denisapl
06.05.08,23:51
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadne tejto záležitosti :
30.7.2003 som kúpila osobný automobil , ktorý som používala v podnikaní do 24.4.2008( deň predaja vozidla ) Po celý uvedený čas som nepoužila odpis za vozidlo z dôvodu použitia paušálnych výdavkov. Pýtam sa, či musím získané peniaze predajom vozidla zaevidovať do príjmu. Ďakujem :)
jaja99
06.05.08,22:07
NIe, ak nebolo od roku 2003 vložené v obchodnom majetku.
denisapl
20.05.08,10:48
Auto som kúpila ako súkromná osoba. Zapožičala som ho do mojej firmy. Pocelý uvedený čas som zaň platila cestnú daň. Pri paušálnych výdavkoch DÚ nevyžaduje výkaz o majetku a záväzkoch , jevšak potrebný pre Źivn.úrad ako zábezpeka 1000 Eur. Z týchto príčin som musela platiť každoročne poistenie všeobeckej zodpovednosti za škodu. Je takéto auto zaradené v obchodnom majetku ?
Tweety
20.05.08,10:50
Auto som kúpila ako súkromná osoba. Zapožičala som ho do mojej firmy. Pocelý uvedený čas som zaň platila cestnú daň. Pri paušálnych výdavkoch DÚ nevyžaduje výkaz o majetku a záväzkoch , jevšak potrebný pre Źivn.úrad ako zábezpeka 1000 Eur. Z týchto príčin som musela platiť každoročne poistenie všeobeckej zodpovednosti za škodu. Je takéto auto zaradené v obchodnom majetku ?
Nie je, veď píšeš, že si ho kúpila ako súkromná osoba a máš ho iba zapožičané.
Denda
20.05.08,10:58
Auto som kúpila ako súkromná osoba. Zapožičala som ho do mojej firmy. Pocelý uvedený čas som zaň platila cestnú daň. Pri paušálnych výdavkoch DÚ nevyžaduje výkaz o majetku a záväzkoch , jevšak potrebný pre Źivn.úrad ako zábezpeka 1000 Eur. Z týchto príčin som musela platiť každoročne poistenie všeobeckej zodpovednosti za škodu. Je takéto auto zaradené v obchodnom majetku ?
Musíte upresniť čo myslíte zapožičaním, moja firma a kto platil cestnú daň. Akú zábezpeku máte na mysli?