mediastore
07.05.08,08:30
potreboval by som radu skusených uzivatelov porady ohladom odmietnutia zápisu zmien do OR.cely prípad stojí takto:
1:vo valnom zhromazdení som zabudol uviest rodne cislo noveho konatela
2:den vzniku funkcie som napisal na 9.4.2008 a v navrhu do zapisu zmien do OR som mal datum 8.4.2008.
Chcel by som podat namietku,lenze neviem ci bude problemom ak bude opravene VZ a datum tam bude napr. dneskajsi,a tiez musim kompletne prepisat návrh na zapis do OR,ak bude opravene VZ?
Prosim poradte,dost to je dolezite (ako vzdy :) )
DAKUJEM !!!
Chobot
07.05.08,10:09
potreboval by som radu skusených uzivatelov porady ohladom odmietnutia zápisu zmien do OR.cely prípad stojí takto:
1:vo valnom zhromazdení som zabudol uviest rodne cislo noveho konatela
2:den vzniku funkcie som napisal na 9.4.2008 a v navrhu do zapisu zmien do OR som mal datum 8.4.2008.
Chcel by som podat namietku,lenze neviem ci bude problemom ak bude opravene VZ a datum tam bude napr. dneskajsi,a tiez musim kompletne prepisat návrh na zapis do OR,ak bude opravene VZ?
Prosim poradte,dost to je dolezite (ako vzdy :) )
DAKUJEM !!!

AK ide o odmietnutie, tak dúfam, že je ešte čas na odvolanie. V odvolaní treba uviesť správne údaje a môžeš priložiť opravenú zápisnicu z VZ, myslím, že môže byť aj s iným dátumom, než bolo konanie VZ.

A ktorý dátum bude správny, ten, čo je v zápisnici - 9.4., alebo ten čo je v návrhu - 8.4.?
mediastore
07.05.08,10:21
Casu mame na podanie dost,vcera sme prevzali odpoved.Spravny datum je ten ktory bol na návrhu takze musime opravit hocijak VZ uz aj kvoli nedopisaniu rodneho cisla.Volali sme aj do TT,odporucili nas na pravnikov :(.Super ochota z ich strany :mad: .Keby som potreboval tak od zaciatku vyuzijem ich sluzby.Nie jednu zmenu mi zapisali do OR,akurat s podanim namietky mam prvu skusenost.DIKY
freeiurist
18.05.08,16:03
Ak si este nepodal tie namietky tak odporucam:

- netreba novy navrh (tlacivo)
- podane namietky zretelne oznacit ako Namietky proti odmietnutiu vykonania zapisu v registracii ...Re/..../2008
- v podanych namietkach uviest, tymto podavate namietky proti odmietnutiu vykonania zápisu, súčasne odstraňujete nedostatky, pre ktore bolo vykonanie zapisu odmietnute a to tak, ze predkladate sudu opravene znenie zapisnice z VZ podpisane predsedom a zapisovatelom, ktore obsahuje rodne cislo vymenovaneho konatela a den vzniku jeho funkcie, ktory sa zhoduje s dnom vzniku funkcie uvedeným v návrhu (taktiez listinu pritomnych podpisanu vsetkymi pritomnymi spolocnikmi) nakoľko v dôsledku zrejmej nesprávnosti pri pôvodnom vyhotovení zápisnice z VZ došlo k neuvedeniu rodneho cisla vymenovaneho konatela a nespravnemu uvedeniu dna vzniku jeho funkcie a ziadate aby sud vykonal na zaklade podaneho navrhu po doplnení prilohy v konani o namietkach zápis do obchodného registra
_netreba poplatok!!!!
tomas_s
28.11.08,11:50
Ahojte,
rovnako by som potreboval radu suviasiacu s odmietnutim zapisu udajov do OR ohladne zalozenia sro cky.
Vzhladom na to ze ziadost bola zamietnuta, potrebujem podat namietku a sucasne potrebujem aby medzi terminom schvalenia vzniku spolocnosti a jej samotnym vznikom bol este niekolkodnovy casovy interval. Je to zdovodu uchadzania sa prispevku na podnikanie z uradu prace.
Potrebujem preto vyplnit snova tlacivo na navrh na zapis sro s inym datumom navrhu na vznik spolocnosti alebo staci tuto zalezitost napisat do namietky?

V pripade ak namietka bude odstranena je mozne ze sud najde este ine formalne nedostatky alebo skuma uz len tu prvotnu pricinu dovodu zamietnutia?
vdaka
Vladimír Ozimý
14.07.09,06:12
ja sa chcem len opýtať či námietka musí mať formu ako je uvedené na stránke ministerstva alebo to môže byť formou listu...nikde som nenašiel že je formulár povinný na podanie námietok proti zápisu do ORSR ale pre istotu si to overujem
bv_alexandra
14.07.09,06:20
ja sa chcem len opýtať či námietka musí mať formu ako je uvedené na stránke ministerstva alebo to môže byť formou listu...nikde som nenašiel že je formulár povinný na podanie námietok proti zápisu do ORSR ale pre istotu si to overujem
My sme to písali bežnou formou listu, a bolo nám to prijaté. Skúsim pozrieť ak to ešte mám v pc tak priložim;)
-----------------------------------
TAK SOM TO NAšLA A PRILADAM:)
Vladimír Ozimý
14.07.09,06:41
My sme to písali bežnou formou listu, a bolo nám to prijaté. Skúsim pozrieť ak to ešte mám v pc tak priložim;)

ja si to myslím tiež že by to malo byť v pohode lebo v zákone 25/2004 to uvedené nie je takže nie je to povinná forma...ja len pre istotu...
bv_alexandra
14.07.09,06:46
NAšLA SOM TO A PRILOžILA VYššIE K PRíSPEVKU;););)
Sinkl
18.01.11,19:00
Dobrý deň resp. večer. Potrebovala by som poradiť, budem Vám vďačná. Prišlo mi oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti do OR, a to z dôvodu, že sa nezhodoval predmet podnikania resp. nezhodovalo sa jedno slovo v návrhu so zakladateľskou listinou. Súd ma upozornil, že mám podať nové tlačivo návrhu s osvedčeným podpisom štatutára. Nové tlačivko mám ale nerozumiem tomu s osvedčeným podpisom štatutára. Mám opäť dodať pospisový vzor konateľa alebo podpis na návrhu dať overiť? Poraďte mi prosím. Vopred veľmi ďakujem
Sinkl
19.01.11,10:59
Dobrý deň resp. večer. Potrebovala by som poradiť, budem Vám vďačná. Prišlo mi oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti do OR, a to z dôvodu, že sa nezhodoval predmet podnikania resp. nezhodovalo sa jedno slovo v návrhu so zakladateľskou listinou. Súd ma upozornil, že mám podať nové tlačivo návrhu s osvedčeným podpisom štatutára. Nové tlačivko mám ale nerozumiem tomu s osvedčeným podpisom štatutára. Mám opäť dodať pospisový vzor konateľa alebo podpis na návrhu dať overiť? Poraďte mi prosím. Vopred veľmi ďakujem

poraďte prosím
Gabca
19.01.11,11:10
podpis na návrhu overiť, veď aj na pôvodnom návrhu si mala overený podpis, v podstate aby mohli chybný dokument vymeniť za dobrý, musí mať všetky náležitosti ako pôvodný.
Sinkl
20.01.11,19:58
Ďakujem, veľmi pekne.
yukaya
26.04.11,10:40
ahojte , prosim vas potrebujem poradit, prislo mi odmietnutie zmeny zapisanych udajov... citujem: Zmenu zapis. udajov nemozno vykonat z dôvodu nesplnenia podmienok podla §6 ods 1 pism c) zak. 530/2003 o OR
*/ sú spolu s návrhom na zápis predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom,/*
Navrhovateľ nepredložil listinu ustanovenu v prilohe č. 8 vyhlasky 25/2004 a to rozhodnutie valneho zhromazdenia spol. o odvolani konatela. Z rozhodnutia musi byt zrejme ktorym dnom jeho funkcia zanika. - tolko z listu z or.
Odvolali sme konatela.. povodne boli 2, no jeden z nich je zruseny. vo valnom zhrom. mame ze bol schvaleny prevod obch. podielu. Mam teraz urobit dodatok k valnemu zh. alebo kde bude dalsi bod Odvolanie konatela? a navrh na zapis mam iba opravit v casti kde je datum zaniku funkcie? Lebo som tam napisala ze dnom vymazu z OR.
yukaya
28.04.11,05:13
ahojte , prosim vas potrebujem poradit, prislo mi odmietnutie zmeny zapisanych udajov... citujem: Zmenu zapis. udajov nemozno vykonat z dôvodu nesplnenia podmienok podla §6 ods 1 pism c) zak. 530/2003 o OR
*/ sú spolu s návrhom na zápis predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom,/*
Navrhovateľ nepredložil listinu ustanovenu v prilohe č. 8 vyhlasky 25/2004 a to rozhodnutie valneho zhromazdenia spol. o odvolani konatela. Z rozhodnutia musi byt zrejme ktorym dnom jeho funkcia zanika. - tolko z listu z or.
Odvolali sme konatela.. povodne boli 2, no jeden z nich je zruseny. vo valnom zhrom. mame ze bol schvaleny prevod obch. podielu. Mam teraz urobit dodatok k valnemu zh. alebo kde bude dalsi bod Odvolanie konatela? a navrh na zapis mam iba opravit v casti kde je datum zaniku funkcie? Lebo som tam napisala ze dnom vymazu z OR.

PROSIM POMOC...
sroservis
28.04.11,11:32
Ak tomu správne rozumiem, jedného konateľa ste zabudli odvolať (bol aj spoločník a previedol svoj obchodný podiel?), ale napriek tomu ste ho chceli dať vymazať z obchodného registra?

Ak je to tak (a rozhodnutie o odvolaní konateľa nebolo ani prijaté), je potrebné, aby príslušný orgán (ak má spoločnosť teraz aktuálne viacerých spoločníkov - tak VZ, ak má iba jedného spoločníka tak - jediný spoločník) rozhodol o odvolaní príslušného konateľa.

Ak rozhodnutie o odvolaní konateľa bolo prijaté, ale v zápisnici je uvedená chyba, opravte ju zmenou zápisnice (nech ju podpíše predseda VZ + zapisovateľ).

Následne túto listinu (nové rozhodnutie alebo opravu zápisnice - 2x ak ste návrh podávali v listinnej forme), námietky + opravené návrhové tlačivo, podajte na register v lehote na podanie námietok.

Všetko dobré.
VladoaKatka
09.05.11,14:05
Ja by som sa chcela spýtať, ako je to v prípade odmietnutia zapísania zmien, ak sú len vecné chyby v návrhovom tlačive, ale prílohy sú v poriadku.
Chcem podať námietku po dohode s konateľom tak, že vypíšeme nové návrhové tlačivo.
Ako to máme riešiť s prílohami?
Musíme ich znova doložiť alebo na strane 16 - bez príloh s poznámkou, že prílohy boli predložené v pôvodnom podaní - môže to tak byť?
Cvigy
15.12.11,13:24
Dobrý deň,
chcem sa opýtať odmietli mi na Obchodnom registry v Košiciach zápis zmeny kvôli zle uvedenej adrese ( preklep na súpisnom čísle domu) je potrebné dodať na register znovu celý návrh overený u notára alebo stačí v námietke uviesť opravu?
twe
17.12.11,11:05
V namietkach opravu.
uviest presne co menite a potom uz zapisu
SKMZ
29.10.21,08:03
Dobrý deň, prosím toto odvolanie treba ručne podpísať alebo to stačí to len takto poslať cez slovensko.sk? Ďakujem :)