damati
06.05.08,17:42
Poraďte prosím, môžem si v občianskom združení, ktoré momentálne nemá financie sama vyplatiť náklady na školenie a potom keď OZ bude mať financie ich vyúčtovať.
Ďakujem
b.breza
07.05.08,05:26
Z čoho si chceš vyplatiť náklady na školenie, keď zrduženie nemá peniaze?
Napr. pokladňa 0, náklady na školenie 1000,-, zostatok v pokladni mínus 1000,-SK ?
Náklady na školenie si môžeš dať preplatiť združeniu, až bude mať financie.
Jana Acsová
07.05.08,05:40
Skúste cez záväzok voči zamestnancovi, ak sa jedná o zamestnanca. T.j. predpis záväzku: náklad/záväzok.

Keď budú peniaze v hotovosti uhradíte záväzok. Záleží aj na tom, aké doklady máte k dispozícii (faktúra, hotovostné vyúčtovanie). Ale predpokladám, že navrhnuté riešenie by mohlo byť schodné.
damati
03.06.08,13:22
Skúste cez záväzok voči zamestnancovi, ak sa jedná o zamestnanca. T.j. predpis záväzku: náklad/záväzok.

Keď budú peniaze v hotovosti uhradíte záväzok. Záleží aj na tom, aké doklady máte k dispozícii (faktúra, hotovostné vyúčtovanie). Ale predpokladám, že navrhnuté riešenie by mohlo byť schodné.
Mám faktúru, ktorou mám vyplatiť sumu za školenie, nie som zamestnancom občianskeho združenia, v súčasnosti OZ nemá financie na zaplatenie faktúry za moje školenie. Chcem si ho sama vyplatiť a OZ mi peniaze vráti, keď bude mať financie. Poraďte prosím, ako to mám najlepšie urobiť, aby to bolo účtovne v poriadku. Ďakujem pekne.