Vameti
06.05.08,15:25
Ahojte Poraďaci,
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne refaktúrácie.Viem, že k tejto téme na porade veľa popísalo, a snažila som sa tieto porady naštudovať ale aj tak mám ešte niektoré otázky nezodpovedané preto Vás prosím o radu.
Naša firma uzatvorila kontrakt so Švajčiarskou firmo na počítačové služby -správa datábaz atď. V kontrakte sa dohodlo, že každý mesiac sa bude faktúrovať do Švajčiarska fixna suma za počiťač.služby(1 faktúra) + refaktúracia nákladov( 2 faktúra - cest.náklady, ubytovanie, letenky),refaktúracia nákladov služ.ciest súkr.autom do Ba.
1. Fa do Švajč.za poč.služby sme fakt.bez DPH § 15 ods.7 a 8 (zák.DPH)
2. Cest.náklady do Kazachstanu kde sa vycestovalo do pobočky Švajč.firmy
letenky + víza Kazachstan-fakturácia bez DPH postupovali sme v zmysle § 9 ods.4 (zák. DPH)
3.ubytovanie na Slovensku, pred služ.cestou sme refakturovali s DPH
4.Taxi, ubytovanie v Kazachst.,parkovné v Rakúsku - to bol cesťák sme refakturovali bez DPH
5.Problém je diéty zamestnaca tie refaktúrovať s alebo bez DPH ????
6.Refaktúracia služb.ciest do Bratislavy bude s DPH?
Je tento spôsob refakturácie správny. Prosím poraďte Ďakujem
Vameti
12.05.08,12:10
Prosím viete mi niekto poradiť? Vopred ďakujem
Vladimír Ozimý
12.05.08,13:30
nooo čo je hlavná služba? treba si toto zadefinovať či cestovné náklady nie sú náhodou len vedľajším nákladom hlavnej služby (ja si myslím že ano). t.j. potom sa riadime hlavným plnením ak je služba poskytovaná do švajčiarska oslobodená od DPH, potom aj všetky vedľajšie náklady s tým súvisiace budú oslobodené od DPH. T.j. aj diety aj ubytovacie náklady, aj prepravné náklady všetko bez DPH.

Ak je to ale zvlášť služba tak je dôležité si určiť miesto dodania tejto služby. ak je miestom dodania tuzemsko potom jednoznačne zaťažiť slovenskou DPH.
Vameti
14.05.08,20:30
Ďakujeeem :)