Naďa
22.06.04,16:42
Pracujete niekto s programom MRP Mzdy? Ja s ním začínam a mám jeden problém: Zadávam nového zamestnanca, ktorý je poistený v inej ako Všeobecnej ZP. V poistnom vzťahu - zdravotné poistenie mám pevne zadefinovanú VšZP a neviem ju nahradiť tou, ktorú tam potrebujem dostať. Vo výstupných zostavách mám možnosť voľby, ale pri zadávaní nového pracovného pomeru to neviem vyriešiť.
Volala som na pracovisko v Košiciach ale neuspela som. Zodpovedná osoba je na dovolenke a na meil adresovaný do centra mi nikto nereaguje. Je to už moja druhá negatívna skúsenosť so servisom, ktorý poskytuje táto firma. Začínam ľutovať, že som sa pre nich rozhodla.
Heni
22.06.04,15:01
mne sa to tiez nepodarilo rozlusknut, podla mna aj tie vystupne zostavy su bud-alebo, teda, ze vsetci musia byt v tej poistovni,pre ktoru vykaz tlacis. rozuctovavam a vykazy pre zdrav. poist. vypisujem rucne. a mne na tomto programe dost vadia aj preklepy na vykazoch... skusala som demo ineho programu a tam tie vykazy boli presne ako original kupene, aj ciarovy kod mali:-)
Naďa
22.06.04,15:06
Heni, ďakujem za reakciu. Aspoň viem, že v tom nie som sama. Ak to vyriešim, dám Ti vedieť.

Naďa
Zuzka
22.06.04,15:09
Treba si otvoriť v mzdovom číselníku - Práca so mzdovým číselníkom a Pridať novú poisťovňu a tam nadefinovať všetky základné údaje. Aspoň v DOS verzii to takto funguje.
Heni
22.06.04,15:16
Dakujem, tak mzdovy ciselnik, tam som to nehladala. :o
Braňo
22.06.04,15:52
Pracujem vo Win verzii a funguje to už dlhý čas. V mzdovom číselniku si vytvoríš novú poisťovňu napr. 804 Apollo a tlačí to aj zvlášť výkazy do Apolla a zvlášť výkazy pre VšZP. Samozrejme každému zamestnancovi v pracovných pomeroch musíš nadefinovať správnu poisťovňu. Nezabudnúť všetky položky 10+4% a adresa poisťovne, účet a podobne.
Richard
22.06.04,16:32
Túto tému presúvam z porady "zákony, dokumenty, aktuality", kde rozhodne nepatrí.
Prosím dávajte si pozor, kde zakladáte tému, aby to malo vecnú príslušnosť!!!
Naďa
22.06.04,18:59
Richard, ospravedlňujem sa. Pôvodne mal ísť dotaz na inú stránku, ale podarilo sa. No čo už.
Naďa
22.06.04,19:02
Braňo ďakujem. Opäť sa potvrdilo, že problém sa rieši hlavou a nie rukami.
Naďa
Luna
23.06.04,07:41
Naďa ak máš probl.s týmto programom a robíš vo Wind. napíš mi tvoj meil.na moju súkromnú správu.Ja robím na tomto programe.Aksa bude dať pomôžem Ti.Ahoj.