Misicka21
07.05.08,11:48
Ahojte, trapy ma menší problém, mám zamestnanca(administratívna pomoc) už pomaly 3mesiace a ešte stále jej to nejde, pýta sa to isté stále, zabudne pri prepisovaný čísel dopísať číslo alebo ho vynechá, a podobné, mám ešte čakať či sa to opravý alebo to skončiť?? je mi to kamaratka, hmm??
Zoltán Kovács
07.05.08,09:50
Ahojte, trapy ma menší problém, mám zamestnanca(administratívna pomoc) už pomaly 3mesiace a ešte stále jej to nejde, pýta sa to isté stále, zabudne pri prepisovaný čísel dopísať číslo alebo ho vynechá, a podobné, mám ešte čakať či sa to opravý alebo to skončiť?? je mi to kamaratka, hmm??

Zváž si, či tie chyby, ktoré robí sú závažné, alebo nie. Ak jej ešte plynie skúsobná doba, tak počas toho je ľahšie s ňou rozviazať prac.pomer, ako po uplynutí skúšobnej doby.
Misicka21
07.05.08,09:56
no ved v tom sa neviem rozhodnúť, sú závažné, veď keď raz má byť niekde 3 a da tam 4 alebo nič, je to dosť chyba, no ale učí sa, neviem je to aj + aj -
mladymuz
07.05.08,09:58
ak robi taketo banalne chyby po 3 mesiacoch, tak by som ju nedržal tam. otazne je, či nahodou nema talent na niečo ine, v čom nedostala priležitosť. Možno je nejaky komunikativny typ, ma organizačny talent, resp. dokaže si veľa zapamätať bez nejakych zapiskov. a podobne. Len nema talent povedzme na sekretarske resp. administrativne prace.
Zoltán Kovács
07.05.08,09:59
no ved v tom sa neviem rozhodnúť, sú závažné, veď keď raz má byť niekde 3 a da tam 4 alebo nič, je to dosť chyba, no ale učí sa, neviem je to aj + aj -

Pozeral som do tvojho profilu, si účtovníčka. V účtovníctve takéto chyby sú veľmi závažné, a môžu mať za následok aj sankcie, pri kontrolách.

Na jednu stranu váhy daj pozitíva: či ti ušetrí čas, či dopomohla k zvýšeniu obratu, efektívnosti....
Na druhú stranu váhy daj negatíva: možné sankcie, úbytok času z dôvodu nutnej kontroly už vykonanej práci, a v neposlednom rade či ten prac.pomer stojí za to, aby v prípade problémov by si prišla o kamarátku.
hanelie
07.05.08,10:02
považujem to skôr za banálne chyby - myslím, že je v strese, najmä ak je to kamarátka, bojí sa aby niečo neskazila no a práve to sa jej darí na 100% porozprávala by som sa s ňou, otvorene ju upozornila na tieto nedostatky:)
Zoltán Kovács
07.05.08,10:02
Ešte by si mohla písomne /po vzájomnej dohode/ s jej súhlasom predĺžiť skúšobnú dobu.

No podľa § 45 Zákonníka práce skúšobná doba môže byť max. 3 mesiace. Tak neviem. Predlžiť sa môže jedine v prípade prekážok zo strany zamestnanca (viď § 141 ZP).
mirpo
07.05.08,10:23
No podľa § 45 Zákonníka práce skúšobná doba môže byť max. 3 mesiace. Tak neviem. Predlžiť sa môže jedine v prípade prekážok zo strany zamestnanca (viď § 141 ZP).
mimotemy Máš pravdu, sťahujem príspevok a ospravedlňujem sa za neuvážené prispievanie do témy.
Dúfam, že mi bude odpustené:)
Misicka21
07.05.08,11:33
Dakujem za rady, dufam ze nieco vymyslim, no ved a najvecsi problem je ze nechcem ani ja stratit kamaratku, ale uz ma to nebavi, hoci sa snazi, uvidime.
;)