gabuš
06.05.08,14:49
Dobrý deň,

mám takýto problém a potrebovala by som poradiť. Vybavujem svojmu manželovi licenciu na prevádzkovanie technickej služby - k žiadosti je potrebný aj odpis z registra trestov. Bola som na našom obecnom úrade, a chcela som vybaviť odpis resp. vypísať žiadosť, ale pracovníčka mi povedala, že k žiadosti o vydanie odpisu je potrebná ešte nejaká ďalšia žiadosť od oprávnenej osoby, resp. žiadosť od zákonom ustanovených oprávnených orgánov. Keď som sa jej opýtala aká žiadosť a od koho by mala byť, chcela som presnejšie vedieť kto je tá oprávnená osoba, nevedela mi povedať.
hanelie
06.05.08,12:53
zalobaba
06.05.08,13:31
Dobrý deň,

mám takýto problém a potrebovala by som poradiť. Vybavujem svojmu manželovi licenciu na prevádzkovanie technickej služby - k žiadosti je potrebný aj odpis z registra trestov. Bola som na našom obecnom úrade, a chcela som vybaviť odpis resp. vypísať žiadosť, ale pracovníčka mi povedala, že k žiadosti o vydanie odpisu je potrebná ešte nejaká ďalšia žiadosť od oprávnenej osoby, resp. žiadosť od zákonom ustanovených oprávnených orgánov. Keď som sa jej opýtala aká žiadosť a od koho by mala byť, chcela som presnejšie vedieť kto je tá oprávnená osoba, nevedela mi povedať.

V prípade, že vybavuješ Výpis alebo Odpis z RT pre niekoho iného, potrebuješ k tomu notársky overenú PM a jeho OP (aspoň takéto info mám).
gabuš
13.05.08,11:22
ďakujem, za rady, dúfam že to vybavím.
Žofka
14.05.08,06:11
Od januára bol zmeneý zákon o registri trestov. odpisy z registra trestov sa vydávajú len oprávneným firmám, ktorým zákon umožňuje, aby zamestnanci predkladali odpisy z registra trestov. To znamená, že musia mať potvrdenie, že v takejto firme pracujú alebo budú pracovať. Už sú vydane aj nové odpisy z registra trestov, kde je daná kolónka navyše, kde firma dá svoju pečiatku. Napr. sú to bezpečnostné služby. Ak sa vybavuje licenciu na technickú službu, podľa mňa už odpis z registra mu nevydajú, ale policajtí si jeho odpis z registra trestov vytiahne priamo zo systému, majú na to oprávnenie.