Micky24
08.05.08,11:31
Dobry den,

28 marca sme boli zaregistrovaní na danovom urade, kde nam bolo onzamene ze si mame o tyzden vyzdvihnut karticku. Kartu sme nakoniec mohli prevzat az o 3 tyzdne (z dovodu inych povinností), kde nam ju pracovnícka predala a podpisal som prevzatie. (bolo to priblizne v polovici aprila).

Bohuzial sme si neuvedomili ze na karte z DU je uvedene zapisanie uz 28 marca (domnieval som sa ze plati datum kedy som prevzal kartu) a od nasej uctovnicky sme sa momentalne dozvedeli ze sme mali podat danove priznanie (aj ked nulove).

Aka nam hrozí momentalne pokuta za omeskanie? Pretoze pani na DU nam oznamila ze ho mame okamize odoslat a ze nam hrozí pokuta az do vysky 50 000Sk. Ze pokial nas ona najde ako neplaticov, tak nam moze udelit takto vysoku pokutu, ze mometnalne uz automaticky mame pokutu 2000Sk.
Ja som vsak z viacerych zdrojov dostal informaciu ze pokial sme nemali ziadne prijmi, tak vyska pokuty moze byt maximalne 2000Sk.

Ako je to teda naozaj?
Dav
08.05.08,09:47
Pokuta zvykne byť 2.000,- Sk. Ale nevznikol nárok na odpočet dane
podľa zákona o DPH? §55? http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#49
Mária.K.
08.05.08,10:05
Dobry den,

28 marca sme boli zaregistrovaní na danovom urade, kde nam bolo onzamene ze si mame o tyzden vyzdvihnut karticku. Kartu sme nakoniec mohli prevzat az o 3 tyzdne (z dovodu inych povinností), kde nam ju pracovnícka predala a podpisal som prevzatie. (bolo to priblizne v polovici aprila).

Bohuzial sme si neuvedomili ze na karte z DU je uvedene zapisanie uz 28 marca (domnieval som sa ze plati datum kedy som prevzal kartu) a od nasej uctovnicky sme sa momentalne dozvedeli ze sme mali podat danove priznanie (aj ked nulove).

Aka nam hrozí momentalne pokuta za omeskanie? Pretoze pani na DU nam oznamila ze ho mame okamize odoslat a ze nam hrozí pokuta az do vysky 50 000Sk. Ze pokial nas ona najde ako neplaticov, tak nam moze udelit takto vysoku pokutu, ze mometnalne uz automaticky mame pokutu 2000Sk.
Ja som vsak z viacerych zdrojov dostal informaciu ze pokial sme nemali ziadne prijmi, tak vyska pokuty moze byt maximalne 2000Sk.

Ako je to teda naozaj?

Sankcie vzťahujúce sa na tento prípad upravuje § 35 ods. 4 a 5 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov.
"(4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 500 000 Sk, najmenej 1 000 Sk, ak ide o fyzickú osobu a najmenej 2 000 Sk, ak ide o právnickú osobu. Ak je správcom dane obec, môže uložiť pokutu, ak ide o fyzickú osobu najmenej 200 Sk a ak ide o právnickú osobu najmenej 2 000 Sk.

(5) Ak daňový subjekt nepodá daňové priznanie v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 1 500 000 Sk,
a) ak ide o fyzickú osobu, najmenej 10 000 Sk,
b) ak ide o právnickú osobu, najmenej 50 000 Sk.
---Pokuty podľa písmen a) a b) sa neuložia, ak je správcom dane obec. Obec môže uložiť pokutu, ak ide o fyzickú osobu, najmenej 200 Sk, a ak ide o právnickú osobu, najmenej 2 000 Sk. "
inngrid
08.05.08,10:06
Danove priznanie si mal podat 100% aj ked Nulove. Co sa tyka pokuty vyrubia ti 2000 z nepodania danoveho priznania nakolko bude 0 urcite nebudes platit dalsiu pokutu.
Micky24
09.05.08,06:11
Dakujem za odpovede, este sa chcem spytat, pri nulovom DP vyplnim len udaje na prvej strane a na vnutornych nechavam vsetko prazdne?
Denda
09.05.08,06:24
Dakujem za odpovede, este sa chcem spytat, pri nulovom DP vyplnim len udaje na prvej strane a na vnutornych nechavam vsetko prazdne?
Na prvej strane musíte hlavne zaškrtnúť políčko, že Vám v zdaňovacom období nevznikla daňová povinosť ani nárok na odpočítanie dane. Vnútorné máte prázdne, len nazabudnite vyplniť identifikačné číslo pre daň.