a obidve firmy sú z členských štátov EU - pri splnení týchto troch podmienok sa zrážková daň neplatí. Musia byť splnené všetky 3 podmienky.
Prikladám stanovisko z DR.
Prosím o radu- klient-slovenská SZČO, má prenajaté osobné vozidlo z českej firmy. Podľa tohto metodického usmernenia mi vychádza, že by mal podľa § 43 ods. 3 písm. k) ZDP zrážať daň. Ale práve tento § hovorí, že :
(3) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o:
k) Príjem podľa par.16 ods.1 písm.e) štvrtého bodu s výnimkou nájomného...

Keďže tieto príjmy nie sú zahrnuté do príjmov vyberaných zrážkou, pozerala som ďalej par.44- Zabezpečenie dane...a tu sa v ods.2 píše..."s výnimkou daňovníka podľa par.2 písm.t.)" čiže daňovníka členského čtátu EU...čo firma z ČR spĺňa

Poradíte mi prosím? Je správne, ak nezrážam žiadnu daň?
valeriam
08.10.10,06:58
Môžete mi prosím poradiť?
Ďakujem.
ela.tax
08.10.10,09:07
3) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o:
k) Príjem podľa par.16 ods.1 písm.e) štvrtého bodu s výnimkou nájomného...
.....podľa predmetného ustanovenia zákona doplneného zákonom č. 688/2006 Z.z. o dani z príjmov s účinnosťou od 1,1,2007, daň z príjmov daňovníka s ODP(nerezidenta) z operatívneho prenájmu hnuteľných vecí na území SR sa vyberá zrážkou, ak nejde o príjmy pripočitateľné stálej prevádzkarni tohto daňovínka umiestnenej území SR. Základom je iba príjem. Vo vzťahu k zmluvným štátom je maximalna daň z takýchto príjmov vymedzená v príslušnom článku (licenčné poplatky ZzDZ-SR_ČR)

vznika vam povinnost zrazit a odviet ZRD za danovnika z CR.
valeriam
19.10.10,07:00
Ďakujem, už to mám aj potvrdené z DÚ, je to tak, ako píšeš, príjem prenajímateľa podlieha zrážkovej dani na slovensku.