xBORISx
08.05.08,02:47
Ahojte. Zaujima ma kolko stoji priblizne dostat moju webstranku na prve miesta v googli, viete niekto poradit? Pripadne odporucit mi serioznu firmu co sa tym zaobera za nejaku rozumnu cenu pokial sa da :D Dakujem
Filip Glasa
08.05.08,06:57
toto som písal už dávnejšie, ale viac menej to platí:

http://glasa.blog.sme.sk/c/78207/Ako-najde-Google-vas-web.html

V prvom rade začni pridávaním toho tvojho webu do katalógov. Na Slovensku a v Česku sú ich desiatky zadarmo. Tak získaš veľa odkazov na tvoj web, čo google ocení.
Skontroluj si ako vyzerajú titulky na tvojom webe. To je ten nápis na najhornejšej modrej lište Internet Explorera. Napr v tejto téme je to takto:

Webstranka a pozicia v google - PORADA.sk

V tom titulku si to urob tak, aby sa ti tam zobrazili kľúčové slová. Ak máš eshop na topánky, tak ak kliknem na "červené topánky", tak v titulku by mali byť "červené topánky".

Pokiaľ nemáš nejak extra konkurenčné kľúčové slová, tak by bola tá firma len vyhodené peniaze.
Prípadne napíš čo je to za web a daj sem odkaz.
dusanpetras
14.12.09,20:17
Ahojte. Zaujima ma kolko stoji priblizne dostat moju webstranku na prve miesta v googli, viete niekto poradit? Pripadne odporucit mi serioznu firmu co sa tym zaobera za nejaku rozumnu cenu pokial sa da :D Dakujem

A môže si rýpnuť ? Načo chcete mať stránku prvú v googli ? Nemali by ste skôr premýšlať nad tým, ako získať návštevníkov a zákazníkov ? Mne pripadá, že marketing na internete sa zvrháva len a len na to, ako byť prvý v nejakom vyhľadávači. To je ako keby mal za cieľ majiteľ potravín mať predajňu ako prvú na ulici. A kašle na to, koľko rožkov predá, alebo vyhodí. SEO je dôležité, ale pokiaľ budete chcieť byť prvý, SEO nepotrebujete, zaplaťťe si reklamnú kampaň na Googli a ste tam ! Hneď !
Ak by ste chceli vedieť viac o tom, ako získať návštevníkov a zákazníkov, napíšte mi PM. Venujem sa internetovému marketingu, aj optimalizácii pre vyhľadávače. Nie všetko, čo napísal na blogu Filip Glasa, je pravda. Vyhľadávače a ich algoritmy sa vyvíjajú a ten článok už akosi prestarol.
Dantess
14.12.09,20:40
Vidím, že tu máme pána holdinga number 2 :D
K téme. Ja mam google adwords a aj SEO som si dal spraviť otázka je v čom podnikáš. Nie každý biznis stojí na internetovej reklame. SEO by som si dal robit u serióznej firme. Vyjde ta to okolo 200 eur. Samozrejme potom musíš mesačne za to platit nejakú taxu za pridávanie odkazov, inak sa pomaly prepadneš nazad. Google kampan si možes spravit aj sam na adwordse. Sa čudujem, že fungujú firmy, ktoré si zoberú 10% províziu len za to, že ti "spravujú" reklamu. Možností je veľa a na porade sú ľudia, ktorý ti reálne dokážu poradiť, lebo podnikajú a sú takí, ktorý sa hrajú na podnikateľov, tak si daj pozor kam investuješ. Dnes chce každý ľahko zarobiť
padro
14.12.09,21:50
presne tak, zda sa mi to ako Holding 2... robit internet marketing a povedat ze nie je dolezite byt na prvych miestach vyhladavania a zadarmo tak to nesvedci o odbornosti velmi..
dusanpetras
15.12.09,08:13
presne tak, zda sa mi to ako Holding 2... robit internet marketing a povedat ze nie je dolezite byt na prvych miestach vyhladavania a zadarmo tak to nesvedci o odbornosti velmi..


Nepovedal som, že byť prvý nieje dôležité a nepovedal som nič o zadarmo :-) Celé som to napísal z dôvodu - chcel som si rýpnuť. Asi sa mi to podarilo, keď sa chytili hneď dvaja. A je to fajn, aspoň sa rozprúdi diskusia.
peter9998
15.12.09,13:58
takze vratim sa spat k teme - ako napisal Filip Gasa bolo by fajn vediet o com je ta stranka - on page faktory ako su title description keywords a nadpisy by si mal optimalizovat na slova ktore chces aby si bol vo vyhladavacoch co najvyssie - neviem nacom ti bezi web (pripadne ci si ho spravil sam) ale redakcne systemy (napr wordpress)podporuju seo cize najdi niejaky plugin ak bezis na niecom podobnom a nieco malo ti to pomoze dalsia vec offpage faktory ako je spominane registraciu do katalogov nie len ze si zvysis pozicie ale aj niejakych (nie extra vela) navstevnikov cez katalogy prilakas - ak na registraciu nemas cas mozem ti s nou pomoct http://registraciadokatalogov.info samozrejme kupu niejakych relevantnych odkazov a vymenu odkazov tiez by som vyuzil...ale vsetko zalezi od toho kolko chces investovat do reklamy a co od toho ocakavas - skus napisat ten web - mozno ti budeme vediet aj konkretne pomoct
domenico.office
15.12.09,17:19
Čo tak do svojho profilu dať odkaz na svoju webku? Mám skúsenosť, že odkaz tu na porade ma v určitých kľúčových slovách pomohol dostať sa na druhé miesto v googli.
miroporada
03.07.10,20:59
Ahojte. Zaujima ma kolko stoji priblizne dostat moju webstranku na prve miesta v googli, viete niekto poradit? Pripadne odporucit mi serioznu firmu co sa tym zaobera za nejaku rozumnu cenu pokial sa da :D Dakujem

Odporúčam prečítať stránky, ktorá sa venuje SEO - seopedia.sk. Tu nájdeš správne odpovede a myslím, že aj článok ako si správne vybrať SEO spoločnosť.