nexi
07.05.08,20:14
ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom môjho problému.
17.03.2008 som nastúpila do roboty s uzatvorenou zmluvou na dobu určitú 1 rok, z toho 3 mesiace skúš. doba. Dňa 30.04.2008 mi ústne oznámila hlavná managerka firmy okamžité ukončenie PP, dala mi na výber bud ukončím ja alebo mi poštou pošlú ukončenie ony k 30.04.2008. Požiadala som ich, aby mi poslali oni, ale na druhý deň som už dostala telefonát, ak okamžite nepodám z vlastnej iniciatívy budú nútený mi písať absenciu. Odvtedy som na PN. Firma nie je ochotná mi poslať ukončenie, a ja nechápem prečo? Môže mi to niekto vysvetliť prečo sa stráni firma podať výpoved z ich strany, ked som v skúšobnej dobe? Alebo podľa váas ako mám teraz konať ja?
Muška
07.05.08,18:22
....a nebola si predtým už u nich zamestnaná?
Lebo v tom prípade platí:
(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
nexi
07.05.08,18:39
nie , nebola som u nich nikdy predtým zamestnaná, a podotýkam neporušila som žiadnu prac. disciplínu
Muška
07.05.08,18:42
Nexi,
tak potom fakt neviem prečo Ti to firma robí.

Ale možno Ti odpovie "fundovaný" mzdár. Ja to mám iba ako "hobby" :D
nexi
07.05.08,18:46
Muška, napriek tomu veľmi dakujem
zanetth
07.05.08,18:54
A nemôže to byť tým, že ak si na PN tak ti výpoveď ani v skúšobnej dobe nemôžu dať?
nexi
07.05.08,18:58
ked mi dali ústnu výpoved, som ešte na PN nebola, až ked sa mi začali vyhrážať absenciou, t.j. na druhý deň
Zoltán Kovács
07.05.08,19:00
A nemôže to byť tým, že ak si na PN tak ti výpoveď ani v skúšobnej dobe nemôžu dať?

V skúšobnej dobe neplatí ochranná doba počas PN. Teda to znamená, že počas skúšobnej doby aj počas PN je možné rozviazanie prac.pomeru.

Zámerne uvádzam rozviazanie pracovného pomeru, nakoľko počas skúsobnej doby sa nejedná o výpoveď ale o rozviazanie pracovného pomeru podľa §72 zákonníka práce.
zanetth
07.05.08,19:01
ked mi dali ústnu výpoved, som ešte na PN nebola, až ked sa mi začali vyhrážať absenciou, t.j. na druhý deň

Zákaz výpovede
§ 64

(1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

a) v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia,


§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Možno tu nájdeš odpoveď.
zanetth
07.05.08,19:04
V skúšobnej dobe neplatí ochranná doba počas PN. Teda to znamená, že počas skúšobnej doby aj počas PN je možné rozviazanie prac.pomeru.

Zámerne uvádzam rozviazanie pracovného pomeru, nakoľko počas skúsobnej doby sa nejedná o výpoveď ale o rozviazanie pracovného pomeru podľa §72 zákonníka práce.

To som nevedela. Tak to potom nechápem ani ja.
Zoltán Kovács
07.05.08,19:10
Zákaz výpovede
§ 64

(1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

a) v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia,



Pripájam link na ochrannú dobu: http://www.porada.sk/t72523-ochranna-lehota.html

Opakujem počas skúšobnej doby sa nejedná o výpoveď. Preto sa nemôže aplikovať § 64 o ochrannej dobe.
Muška
07.05.08,19:19
Aj tu bola prednedávnom zaujímavá téma:
http://www.porada.sk/t74782-ukoncenie-pracovneho-pomeru-v-skusobnej-dobe-sms.html
prečítaj si v téme príspevok č. 8 - od "mandula"