neta1
07.05.08,17:35
Zdravim poradaci, chcem sa opytat ako to funguje, ked niekto robi iba na danove cislo, cize nema otvorenu zivnost. Chcem robit sprostredkovatelku a povedali mi ze na zaciatok nemusim otvarat zivnost kvoli tomu. Mam uz pridelene danove cislo zo zivnosti co som mala predtym. To mi asi plati navzdy, nie? Teraz som zaregistrovana na UP ako nezamestnana. Ako je to potom s platenim dani a odvodov so SP a ZP? Platim si to sama vsetko? Mozem byt vobec registrovana na UP, ak robim na danove cislo? Dakujem vsetkym za rady.:)
Zoltán Kovács
07.05.08,15:48
Keď máš živnosť zrušenú, tak aj DIČ by si mala mať odovzdané.
service
08.05.08,13:40
Moja rada znie musíš isť na daňový úrad so zmluvou, ktorú maš s danou spoločnosťou pre ktorú budeš robiť ako sprostredkovateľ a oni ti na základe tej zmluvy vydaju DIC. A čo sa týka platenia daní tak si spravís daňové priznanie kde sa to zaraduje do činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním. Neviem ako je to ale s UP a odvodmi do SOC a zdr.
Dúfam, že som aspoň trochu pomohla
neta1
09.05.08,08:22
Vdaka za rady.....no po novom je to tak, ze ked som rusila zivnost, tak som podpisala ziadost, ze chcem aby na DU a do ZP za mna dali vediet, ze som ukoncila, priamo zo zivnostenskeho. Takze karticku s DIC som zatial neodovzdala, kedze na DU som ani nemusela ist. Dufam, ze z toho nebude problem, ale predpokladam ze za takychto okolnosti by ma mal na vratenie karticky vyzvat DU. Este otazocka....ostava danove cislo rovnako ako ICO po cely zivot ak hore dole clovek otvara a zatvara zivnost? Viem ze ICO mam to iste, ale pri DIC som si to nevsimla. Este ma predsa len zaujima ako je to s platenim odvodov pri praci na DIC...ak niekto viete, prosim odpiste mi. Dakujem a pekny den vsetkym.