Kvietocek
07.05.08,06:05
Co mam robit ked na mojom pozemku mi zacal stavat cudzi clovek a nechcem to davat na sud lebo tie sa neskutocne dlho vlecu? Mam napisat na stavebny úrad o ciernej stavbe alebo.....?
mirpo
07.05.08,04:52
Co mam robit ked na mojom pozemku mi zacal stavat cudzi clovek a nechcem to davat na sud lebo tie sa neskutocne dlho vlecu? Mam napisat na stavebny úrad o ciernej stavbe alebo.....?
Ako sa dostal na tvoj pozemok? Nie je to neoprávnený vstup...?
mladymuz
07.05.08,04:59
neopravneny vstup+stavba na cierno=celkom slusne problemy. Pred podniknutim akychkolvek krokov by som si dokladne preveril, ci ten pozemok naozaj nepatri susedovi, geodet, kataster, vsetky listiny preukazujuce vlastnictvo,a pod.
Kvietocek
07.05.08,07:59
je to moj pozemok a je to aj na LV aj na inych papieroch zabera mi cca 50m2 mojho pozemku, nechcem sa sudit lebo to trva roky a vela prachov a nervov
co mam robit ak to nechcem dat na sud? Da sa to riesit este nejak inak?
hanelie
07.05.08,08:31
upozorniť stavebný úrad a prostredníctvem neho zastaviť stavbu
Kvietocek
07.05.08,08:32
A ked ju bude vykonavat aj nadalej?
mladymuz
07.05.08,08:41
myslim, ze by nemal byt problem poziadat sud o vydanie predbezneho opatrenia. Taketo nieco sa da pomerne rychlo, samozrejme uzka spolupraca so stav. uradom. Myslim, ze tam uz vedia povedat aky dalsi postup by bol najucinnejsi vratanie zatiahnutia do toho statnej policie. Da sa presne identifikovat osoba, ktora tam stavia, alebo nie? Ak nie, jedine policia ho moze vypatrat ale tam treba podat natvrdo nejake trestne oznamenie.
Kvietocek
07.05.08,08:47
presne vieme kto tam stavia - no chcem sa vyhnut sudom pretoze su neskutocne zdlhave ale na druhej strane chcem aby ta stavba bola zastavena kym ma nevyplati
mladymuz
07.05.08,08:56
presne vieme kto tam stavia - no chcem sa vyhnut sudom pretoze su neskutocne zdlhave ale na druhej strane chcem aby ta stavba bola zastavena kym ma nevyplati

to znamena, ze vy mate medzi sebou uz urcity zmluvny vztah?V tom pripade je velmi dolezite ako postavena zmluva, kupno predajna a dava to na celu zalezitost uplne iny pohlad.
Cela tato otazka mi potom pride ako vytrhnuta z kontextu s tym, ze na pozadi su uplne ine vztahy. Potom je lepsie popisat naozaj celu situaciu tak ako je v skutocnosti od zaciatku-po koniec.
Kvietocek
07.05.08,09:02
Je to moj pozemok a viem kto na nom stavia. Nemame medzi sebou ziadne zmluvy ani nic co by mu davalo povolenie na mojom pozemku stavat. Jednoducho zacal stavat a stavbou zasahuje aj na moj pozemok. Dohodnut o tom ze tu cas mojho pozemku odkupi (kde zasahuje stavbou) nechce ani pocut. Jednoducho ignoracia a drzosť. Na sud to nechcem dat lebo ako som uz pisala trvaju velmi dlho.
Asi bude dobre upovedomit stavebny urad - nech sa oni k tomu vyjadria.
vieroslava
07.05.08,09:19
Dôležité je vedieť, či má aj stavebné povolenie. Ak áno, mal mať pred zahájením stavby túto na základe vytyčovacieho výkresu z projektu vytýčenú oprávneným geodetom. V tomto prípade jednoznačne doporučujem osloviť stavbený úrad s požiadavkou o zastavenie stavby z dôvodu nedodržania podmienok projektovej dokumentácie a stavebného povolenia.
Ak stavebné povolenie nemá, treba osloviť stavebný úrad s oznámením o čiernej stavbe.
Samozrejme začni aj rokovania so stavebníkom, ak sa neviete dohodnúť verbálne, napíš doporučenú výzvu, s doručením do vlastných rúk, kde ho vyzveš na riešenie situácie, buď zastaviť stavbu, alebo odpredaj pozemku.

Len pre malé ukľudnenie pre teba, ak je stavba povolená, tento problém mu vyskočí pri kolaudácii a porealizačnom zameraní geodetom a problém bude musieť aj tak s tebou riešiť, inak by mu po správnosti stavbu nemali skolaudovať, ani zapísať do katastra.