m.a.j.u.s
08.05.08,13:20
Pekný deň prajem.

Idem robiť dohodu pre nášho zamestnanca. Ide pre nás robiť školenia pre zamestnancov na vysokozdvižné vozíky a žeriavy, robí tiež prehliadky žeriavov, vypracúva prevádzkové poriadky atď. Raz neviem, či mu mám dať dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti. Takisto bude platený podľa cenníka, nemá sadzbu na hodinu. Stačí keď sa odvolám na cenník v prílohe?

Ďakujem...
DanielaSL
08.05.08,12:09
Z dôvodu, že dohoda o vykonaní práce by mala slúžiť na jednorazovú prácu napr. odpratať uhlie z dvora a pod. tak by som použila dohodu o pracovnej činnosti. Pokiaľ bude školiť častejšie, je to predsa len opakujúca sa činnosť.
vieroska
24.07.08,06:41
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu.
Máme zobrať brigádnikov, ktorí by mali robiť prípravne činnosti - úpravu príbalov - šľapiek, ktoré sú akciou na leto (k baleniu vody je zdarmo šľapka.) Chceli by sme s nimi uzavrieť dohodu o vykonaní práce, keďže sme závislí od dodávateľa príbalov. Chcem sa len opýtať, či im môžem v dohode ohraničiť dobu, v ktorej sa má úloha vykonať takto:od 28.7.2008 do ukončenia sezónnej akcie, s tým že predpokladaný rozsah práce by som zadala 7,5 hodiny denne. Táto akcia je ohraničená predajom vody v lete, takže im presne neviem zadať dobu ani rozsah práce.
Bolo by to takto v poriadku?
Vopred ďakujem za odpoveď.