Rudino
07.05.08,07:58
Ahojte poradáci, vie mi niekto poradiť ako sa daju účtovať v Money S3 zásoby metodou A vrátane nedokončenej výroby.
------------------------------------------
- nákup materiálu na sklad
- vydaj materiálu zo skladu
-----------------------------
- prírastok nedokončenej výroby
- úbytok nedokončenej výroby
-------------------------------
- príjem výrobkov
- vydaj výrobkov
----------------------------
Ďakujem
Atreides
07.05.08,13:04
---
Atreides
07.05.08,13:10
- nákup materiálu na sklad (prijemka 112/111)

- vydaj materiálu zo skladu (toto sa uctuje pomocou jedneho dokladu vyroba 501/112)
- prírastok nedokončenej výroby (121/611)

- úbytok nedokončenej výroby (tiez sa uctuje pomocou jedneho dokaldu vyroba 611/121)
- príjem výrobkov (123/613)

- vydaj výrobkov (vydajka 613/123)

Samozrejme pre taketo uctovanie je potrebne najprv prednastavit spravne uctovanie skladov alebo skladovych skupin. Nastavit zlozene karty typu vyrobok pre vyrobu nedokoncenej vyroby a hotovych vyrobkov.
Rudino
12.05.08,09:09
Ďakujem za stručné poradenie.,Ja mám záujem o podrobnejší postup práce, nastavenia. Účtovanie je v Sklade alebo samostatnom module?
Atreides
22.05.08,09:33
Veskere uctovanie sa nastavuje v module sklad. Podrobnejsie nastavenie je na dlhsiu diskusiu. Urcite sa to neda prejst par riadkami v takejto diskusii. Je potrebne analyzovat strukturu skladu a podla toho navrhnut uctovanie. Potom rozhodnut na akej urovni sa uctovanie nastavi. Sklad, skladove skupiny, skladove karty. Ak s nastavenim uctovania skladov nemate skusenosti, najlepsie asi urobite ak sa obratite so ziadostou o konzultacie na niektoreho z certifikovanych profesionalov: http://www.csw.sk/clanky/556319
Rudino
11.06.08,10:27
Má niekto praktické skúsenosti s modulom "výroba" v podvojnom účtovníctve programu Money S3.