lubuška
06.05.08,16:18
Ahojte všetci.

Prosím poraďte mi. Viem, že evidenciu došlej a vyšlej pošty aj v papierovej podobe t.j. knihe došlej a vyšlej pošty, kde sa jednotlivej korešpodencii pridelí evidenčné číslo, pod ktorým sa zapíše upravuje nejaká vyhláška, ktorá nariaduje, aby toto bolo robené nielen v elektronickej podobe ale aj v tej papierovej. Vie niekto z Vás o ktorú vyhlášku sa jedná, nemám čas to hľadať na webe a šéf ma núti zapisovať to do Pohody do udalostí bez evidenčného čísla. Prosím pomôžte mi. Tlačí ma čas. Ďakujem. lubuška
mladymuz
06.05.08,14:28
ničo mi tu našepkava, že by taketo veci mali byť zakomponovane v registraturnom poriadku firmy. Registraturny poriadok ma presne špecifikovať ako nakladať s pisomnosťami vratane došlej pošty, jej evidencie.
amakov
06.05.08,14:33
áno, podľa registraturneho poriadku si vedieme registraturny denník, kde zapisujeme odoslanú a došlú poštu.
viď napr.http://www.registraturnyporiadok.com/
lubuška
07.05.08,03:57
Áno, v registratúrnom poriadku to je ale nie ako nariadenie a nie pre firmu, na ktorú sa nevzťahuje povinnosť viesť registratúru. Upravuje to ešte nejaká iná vyhláška záväzná pre všetkých. Táto firma totiž nemá vypracované nijaké vnútorné predpisy, ktoré by nejakým spôsobom usmerňovali chod firmy. Pravidlá sa menia každý deň niekedy aj dvakrát za deň podľa počasia, v lepšom prípade obdeň. Preto hľadám tú vyhlášku.
anaman
07.05.08,05:29
zákon č. 395/2002 Z.z. v platnom znení v § 16 ods. 2, písm. a) stanovuje povinnosť evidovať záznamy pre všetkých pôvodcov registratúry. t.j. pre všetky firmy bez ohľadu na to, či má firma povinnosť vypracovať registratúrny poriadok alebo registratúrny plán.
anaman
07.05.08,06:28
Ak moja rada bola chápaná ako reklama tak sa ospravedlňujem, nemám záujem niekde porušovať pravidlá, chcela som iba pomôcť a adresu som zverejnila tak ako amakov včera o 5.33. Verím však, že som mnohým pomohla aspoň sa zadarmo zorientovať v problematike , ktorá je pre nich zaujímavá.