jonathanka
06.05.08,16:17
ahojte
chcem sa poradiť , ak by niekto z Vas vedel v takom špecifickom probleme .
Ako reklamka spolupracujem s viacerými vyrobcami kam zadavame pracu a samozrejme všetky prípravy /technicke prípravy ,/ som si zaplatila podla dohodnutej sumy . Teraz chcem zmeniť dodavatela a domnievala som sa že to čo mam zaplatené je teda moje a môžem si to zobrať .. aby som to nemusela platiť inde ....
Dodavatel to však odmieta lebo že to nie je možne alebo to ma zlúčené s inými svojimi vecami - aj ked neviem prečo tie naše nerobil zvlašt
akceptujem to s divnými pocitmi lebo sa mi nezda aby som / jedna sa o niekolko desiatok tisíc , ktore v tom mam investovane .. to nemala možnosť užívať ..
Teraz argumentuje tým , že vo fakture to nemam špecifikované ako vyroba kliše teda to čo sme si davali robiť , ale ako technicka priprava tlače / a ta nie je hmotna a tak nemam čo brať uznavam dobra finta .. to ma nenapadlo ale ak by aj by nebola šanca to zobrať .. mam možnost aspon nejako zmluvne ošetriť to , aby aspon tie "moje " nevyužíval pre vlastnu potrebu ... čo by samozrejme bolo pre neho najvhodnejšie lebo teraz stačí obísť ma s tým že podlezie bežne ceny a pripravy da gratis lebo ved tie som mu zaplatila ja ?
ak mate niekto skusenosti s podobným problemom prosim poradte dakujem