Kvietok69
06.05.08,17:43
Prosim vas pekne, chcem sa len uistit v jednej veci: Ak firma (zaoberajuca sa drvivou vacsinou poskytovanim sluzieb) vystavi fakturu napriklad za dodavku a montaz elektrotechniky, ale pritom nema doslu fakturu na zakupenie tychto komponentov, ide o sprosty podvod, vsak? Dobre tomu rozumiem? Uz ani nemusim dalej rozmyslat ako to zauctovat, vsak?
mladymuz
06.05.08,15:49
nie, nie je to podvod. danova kontrola si velmi rada posvieti na taketo veci, lebo sa naozaj tam moze skryvat vselico ale preco nie. Zalezi na tom, aka bude objednavka na dany vykon. Ja si kludne mozem sluzbu objednat u elektrikara s tym, ze mi vypracuje podla projektu elektroinstalacie (ak to uz sucastou nebolo) zoznam materialu, ktory mam nakupit a ked to budem mat, pride zamontuje, urobi podla predpisov vsetky skusky vyda reviznu spravu.
Vsetko toto sa moze udiat takmer bez jedinej koruny nakladu vynalozenu na dany vynos.
Kvietok69
06.05.08,19:06
Ale v tomto pripade ide o to, mladymuz, ze v podstate firma fakturuje dodavku materialu (+ montaz), ktory do firmy nekupila. De facto predava nieco, co nema. Co nekupila. Teda fakturu na predaj materialu vystavit vie, ale doniest doklad o kupeni tohto materialu nevie. Chapes?
Kvietok69
06.05.08,19:19
Vlastne mi ide o to, ako sa da z takejto prekernej situacie potazmo nejako dostat. Vopred dakujem.
mladymuz
06.05.08,19:23
Podvod chapem ako umyselny cin kedy sa niekto umyselne obohatil. Je na 100% iste, ze to, co fakturuje ako material nebol v skutocnosti dodany? Je ine ak ho nevie vydokladovat, lebo to nakupil bez dokladu od ineho subjektu a ine, ak je dodavka materialu fiktivna.
V kazdom pripade sa vystavuje velkemu riziku pretriasania pri kontrole.
Kvietok69
07.05.08,11:51
Dodavka materialu nie je fiktivna. Ale nakupoval bez dokladu. Ale aj tak, ako vravis, vystavuje sa riziku pretriasania. Skusim to dat na vynosy z poskytovania sluzieb. Co ine mi ostava? Dakujem za rady a ochotu.