lutsine
07.05.08,08:06
Ako to správne napísať,ak chcem zamestnancovi oznámiť,že s ním končime pracovný pomer. pracuje u nás na dohodu o vykonaní práce. Existuje nejaky vzor?
lutsine
07.05.08,06:08
Prosím dosť mi to súri.
Muška
07.05.08,06:31
...a nesplnil úlohu, na ktorú bola uzatvorená dohoda o vykonaní práce?

Zákonník práce
(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.
lutsine
07.05.08,06:54
No neplni si pracovne povinnosti,nechodi do prace posledny tyzden, bez udania dovodu a neodovzdal ani odpracovane hodiny za mesiac april. tak mu chcem dohodu zrusit,aby som zbytocne neplatila odvody. Ako mu to mam napisat?
Muška
07.05.08,06:59
Podľa mňa záleží, čo máte napísané v "Dohode o VP"....ak neplní to na čom ste sa v dohode dohodli, tak mu musíte napísať, že "odstupujete" od dohody podľa vyššie uvedeného §, nakoľko úlohu , ktorá bola dohodnutá v danom termíne nesplnil.
jana&magda
12.09.12,17:40
Ahojte,
Prosim radu...
Mam dohodara, ktory cez leto nevykonaval cinnost, bol odhlaseny zo SP, musim mu pisomne ukoncit dohodu o vykonani prace a znova ju uzatvorit k 1.9.? (uz je znova prihlaseny na SP), alebo staci dohoda, ktora bola povodne uzatvorena do 31.12.2012?
Dakujem velmi pekne.