lu_lu
08.05.08,12:48
Ahojte,
potrebujem poradiť: sestra má pol roka zmluvu s novým slovenským mobilným operátorom. Často sa stávalo, že jej sms do zahraničia (viem o Rakúsku, Taliansku) neboli doručené, až minulý mesiac zistila, že nie vinou nedostupnosti druhej strany. Minulý mesiac vybavovala dôležíté veci, snažíla sa to riešiť pomocou smsiek, keďže však žiadna nebola doručená, bola nútená všetko obtelefonovať. Samozrejme, že jej narástol telefónny účet. A samozrejmosťou je aj to, že zaúčtované boli aj nedoručené smsky (opäť podotýkam, že nie vinou nedostupnosti prijímateľa). Rozhodla sa to reklamovať. Vycestovala do krajského mesta (ako bola oboznámená, to bolo najbližšie miesto, kde sa dá reklamácia prijať). Vyše hodiny strávila vypisovaním presných dátumov, časov, telefónnych čísel, siete, ktorú vtedy používala (keďže nový operátor používa siete ostaných dvoch operátorov) apod., reklamáciu prijali s tým, že sa jej do 7 dní ozvú telefonicky. Po mesiaci stále nič, tak iniciatívne zavolala ona (paradoxne, bolo to presne 30 dní odo dňa reklamácie). Reklamáciou sa zrejme nik nezapodieval, takže sa nič nedozvedela. Opäť prisľúbili, že sa ozvú. O päť dní jej bola poslaná sms od operátora, v ktorej jej veľmi stroho oznámili, že uvedené sms neboli doručené z dôvodu mobilného operátora prijímateľov jendotlivých sms, nakoľko s týmiti oni nemajú uzavretú zmluvu. (zvláštne, že dovolať na tieto t.č. sa dá). V prípade, že si chce zabezpečiť doručenie smsiek, má si niektorá zo strán (čiže ona alebo užívatelia rakúskych operátorov) zaobstarať ďalšie t.č. od toho-ktorého operátora. Jej pobúrenie bolo asi na mieste. Tento týžeň sme spolu prešli všetky dostupné podmienky poskytovania paušálu a našli sme akurát zmienku o tom, že nedostupnosť siete nie je dôvod na reklamáciu. Čo znamená nedostupnosť siete, sme nenašli. Ale predpokladám, že keď sa človek niekem dovolá, tak to znamená, že sieť je dostupná . Taaaaak, a konečne sa dopracovávam k v nadpise avizovanej otázke: obstoja tieto fakty ako dôvod na odstúpenie od zmluvy? (alebo aspoň zákonom stanovená reklamačná lehota?)
mamminta
08.05.08,11:08
ahoj
obavam sa, ze to nie je dovod na odstupenie od zmluvy...su zahr. operatori, ktori poskytuju "spojenie" na telefonicky hovor, ale sms a mms napr. nie.
co sa tyka podanej reklamacie: podala ju pisomne v predajni operatora? ak ano, pokial viem, su povinni do 30 dni reklamaciu vybavit a o vysledku zakaznika informovat, ak sa tak nestalo, riesila by som ti SOIkou

ale ako ma presne formulovane tento operator naroky na odstupenie netusim...len predpokladam... u "pomarancov" by to narok na odstupenie na 100% nebol

" nikdy nehovor, že niečo nejde.....
vždy sa nájde nejaký blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to..."
Marecek88
08.05.08,11:14
Suhlas s Katkou.. ono vzdy je najlepsie si setko overit.. pretoze zmluvu moze mat perato len na poskytovanie hlasu a sms, gprs prenosy a pod zmluvu mat nemusi.. cize ak mala sestra pochybnosti uz predtym tak si to mala overit :-( je to smutne ale je to tak, jedine co by sa dalo riesit je nedodrzanie 30 dnoevej lehoty na vybavenie reklamacie :-(
lu_lu
08.05.08,11:44
ahojte,
ja som skor myslela, ze ci sa to neda skor pouzit ako "zavadzanie zakaznika" - kedze nikde sa nespomina, ze je tu taka moznost, ze sms nebude dorucena kvoli ich limitovanej zmluve. O tomto totiz nevedeli ani vo vlastnych predajnach...
...zda sa vam to normalne, ze si v takychto pripadoch ono neodoslanie smsky zauctuju?
mamminta
08.05.08,16:40
podla mna by to uctovat nemali...
ale uctuju a to z dovodu, ze ta sms z mobilu odide a je v sieti "po hranice".....
ide aj o to, akeho operatora ma ten, komu ta smska ma ist navoleneho, t.j. ak si ako volbu siete da automatiku, voli si mobil operatora sam a to toho, ktory ma najsilnejsiu siet v tej oblasti, ale ak si da rucnu volbu (rozdielov v cenach sa bat nemusi - je regulovana cena) navoli si operatora, ktory tie sms poskytovat moze...

no a co sa tyka toho, ze to nevedeli.... verim im
ani ja napr. neviem, ktorí operatori v zahranici maju aku dohodu s nasim operatorom.....infolinka to isti

predpokladam, ze sa sestre nepodari odstupit od zmluvy, ale spisala by som reklamaciu a ziadala dobropis za vyuctovane sms, kedze sa to stavalo pravidelne.....

" nikdy nehovor, že niečo nejde.....
vždy sa nájde nejaký blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to..."
Marecek88
09.05.08,19:07
neviem ako to ma bublinkovy operatok .. ale pomarance maju aj vo vseobecnych podmienkach ze su uctovane sms aj tie pri ktorych zadas chybne telefonne cislo... aj je tc v spravnom formate sms centrum spravu prijme aj ked ju nema kam poslat a preto je zauctovana... :-( ale nemyslim ze by uspela s odstupenim od zmluvy
edit... este k tomu zavadzaniu.. nikde nie je napisane ze mozes posielat do kazdej siete sms, garantovanych mas len sr operatorov, u zahranicnych sa odporuca si overit (aj na zakaznickej linke, ved na to su tam ;-) )
lu_lu
24.05.08,12:10
dakujem vsetkym za reakcie. Verili by ste, ze som sa rozpravala s viacerymi ludmi, ktori mali podobny problem a nik z nich az doteraz vobec netusil, ze je to kvoli zmluve medzi mobilnymi operatormi?
supky
19.06.08,13:15
Dobry den,
chcela by som sa informovat ci je povinnostou internetoveho obchodu vymenit kus za kus v pripade ak si zakaznik objedna tovar a preukaze sa chyba do troch dni. JE na to nejaky zakon, alebo ide len o obchodne podmienky, ci to ma v nich zakotvene alebo nie?

Dakujem
alaya1
18.11.08,07:26
ja mam zase problem s reklamaciou kolieskovych korcul, nie a nie vybavit, uz sme podali 3krat za sebou, viem, ze po tom mozeme dat zoadost o odstupeni od zmluvy o kupe, ma niekto taky vzor tejto ziadosti, velmi by mi to pomohlo, prosim, je to surne...dakujem.
Chobot
18.11.08,07:47
ja mam zase problem s reklamaciou kolieskovych korcul, nie a nie vybavit, uz sme podali 3krat za sebou, viem, ze po tom mozeme dat zoadost o odstupeni od zmluvy o kupe, ma niekto taky vzor tejto ziadosti, velmi by mi to pomohlo, prosim, je to surne...dakujem.

A čo to má spoločné s názvom témy či so zadanou témou v prvom príspevku??

Príspevok preto presúvam...
xandi
12.01.10,09:24
pre Mammamita
nesúhlasím s tebou. nemoze predsa nikto uctovat za to, co neurobil. ved zakaznik plati za dorucenu spravu a nie zato, ze oerator pusta jeho spravy eteru. ked so zakaznikom nebola uzatvorena zmluva o doruceni sprav do zahranicia, nemozu mu predsa uctovat za to, ze on odoslal spravu na zahranicne cislo. v tomto pripade potom mali kontaktovat zakaznika a nedoruceni jeho spravy alebo o zasielani spravy na neplatne cislo.
mareko
12.01.10,12:21
ahojte,
ja som skor myslela, ze ci sa to neda skor pouzit ako "zavadzanie zakaznika" - kedze nikde sa nespomina, ze je tu taka moznost, ze sms nebude dorucena kvoli ich limitovanej zmluve. O tomto totiz nevedeli ani vo vlastnych predajnach...
...zda sa vam to normalne, ze si v takychto pripadoch ono neodoslanie smsky zauctuju?
lu_lu, napíšem ti iba moju osobnú skúsenosť s reklamáciami u MO (u toho ahoj kikuš). Reklamovala som, že mi strhli celý nepretelefonovaný kredit, vtedy bez pár korún 3000.- napriek tomu, že mi telefonicky viac krát potvrdili, že kredit neprepadne. Nebudem zasahovať do detailov, lebo podstatné je že:
1. reklamácia bola zamietnutá, napísala som list (bla, bla...čo mi povedali, čo bolo a nebolo kde napísané, a že trvám na reklamácii)
2. odpoveď potom bola, že mi teda vrátia 1/2 kreditu, čo aj urobili, no ja som opäť písala, že trvám na vrátení celého kreditu (50 % pravda ..to už je čo za pravdu) a výsledok bol
3. vrátili mi aj 2. polovicu kreditu
A podobné skúsenosti mám dve. Z toho vyplýva, písať, písať, použiť všetko čo ťa napadne a nedať sa a trocha sa aj povyhrážať. Ono to stojí za ten papier, čas a doporučené poštovné. Možno sa bude/nebude dať odstúpiť od zmluvy, ale aspoň vrátia peniaze za sms, mms a hovory. Len sa netreba báť a použiť aj fantáziu.
Držím palce. ;)