Dáša_
06.05.08,19:46
Absolvovali ste prosím niekto s dieťaťom operáciu na úpravu škúlenia? Rada by som sa popýtala na pár drobností. Žial, na klinike sa s nami veľmi nebavili, proste operovať, vybaviť vyšetrenia a hotovo :(
luciaq
15.05.08,11:02
to sa da operovat?
Jara
15.05.08,11:20
Moja kolegyňa bola s dcérkou pred 2 rokmi. Dievčatko nosí síce okuliare ale neškúli ma krásne očká a tie okuliare ma tak krásne /teraz ich fakt robia také pekné/ že je ako bábika. Držím prsty a myslím, že ak to lekári odporučili tak neváhaj
Monika Kováčová
15.05.08,11:26
Máme ísť k MUDr. Fischerovej na Kramáre : stále čakáme, kým budeme 3 týždne v kuse bez sopla.
Olice
15.05.08,13:36
Máme ísť k MUDr. Fischerovej na Kramáre : stále čakáme, kým budeme 3 týždne v kuse bez sopla.
MUDr. Fischerová je dobrý odborník aj človek. Operovala škúlenie aj mojej kolegyni na detskej očnej klinike (mala povolenú výnimku ako dospelá) a po operácii bolo vyditeľné zlepšenie.
kukučka
15.05.08,14:05
Všetci sa čudovali, že sa nebojím, moja mama sa tiež bála a dlho to odkladala, ale vtedy bolo treba podpísať reverz. A naozaj to "nič" nebolo, bola som v nemocnici týždeň pred operáciou a týždeň po nej , pre mňa to bol výlet s kopou zážitkov! :D :D :D
Ale odvtedy ubehlo skoro polstoročie... Držím palce, dnes je to rutina.
Dáša_
15.05.08,17:42
Absolvovali sme konzultáciu na kramároch a tam nám povedali, že 4 dni hospitalizacia (poistovna Apollo).
Tak sme skusili este Zilinu a čuduj sa svet, rvnaky vykon sa robi skoro ambulantne, rano sa pride a ak nie je problem, okolo 3 sa odchádza.

Naviac, na kramaroch sa tvárili, že ich obťažujeme, otazky sa nepripúšťali :eek:
v Žiline (sukromne centrum, ale hradené poisťovňami) úplne iný prístup - dostala som odpovede na všetky otázky, snaha problemy riešiť ku spokojnosti "zíkazníkov" . Verim teda, že aj ku prospechu zákazníkov.
Olice
15.05.08,18:56
Absolvovali sme konzultáciu na kramároch a tam nám povedali, že 4 dni hospitalizacia (poistovna Apollo).
Tak sme skusili este Zilinu a čuduj sa svet, rvnaky vykon sa robi skoro ambulantne, rano sa pride a ak nie je problem, okolo 3 sa odchádza.

Naviac, na kramaroch sa tvárili, že ich obťažujeme, otazky sa nepripúšťali :eek:
v Žiline (sukromne centrum, ale hradené poisťovňami) úplne iný prístup - dostala som odpovede na všetky otázky, snaha problemy riešiť ku spokojnosti "zíkazníkov" . Verim teda, že aj ku prospechu zákazníkov.
Tak daj potom vedieť ako to dopadlo, iste treba ísť tam, kde je lepší prístup, o tom niet pochýb.
Dáša_
15.05.08,18:59
Tak daj potom vedieť ako to dopadlo, iste treba ísť tam, kde je lepší prístup, o tom niet pochýb.
OK, termin mame vdaka dovolenke (našej) na jul.
Monika Kováčová
06.07.08,11:47
No ako Dáška?
My sme odoperovaní už od 4.6. u MUDr. Fischerovej na Kramároch...
Neuveriteľné, ako sa operácia podarila: sama lekárka bola nadšená. Ja tiež, Riško ani netuší, čo mu robili (2 roky). Zmena napohľad viditeľná, dokonca sa už nepotkýna... Vďaka Bohu.
Olice
06.07.08,12:22
No ako Dáška?
My sme odoperovaní už od 4.6. u MUDr. Fischerovej na Kramároch...
Neuveriteľné, ako sa operácia podarila: sama lekárka bola nadšená. Ja tiež, Riško ani netuší, čo mu robili (2 roky). Zmena napohľad viditeľná, dokonca sa už nepotkýna... Vďaka Bohu.


Absolvovali sme konzultáciu na kramároch a tam nám povedali, že 4 dni hospitalizacia (poistovna Apollo).
Tak sme skusili este Zilinu a čuduj sa svet, rvnaky vykon sa robi skoro ambulantne, rano sa pride a ak nie je problem, okolo 3 sa odchádza.

Naviac, na kramaroch sa tvárili, že ich obťažujeme, otazky sa nepripúšťali :eek:
v Žiline (sukromne centrum, ale hradené poisťovňami) úplne iný prístup - dostala som odpovede na všetky otázky, snaha problemy riešiť ku spokojnosti "zíkazníkov" . Verim teda, že aj ku prospechu zákazníkov.
Ermon (Monika), keď si so synom absolvovala operáciu na Kramároch, aký máš dojem, pripúšťali sa otázky, aký bol prístup, koĺko ste boli hospitalizovaní? Celkom ma to zaujíma, keďže Dáša nebola spokojná. Aj keď je najdôležitejší celkový výsledok, a ten je ako píšeš viac ako uspokojivý :).
Dáša_
06.07.08,16:17
Máme termín na štvrtok. Zajtra ideme na kardiologiu a na anesteziologiu, tak som zvedava, aký bude výsledok. Podla všetkého budeme musiet cez noc ostat v nemocnici.

AKo dlho boli oči po operacii citlivé? Treba ich nejak chraniť pred slnkom? Vďaka počasiu mám momentálne z toho trochu obavy.
Monika Kováčová
06.07.08,18:00
Riško mal len trošku krvavé vnútorné očné kútiky pár dní. Dávali sme týždeň - dva pozor na prievan a prach (nehral sa na pieskovisku). Kvapkali sme očné kvapky a natierali Opthamoframikoin tri krát denne asi tri týždne.
Jeden deň bol prijatý, druhý operovaný a na tretí išiel domov.
Som veľmi spokojná.
Sestričky boli milé aj lekári (až na jednu pani dôležitú - vrchnú), ale treba ju ignorovať...
Prostredie samozrejme vidieť, že nemajú peniaze na nábytok a výmenu okien... zišlo by sa.
Som so zákrokom veľmi spokojná, a to je čo povedať...
Dáša_
06.07.08,18:44
Riško mal len trošku krvavé vnútorné očné kútiky pár dní. Dávali sme týždeň - dva pozor na prievan a prach (nehral sa na pieskovisku). Kvapkali sme očné kvapky a natierali Opthamoframikoin tri krát denne asi tri týždne.
Jeden deň bol prijatý, druhý operovaný a na tretí išiel domov.
Som veľmi spokojná.
Sestričky boli milé aj lekári (až na jednu pani dôležitú - vrchnú), ale treba ju ignorovať...
Prostredie samozrejme vidieť, že nemajú peniaze na nábytok a výmenu okien... zišlo by sa.
Som so zákrokom veľmi spokojná, a to je čo povedať...


No už aby to bolo za nami. Trochu sa bojim toho prachu a prievanu. Ale prežili mnohí, prežijeme aj my :).
Monika Kováčová
07.07.08,17:33
Budem vám držať palce vo štvrtok, viem presne čo prežívaš... ja som zažila prebdené noci plné strachu a modlila som sa tri dni v kuse. Pomohlo.

Ale píšeš Dáška, že asi budete musieť ostať na noc... No vieš, ja by som určite na noc zostala, pretože tá celková anestézia nie je sranda... Neviem v akom veku máš ty dieťa, ale ver mi, že je to riadna bomba na detský organizmus. Bože neviem, čo by som s ním robila doma... Zicher, je zicher, prespali sme a na druhý deň po kontrole sme išli domov...
Dáša_
07.07.08,17:39
Budem vám držať palce vo štvrtok, viem presne čo prežívaš... ja som zažila prebdené noci plné strachu a modlila som sa tri dni v kuse. Pomohlo.

Ale píšeš Dáška, že asi budete musieť ostať na noc... No vieš, ja by som určite na noc zostala, pretože tá celková anestézia nie je sranda... Neviem v akom veku máš ty dieťa, ale ver mi, že je to riadna bomba na detský organizmus. Bože neviem, čo by som s ním robila doma... Zicher, je zicher, prespali sme a na druhý deň po kontrole sme išli domov...

Synátor má skoro 8 a naviac, už máme jednu celkovú anestézu za sebou, ked mal v ušiach trubičky. Vtedy vracal dost, ale to robili aj nosne mandle, tak sme to pripisovali tomu.

Inak, v žiline to bežne robia ako ambulantný výkon v celkovej anesteze. Dnes sme absolvovali aj anesteziologické vyšetrenie a lekar sa vyslovil, že ona anasteza ani nei je tak velky problem, ako skor ten oblbovák, čo dávajú predom.

Tak som zvedava, ak by išlo všetko OK, tak nas poobede pustia domov.
Monika Kováčová
07.07.08,17:43
ten oblbovák, to bude ten sirupček, čo som si pýtala od sestričky domov.... účinkoval do 15 min. a z môjho hyperaktívneho neposeda bolo ležiace a žmúriace tiché nemluvňa... :):):):)
Dáša_
07.07.08,17:46
Presne tak, ja si to pamatam z narkozy na ušnom. Ostala mi v rukach len taká handra. Ale to bolo pred skoro 3 rokmi. Tak uvidíme, ako to bude vyzerat.
Dáša_
11.07.08,04:44
Riško mal len trošku krvavé vnútorné očné kútiky pár dní. Dávali sme týždeň - dva pozor na prievan a prach (nehral sa na pieskovisku). Kvapkali sme očné kvapky a natierali Opthamoframikoin tri krát denne asi tri týždne.
Jeden deň bol prijatý, druhý operovaný a na tretí išiel domov.
Som veľmi spokojná.
Sestričky boli milé aj lekári (až na jednu pani dôležitú - vrchnú), ale treba ju ignorovať...
Prostredie samozrejme vidieť, že nemajú peniaze na nábytok a výmenu okien... zišlo by sa.
Som so zákrokom veľmi spokojná, a to je čo povedať...

No, tak je to za nami. Išli sme domov ešte ten isty den. Trochu vracal este aj doma, ale noc uz bola OK. Len teraz vidí dvojmo a dožaduje sa odpovede na otázku, koľko to potrvá a kedy už bude vidieť normálne?

Nespomínaš si, ako dlho trvalo rozmazané videnie?
A ešte, vyberali vam aj stehy alebo pouzili nejakú inú technologiu?
Monika Kováčová
11.07.08,05:09
Dáška, tak som rada, že to máte za sebou, mne tiež veľmi odľahlo...

Stehy vypadli samé, nikto ich nevyberal...
A vôbec som nezaregistrovala, že by Riško videl dvojmo. Asi preto, že má len dva roky a nevie to vyjadriť... Ale dal sa poctivo nosiť na rukách asi tri dni, rozmaznanec jeden.
Dáša_
11.07.08,05:19
Dáška, tak som rada, že to máte za sebou, mne tiež veľmi odľahlo...

Stehy vypadli samé, nikto ich nevyberal...
A vôbec som nezaregistrovala, že by Riško videl dvojmo. Asi preto, že má len dva roky a nevie to vyjadriť... Ale dal sa poctivo nosiť na rukách asi tri dni, rozmaznanec jeden.

Lekarka nam povedala, ze tu vrchnu vrstvu nesila, ale lepila, aby nebolo treba vytahovat stehy.
A to nosenie by s tym dvojitym videnim aj mohlo suvisiet. Tak hovoriš 3 dni? To je v pohode. Uz si dojednaval, ze ho budem na obed krmit:)
Teraz uz to bude len kazdym dnom lepsie. Zatial sa mu oci zbehli k nosu, ale bude to dobre.
Som rada, ze je to za nami.
andrea.d
15.07.08,13:31
Chcela by som sa spytat, ci na Kramaroch na ocnom oddeleni (detskom) je dovolene, aby hospitalizovane dieta bolo s rodicom (aj v noci)?
Dakujem!
(citala som totiz clanok o nejakych nadstandardnych izbach na Kramaroch, kde ta moznost je, ale predpokladam, ze tych nadstand.izieb tam nie je vela...)
Monika Kováčová
15.07.08,15:27
Chcela by som sa spytat, ci na Kramaroch na ocnom oddeleni (detskom) je dovolene, aby hospitalizovane dieta bolo s rodicom (aj v noci)?
Dakujem!
(citala som totiz clanok o nejakych nadstandardnych izbach na Kramaroch, kde ta moznost je, ale predpokladam, ze tych nadstand.izieb tam nie je vela...)


áno my sme tam tak boli... pre dieťa do 3 rokov musí byť umožnený sprievod rodiča: zdravotná poisťovňa to prepláca. Ako je to so staršími deťmi (v noci) neviem, ale cez deň tam mamu mali.
SAIVI
17.07.08,09:39
myslým že dvojité videnie po operácii nie je dobré. ...ja som ju tiež absolvovala- niekoľkokrát : ( Na predoperačnom vyšetrení mi robili pokus či nebudem mať dvojité videnie, tým že mi znecitliveli oko a natiahli mi ho do požadovanej polohy nejakou pinzetou... dvojmo som nevidela, ani po operácii..., ale po pár týždňoch som už mala oko zas posunuté naspäť... takže som to už po toľkých operáciách vzdala. Tiež ma moj doktor poslal za pani doktorkou Fisherovou, ale nemohli ma tam odoperovať, kvoli tomu že som dospelá...
Dáša_
18.07.08,13:39
myslým že dvojité videnie po operácii nie je dobré. ...ja som ju tiež absolvovala- niekoľkokrát : ( Na predoperačnom vyšetrení mi robili pokus či nebudem mať dvojité videnie, tým že mi znecitliveli oko a natiahli mi ho do požadovanej polohy nejakou pinzetou... dvojmo som nevidela, ani po operácii..., ale po pár týždňoch som už mala oko zas posunuté naspäť... takže som to už po toľkých operáciách vzdala. Tiež ma moj doktor poslal za pani doktorkou Fisherovou, ale nemohli ma tam odoperovať, kvoli tomu že som dospelá...

Dnes sme boli na kontrole a lekárka tvrdí, že to dvojité videnie je normálne. Povodne sme mali odchylku 11 stupnov von, teraz máme 4 stupne dnu. Začíname cvičiť, aby sa oči dostali do normálnej polohy a nacvičili sme aj priestorové videnie.
Dáša_
22.08.08,15:27
Tak daj potom vedieť ako to dopadlo, iste treba ísť tam, kde je lepší prístup, o tom niet pochýb.

Vratim sa k našej očnej operácii.
Skoro mesiac po výkone syn stále videl dvojmo. Lekárka tvrdila, že to je normálne, mozog si musí navyknút opať na priestorové videnie - pred operáciou ho nemal.
Potom sme sa dohodli v očnej ambulancii a cca 2 týždne sme chodili na cvičenie priestoroveho videnia na prístroj. Viditelne to pomáhalo, zo dna na den boli lepsie a lepsie vysledky, skoro okamžite prestal vidiet dvojmo. Dokonca sa mu obnovilo priestorove videnie, čo pred operáciou nemal. A podla dnešného vyšetrenia zrejme nebude treba ani okuliare.
Aby som to zhrnula, naozaj som nečakala, že to bude trvať tak dlho. Ale vysvetlenie lekarky je také, že u malych detí nei je problem, oko ešte nei je stabilizované, prisposobi sa rychlo. U dospelých ma operácia v podstate iba kozmeticky význam, priestorové videnie sa už neobnoví (testuje sa na prístroji).
Nakolko syn ma uz 8, nácvik priestorového videnia trval dlhšie, ale zjavne sa to cele podarilo.

Hoci pred dvoma týždnami som bola nešťastná a nadávala si, že načo sme to absolvovali, ked to velmi vidiet nebolo, dnes som už rada, že je to za nami.
UBIKA25
23.06.10,05:04
aj my ideme s dcérkou 6 rôčkou do ZA velmi sa toho bojím...čítam a pozerám bojím sa toho len, že je to ambulantná operácia sa mi zdá taká rýchlovka posunúť jeden sval...a môžem sa opýtať je to očné v poliklinike ZILPO?...ako sa Vám darí dnes?
neviete náhodou, či sa to vracia? dakujem
UBIKA25
23.06.10,05:06
ešte jedna otázočka cvičenie očiek ste robili na prístroji u pani doktorky? dakujem
Dáša_
23.06.10,06:10
aj my ideme s dcérkou 6 rôčkou do ZA velmi sa toho bojím...čítam a pozerám bojím sa toho len, že je to ambulantná operácia sa mi zdá taká rýchlovka posunúť jeden sval...a môžem sa opýtať je to očné v poliklinike ZILPO?...ako sa Vám darí dnes?
neviete náhodou, či sa to vracia? dakujem


ešte jedna otázočka cvičenie očiek ste robili na prístroji u pani doktorky? dakujem


Ano, robila to pani doktorka zo ZILPO. Nas ale operovala v nemocnici, lebo junior ma problemy so srdcom a tak sa anesteziolog bál robit anestezu ambulantne. Na ocnom nas rano prijali, zoperovali, a po obede okolo druhej nas prepustili domov.

po operacii to bol trochu šok, lebo oči mu utekali na opačnú stranu. Pár krát sme boli na kontrole v žiline, potom sme išli ku našej lekárke. Tá mu našla správne okuliare a výsledok bol potom už OK. Ku nej sme potom aj chodili na cvičenia a budeme chodiť aj tento rok cez prázdniny. Občas totižto, keď je moc unavený, tak mu oko ešte utečie.

Suma sumárum, som nakoniec rada, že sme sa na to celé odhodlali. Dokonca sme možno mohli ísť aj skôr.
UBIKA25
23.06.10,08:43
DAKUJEM...BOJIM SA TOHO ...AKOSI ...
Dáša_
23.06.10,08:55
DAKUJEM...BOJIM SA TOHO ...AKOSI ...

Uplne ťa chápem. Aj ja som sa bála. Naviac, keď som už vedela, že malý znáša anestézu dosť zle.

Ale prešlo to a dnes som rada, že sme to urobili.

Vieš, keď si predstavím, že kedysi táketo dieťa zobrali a bolo samé v nemocnici týžden, aj dlhšie, tak som šťastná, že dnes je to inak.
Sany
23.06.10,08:59
DAKUJEM...BOJIM SA TOHO ...AKOSI ...
vôbec sa netreba báť...moja skúsenosť..dcéra od malinka škúlila veľmi výrazne - obe oči mala takmer na nose - 25 stupňov...od dvoch rokov ju očná lekárka trápila okuliarmi, ktoré jej mali akože ťahať oči smerom von...keď už mala cez päť rokov a tri a polky okuliare, začala sa potkýnať a stále mi hovorila, že cez ne dobre nevidí a samozrejme ich odmietala nosiť...nejako sa mi podarilo dostať sa na očné na Kramáre k Doc. Gerincovi, ktorý bol v tom čase prednostom detskej očnej kliniky...bol strašne milý a po vyšetreniach mi povedal, že oči treba odoperovať najlepšie do 6 rokov, resp. kým dieťa nechodí do školy...tak aj bolo, odoperoval jej obe oči...nechal jej nejaké tuším 2 - 4 stupne - v podstate neviditeľné (to vraj pri dospievaní zvykne ísť opačne, tak aby zas nezačala škúliť smerom von)... Pol roka ešte nosila okuliare, ale každé 3 týždne sme znižovali dioptrie z 2,5...na 0,5....tie mala potom trochu dlhšie...ale pol roka po operácii znel verdikt ako pohladnie....videnie je v poriadku, očká neškúlia, okuliare netreba...dnes má dcéra (práve dnes) 22 rokov, oči úplne v poriadku...a ja som strašne rada...
Dáša_
23.06.10,09:30
vôbec sa netreba báť...moja skúsenosť..dcéra od malinka škúlila veľmi výrazne - obe oči mala takmer na nose - 25 stupňov...od dvoch rokov ju očná lekárka trápila okuliarmi, ktoré jej mali akože ťahať oči smerom von...keď už mala cez päť rokov a tri a polky okuliare, začala sa potkýnať a stále mi hovorila, že cez ne dobre nevidí a samozrejme ich odmietala nosiť...nejako sa mi podarilo dostať sa na očné na Kramáre k Doc. Gerincovi, ktorý bol v tom čase prednostom detskej očnej kliniky...bol strašne milý a po vyšetreniach mi povedal, že oči treba odoperovať najlepšie do 6 rokov, resp. kým dieťa nechodí do školy...tak aj bolo, odoperoval jej obe oči...nechal jej nejaké tuším 2 - 4 stupne - v podstate neviditeľné (to vraj pri dospievaní zvykne ísť opačne, tak aby zas nezačala škúliť smerom von)... Pol roka ešte nosila okuliare, ale každé 3 týždne sme znižovali dioptrie z 2,5...na 0,5....tie mala potom trochu dlhšie...ale pol roka po operácii znel verdikt ako pohladnie....videnie je v poriadku, očká neškúlia, okuliare netreba...dnes má dcéra (práve dnes) 22 rokov, oči úplne v poriadku...a ja som strašne rada...


U toho pána sme boli aj my, ale po tých rokoch akosi už milý nebol. Už ani neviem, ako sa ku nám správal, ale boli sme obaja, vlastne všetci traja v šoku. S prístupom v Žiline sa to nedalo porovnať.


Ale možno sme len nemali šťastie na dobrý deň.
berta
08.11.10,13:15
Moj syn tiež škuli na jedno očko, ma 5 rokov, nosi okuliare už vyše 2 roky, presne ako opisuje Sany. Uvažujeme nad operaciou. Pomôžete nam s kontaktom do Žiliny? Dakujem.
Dáša_
08.11.10,13:47
Moj syn tiež škuli na jedno očko, ma 5 rokov, nosi okuliare už vyše 2 roky, presne ako opisuje Sany. Uvažujeme nad operaciou. Pomôžete nam s kontaktom do Žiliny? Dakujem.

http://www.zzz.sk/?profil=2219
berta
08.11.10,14:20
Dakujem