Vivi
08.05.08,12:32
Chcel by som skusenejsich velmi krasne poprosit o radu ohladne rocneho zuctovania zdravotneho poistenia za rok 2007.
Cely rok 2007 od 1.1.2007 do 31.12.2007 som bol so syncekom na rodicovskom prispevku doma,popri tom mam zivnost - rovnako cely rok 2007, z ktorej som mal zaklad dane pre dan z prijmov cca 104 000.-.Pracovny pomer v byvalom zamestnani som neukoncil,odisiel som iba na rodicovsku dovolenku,cize prac.pomer mi stale trva,v roku 2007 som z neho nemal ziadny prijem.
Musim podat rocne zuctovanie ZP, ak ano,na akom tlacive?Skusam sa cez to preluskat,ale nie je mi to vobec jasne.
Dakujem vsetkym ochotnym za akukolvek radu.
DanielaSL
08.05.08,10:55
Pokiaľ máš živnosť, tak RZZP musíš robiť...skús si naštudovať niečo tu:

http://www.porada.sk/t81324-suhrn-tem-rzzp-za-rok-2007-a.html
DanielaSL
08.05.08,10:59
Vivi
08.05.08,11:09
cize mal by som si podat RZ a na tlacivku S - aspon tak sa mi to zda..
Jana Motyčková
08.05.08,13:03
Bohužiaľ nie S ale X, ale chvalabou, nič platiť nebudeš.
Vivi
26.05.08,11:26
mohla by som este poprosit o radu - aku prilohu potrebujem prilozit o tom,ze manzel v roku 2007 poberal rodicovsky prispevok?Staci potvrdenie z UPSVR alebo to musi byt zo Socialnej poistovne?
Jana Motyčková
26.05.08,11:45
SP nepotvrdzuje poberanie rodičovského príspevku. Takže potvrdenie z UPSVR.
Vivi
27.05.08,09:52
bola som v zdravotnej poistovni a tam mi povedali,ze musim dolozit k rocnemu zuctovaniu potvrdenie zo Socialnej poistovne, vola sa "Potvrdenie na ucely vylucenia povinnosti platit poistne" a v ramci neho sa uvadza aj doba poberania rodicovskeho prispevku...takze SP nieco taketo vydava.Ale vydava aj UPSVR,nakolko u nich sa to eviduje a oni to aj vyplacaju.Len neviem teda,ci by nepostacovalo aj toto potvrdenie,ci musi byt priamo zo SP.Nemate niekto s tym skusenosti?
Jana Motyčková
27.05.08,10:29
Dosť pochybujem o tom, že by SP mala informáciu o tom, kto a kedy poberal rodičovský príspevok.
Vivi
28.05.08,08:11
ved prave,ze aj ja,preto ma dost prekvapilo,ze to zdravotna poistovna ziada.Nas problem je ten,ze manzel bol v 2007 SZCO cely rok a zaroven bol na rodicovskom prispevku,cize cely rok 2007 sa staral o maleho,a aj zuctovanie ZP mu vychadza nulove.Mam potvrdenie o poberani rodicovskeho prispevku za rok 2007,ale vraj to nestaci.Myslite,ze je to tak?
Druhy problem,ktory je s tym spojeny je,ze maly ma 30.5.2008 tri roky.Cize manzelovi konci rodicovsky prispevok.Chceli sme sa preto prihlasit na zdravotnej poistovni ako SZCO.Len aj k tomu chcu tento papier zo SP a pritom mam potvrdenie z UPSVR, o oficialnom ukonceni poberania rodicovskeho prispevku mesiacom maj 2008.Fakt tento dokument zdravotnym poistovniam nestaci?Matie ma to preto,ze zo Socialnou poistovnou vlastne nema manzel nic,lebo ho kryl rodicovsky prispevok,registrovat sa ma prist az teraz k 1.7.,tak nam povedala pani na Socialnej poistovni.
Natallka
10.06.08,11:30
Ahojte poradaci, mam na Vas aj ja taku velku prosibu viete mi poradit ake tlacivko mam vyplnit ked cely rok 2007 som poberala rodicovsky prispevok som na MD a zaroven som SZCO.A moj ciastkovy zaklad dane je okolo 139000.
Za rok 2006 som mala tlacivko X+XB+XD ale to som okrem rodicovskeho a SZCO bola aj v stave zamestnania(v januari sa firma zrusila tak somnou rozviazali pracovny pomer,ale to som mala vtedy za rok 2006 ciastkovy zaklad dane 0. Poradte mi prosim ake tlacivko mam vyplnit za rok 2007 ci take iste alebo ine.Dakujem vopred moc.
Jana Motyčková
10.06.08,11:40
Tlačivo B, lebo si bola platiteľom iba ako SZČO.
Za rok 2006 to malo byť X+XA+XB.
Natallka
10.06.08,17:27
Tlačivo B, lebo si bola platiteľom iba ako SZČO.
Za rok 2006 to malo byť X+XA+XB.

Janka dakujem no stale mi nieje jasno preco len tlacivo B?Aj ked dom na materskej a poberam rodicovsky prispevok to nema s tym nic spolocne?A este jedna otazocka keby som mala danovy zaklad nulu tak by sa menilo tlacivo?Nejako mi nieje v tom jasno a nechcem to mat zle.
A co sa tyka minuleho roka to som si volala priamo do poistovne a povedali mi tam ze mam to urobit na tych tlacivach co som spominala tak ja fakt neviem nevyznam sa v tom.Dakujem vopred este raz za vysvetlenie a odpovede.
Jozef Mihál
10.06.08,17:41
Preto tlačivo B, lebo poistné platíte len a len ako SZČO. A tlačivo B je určené pre poistencov, ktorí v roku 2007 boli len a len SZČO.

To, že ste súčasne doma s dieťaťom a poberáte rodičovský príspevok, na veci nič nemení.

P.S. Dajte si poradiť od autorov tlačív.
Natallka
10.06.08,18:56
JANKA a JOZKO velkeeeee dakujem.No este aby som to zvladla aj vyplnit kedze som take tlacivo este nevyplnala.Pekny vecer.
dianarose
11.06.08,20:07
mozem aj ja poprosit o radu? ja som zacala zivnost od polky augusta, cize dovtedy som bola len na rodicovskej dovolenke s dcerkou, zaklad dane nulovy, vyslo mi ze vyplnit tlaciva X a list Xb a Xc, neviete niekto ci je niekde vzor ako to vyplnat? som z toho uz jelen, same papierovacky, hlavne ze to ma 10 stran
Jana Motyčková
11.06.08,20:08
Tlačivo B stačí (pokiaľ pod tou rodičovskou dovolenkou nemyslíš RD v zamestnaní).
Jozef Mihál
11.06.08,20:24
mozem aj ja poprosit o radu? ja som zacala zivnost od polky augusta, cize dovtedy som bola len na rodicovskej dovolenke s dcerkou, zaklad dane nulovy, vyslo mi ze vyplnit tlaciva X a list Xb a Xc...

Pre tú srandu som si to vyskúšal (tzv. pomôcku na www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk)) a naozaj - odporúčanie znie: X, XB, XC.

Katastrofa.

Neverte pomôcke, spýtajte sa na porada.sk.

Pokojne tu budem písať 100 odpovedí na 100 otázok za hodinu, ako si vybrať tlačivo...
dianarose
23.06.08,06:47
no, kedze som take tlacivo nikdy este nevyplnala mam v tom naozaj chaos, take tlacivo B ci X? nikde na nete som nenasla ani vzory vyplenne, na rodicovskej dovolenke som nebola v zamestnani
NICOLETTA
23.06.08,08:22
A co s invalidnym dochodcom - sudnym znalcom? Ake tlacivko?

X ???
Jana Motyčková
23.06.08,08:33
no, kedze som take tlacivo nikdy este nevyplnala mam v tom naozaj chaos, take tlacivo B ci X? nikde na nete som nenasla ani vzory vyplenne, na rodicovskej dovolenke som nebola v zamestnani
Ako som písala, B.
Jana Motyčková
23.06.08,08:33
A co s invalidnym dochodcom - sudnym znalcom? Ake tlacivko?

X ???
B .
Natallka
24.06.08,13:03
Ahoojte poradaci, poprosim Vas o malu radu,mam uz vyplnene dufam ze dobre tlacivko B a jedine co neviem je riadok kde sa uvadza pocet priloh,to myslia ako co?Nikdy neviem ci mam napisat pocet stran ktore mam alebo pocet priloh z coho to aj tak chapem ale ved ziadnu prilohu nemam ci ano?Poradte mi prosim ze ked mam vyplnene tlacivko ake cislo tam mam napisat pocet stran?Dakujem moc, mam aj vzory vyplnenych tlaciv ale toto tam nikde nieje popisane.Dakujem vopred za radu.
Jana Motyčková
24.06.08,17:36
Ak neprikladáš žiadnu prílohu, napíšeš tam 0. Ako príloha môže byť napr. potvrdenie zo SP o vyplácaných nemocenských dávkach, potvrdenie o poberaní RP a pod.
JankaV
24.06.08,17:50
Tu som sa dočítala, že pomôcka www.rzzp.sk nie je 100% pomôcka. Držala som sa toho. Prosím vás, tak ma opravte, alebo potvrďte správnosť výberu:
1. SZČO celý rok B
2. SZČO 6 mesiacov potom ukončená živnosť a 6 mesiacov konateľ odmena za výkon funkcie 8000 sk. Tu som dala tiež SA, SB a S.
Mám to správne? Ďakujem.
Jana Motyčková
24.06.08,18:35
1. B
2. Ak VZ zo SZČO + odmena konateľa (6x8000) je spolu aspoň 91200, tak S+SA+SB, inak X+XA+XB.
Natallka
24.06.08,18:47
Ak neprikladáš žiadnu prílohu, napíšeš tam 0. Ako príloha môže byť napr. potvrdenie zo SP o vyplácaných nemocenských dávkach, potvrdenie o poberaní RP a pod.

Janka dakujem velmi pekne aj som si to myslela len som sa chcela uistit.